Nedotknutelní (2011)

Naprostá pecka, jsem rád, že jsem se o filmu dozvěděl. Vážné téma podané s elegantní porcí humoru a s moc příjemným příběhem. Moje nová srdcová záležitost.

Vyměřený čas (2011)

Po čertech dobré sci-fi s velmi neotřelým nápadem o placení svým časem. Parafráze se skutečností je víc než jasná a novodobý Robin Hood v kabátě Timberlakově rozhodně boduje. Moc povedený snímek, který si mě velmi rychle získal.

Warrior (2011)

Moje osobní největší překvapení roku 2011. I když v tomhle druhu filmu vždycky uvidím prvního Rockyho, Warrior je přesto o řádný krok vedle. Dokonalý příběh, který kombinuje příběhy obou rozdělených bratrů je silně emoční, pekelně bojový a šeredně nakažlivý. Při soubojích jsem kopal nohama do stolu a až do konce nevěděl, komu vlastně fandit. Naprosto úžasné herecké výkony a uhrančivé charisma Toma Hardyho mě úplně uzemnily a rozhodně si tenhle snímek hodlám ještě mockrát zopakovat.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Pravděpodobně nejlepší díl z původní trilogie, proto ho volím do svých top 10. Úžasný začátek s bitvou o Hoth si pamatuju už od dětství, když jsem příběhu ještě ani za mák nerozumněl, ale vím, že se mi to hrozně líbilo. Díl je asi nejtemnější z celé série (pravda, válcuje ho nejnovější 3.epizoda, ale tohle bylo první:) a zřejmě proto má pro mě takové kouzlo. Star Wars byly prostě prvním sci-fi filmem, který mě dostal a naladil na další vlnu tohoto žánru. Díky pane Lucasi, ať Vás provází síla....

Truman Show (1998)

Skvělý nápad, úžasné zpracování a parádně hrající Carrey, který se ani nemusí nijak pitvořit a zaslouží klobouček. Po konci filmu jsem byl donucen k hloubavému zamyšlení a nutno říci, že ve mě zůstaly všelijaké myšlenky. Originalita na prvním místě a vlastně vůbec nechápu, jaktože mi to tak dlouho unikalo...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Vrcholné zakončení fantasy ságy ve velmi povedeném kabátku. Epicky vyprávěný zbytek knížky, který je sice natažen do šílené délky, ale narozdíl od první části se to vskutku vyplatilo. Dalo se čekat už podle příběhu, že konec bude mnohem akčnější a to bylo taky splněno. Jako horlivý čtenář jsem nadmíru spokojen jak Yates dotáhl celou ságu do zdárného konce.

Prci, prci, prcičky (1999)

Bylo to první, bylo to super a pořád to ty grády má i po těch letech. Výborné obsazení, fajn soundtrack, bombastické trapasy (skoro jak ze života:)) a ve finále skvělá komedie v té době v neotřelém stylu. Jedna z mých puberťáckých srdcovek.

Láska nebeská (2003)

Po několikerém shlédnutí musím prostě vyšplhat hodnocení naplno. Úžasně vtipná romantická komedie, která se mi při každém dalším shlédnutí zdá stále lepší a lepší. Naprosto bombastické obsazení, skvělý propletený příběh a krásný soundtrack.

Den nezávislosti (1996)

Film odjakživa zbožňuju, vždycky se při něm výborně bavím a opakovaným koukáním mi tento pocit nadále zůstává. Skvělé obsazení, stále ještě hodně dobře vypadající efekty, fajnová hudba a ufounská megainvaze v parádním kabátku a s nemalou dávkou humorných plků a situací. Jen toho podělaného amerického patriotismu by mohlo být méně, ale v tomto případě jsem i ochoten tento neduh filmu odpustit. Pro mě jednoznačně jedno z velmi povedených akčních sci-fi.

Šakalí léta (1993)

Moje srdcovka, jeden z nejlepších českých filmů co krásně vystihuje těžkou dobu a zoufalou chuť po změně v podobě pomalu vtírajícíhose rokenrolu. Hřebejkův nadupaný kinofilmový debut, který ho vynesl pomalu ke hvězdám.