Robin Hood (2010)

Přestože chybí spousta věcí z původní legendy a další spousta je šíleně překopaných, nejde o takovou katastrofu, jak by se dalo snad čekat. Snímek má grády, pozměněný příběh je zajímavý, herecké obsazení výborné a když už teda konečně pochopím, že se film nesoustředí na všem známý úsek o příběhu hlavně z Sherwoodského lesa, ale spíš ději, který mu předchází, musím ve finále dát palec nahoru, protože Croweovi se Scottem se zase povedl moc pěkný celovečerní biják.

Na vlásku (2010)

Vizuelně úžasný animák se sympatickými hlavními hrdiny, včetně dvou velmi komických zvířátek a dokonce ani ten příběh se nepodařilo moc pokazit. Příjemná podívaná pro celou rodinu.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles Forever (2009) (TV film)

Parádní pocta všem želvím reinkarnacím (třeba i těm nepovedeným), kdy ty nejoblíbenější spojí síly s těmi nejmodernějšími proti nejlepšímu a zároveň nejtroubovitějšímu zloduchovi na světě (i když je fakt, že moderní Trhač už je tak trochu jiná kapacita). Spousta dobrých fórků, spousta želv a zajímavý příběh. Pěkný památník pro kultovní fenomén.

Odpočítávání (2010)

Přiznejme si, kdo z nás by stál na čí straně? Možná budu znít jako hovado bez sebemenší morálky, ale když někdo dokáže takovou věc, jako ohrožovat miliony lidí jadernou hrozbou, žádnou ženevskou dohodu ani lidský práva takovýmu bastardovi prostě uznat nemůžu a jednoznačně jsem tady stál na straně Jacksonově. Zvlášť když se postavil i za příjmutí požadavků, které byly u tohoto druhu teroristického filmu nebývale zvláštní, pochopitelné, ale stejně neomluvitelné. Dále mě ještě napadá otázka, kdo je tady teda nakonec ten horší? Americká vláda se svou politikou a lidmi, kteří si myjí nad špinavou prací ruce, nebo vyjednavač, který dělá tuto práci i když je morálně nemyslitelná...Skvělé vypjaté konverzační drama se super obsazením (včetně vedlejších rolí, byl super vidět zase po dlouhé době Trinity, Gila Bellowse i vracejícího se Supermana Routha).

Pohřben zaživa (2010)

Skvělá one-man show Ryana Reynoldse, kdy po celou tu hodinku a půl dokázal pouze s bednou zakopanou pod zemí a mobilem udržet moji pozornost a napětí. Krásné poukázání na Americkou potřebu do všeho se motat a přitom ve finále neřešit nějaké ty ztráty nevinných lidí. Úplně nejvíc mě rozštípal rozhovor se zaměstnavatelem, kterému jde čistě o to, aby nepřišel o prachy a na nějakou lidskost kašle. No prostě bomba konverzační drama, kterému kazí průměr jen několik nelogických chybek.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Brutálně ulítlá jízda plná naprosto dokonalých speciálních efektů, barevných vodopádů, videoherních parádiček, komiksových "zvuků" a super hudby. Škoda, že Michael Cera je takový trouba, čekal bych jako hlavní postavu někoho víc cool, alespoň že v akčních scénách mu to sedí. Mary Elisabeth je super, ty barevné vlasy jsou prostě k nakousnutí. Pro mě nakonec solidní kousek, který zase ukázal tak trochu jiný styl zpracování komiksové předlohy.

Defendor (2009)

Pokud bych měl film popsat co nejkratší formou, jednalo by se o něco jako "Kick-Ass navážno". Společným prvkem je hlavní postava, která se vydává za superhrdinu bez jakýchkoliv superschopností, ale oproti bránicidrásajícímu Nářezovi není film komedie ani v nejmenším. Párkrát se sice zasmějete, ale Woodyho Defendor je psychologicky tak výborně zahraná postava, že musím smeknout. Po Zombielandu další perfektní výkon a pevně věřím, že ne poslední. Krásný hudební doprovod skvěle dobarvuje ponurou a tragikomickou podstatu filmu a moje hodnocení je na vážkách. Nakonec "jen" za 4, ale uvidíme někdy v budoucnu po dalším slédnutí.

U mě dobrý (2008)

Povedená Hřebejkovská komedie. Hodně dobrých záseků, skvělé obsazení a po první půlce parádní podvodnický rozjezd. Bolek Polívka opět dokazuje svoje kvality, Schmitzer, Forman a Vladyka taktéž výborní.

127 hodin (2010)

Dramaticky a drsně zpracované nejkrušnější chvíle mladého dobrodruha v boji o své přežití z rukou umělce. Atmosféra výborná, žízeň a halucinace taktéž. Je až k nevíře, že z na první pohled vcelku krátkého a nepříliš známého námětu dokázal mistr Boyle vytvořit tak kvalitní snímek, který udrží od začátku do konce. Kdo umí, umí a zaslouží si pochvalu, stejně tak jako James Franco, který si svou takřka sólo roli vyloženě vychutnal "plnými doušky".

Tváří v tvář (1997)

Suprová staromódní akční jízda, která už možná v dnešní době technickým zpracováním trochu pokulhává, ale pořád je zápletkou a hereckými výkony jedním z nezapomenutelných snímků posledních let. Travolta i Cage jsou úžasní (zvlášť Cage ještě ve svém xichtu je úplně suprový psychouš, jak má být). Klasika, která pobaví i po letech.