• Pohádka

Je mi ze sebe špatně (2022)

Vztahové drama, jež budí v divákovi znechucení, opovržení, údiv a zároveň pochopení a zvědavost v jednom. Autoři ukazují postavy tak moc naturalisticky a nezastřeně, že divák vnímá hlavní hrdinku/hrdiny spíše jako antagonistku/ty. Zároveň…bylo by podle me dost pokrytecké tvrdit, že se v nějaké ze scén a otevíraných témat každý aspoň trochu nezhlédne. Autoři zvládli velmi realisticky a nenuceně zpracovat téma pozornosti ve vztahu, bolístek z dětství, smyslu přátelství a vztahu k sám sobě.

Suzume (2022)

“Taková milá pohádka s koncem alá ‘a žili spolu šťastně až navěky”, říkala jsem si po zhlédnutí filmu na KVIFF 2023. Roztomilé kočky, super animace, docela sympatické postavy. Děj ale moc předvídatelný, málo rozvinutý a konec docela patos. Asi moc srovnavam s Mijazakim, za což si trochu nadávám, každopádně Suzume vidím jako takový milý školácký film.

Zárodek, larva, motýl (2023)

Film slibuje více než ve výsledku nabídne. Vztahové drama založené na pohrávání si s časem…na můj vkus trochu ohrané, i přesto jsem tam cítila velmi originální prvky viz random časy, věky atd, což cením. Herecké výkony též fajn. Bohužel však film působil až moc zamotaně a jako klišé pro náctileté (bez urážky).

Samsára (2023)

příjemná meditace složená ze super zvuků a vizuálu

K9 (2022)

Velmi zajímavý audiovizuální zážitek. Prý nemá hledat divák ve všem logiku; tak jsem ji nehledala a asi jsem dobře udělala. I tak jsem z filmu cítila hrůzy íránského režimu, představě o světě i lidstvu samotném.

Mammalia (2023)

Já bych tomu ráda dala i víc za docela fajn témata, co se tam otevírala. Ale proste ne, nepadlo mi to vůbec do vkusu - divné, trapné, nepříjemně pomalé.

Valeria (2020) (seriál)

Přemýšlím, zda vyjde ještě další (4.) série a doufám, že ano. Pokud existuje realisticky zpracovaná vztahová oddechovka na Netflixu, tak je to právě Valeria. Ve všech třech sériích seriálu se mísí rozchody, zamilovanost, vášeň, závazky, rodinné radosti i strasti, vztah k práci a tak nějak vše, co k tomu životu patří. Postavy jsou pestré, jejich emoce a prožívání jsou velmi reálně zpracované a navíc je to celé ještě vtipné. Moc se mi líbí, že seriál je vystaven na čtyřech ženách, které jsou úplně jiné, ale vlastně se radují i pláčou kvůli podobným věcem. Narozdíl od jiných seriálů je tento s každou další sérií lepší a "dospělejší".

Chyby (2021)

Fajn, moc fajn! Realistické, příjemně zahrané, neromanticky romantické a občas děsivě dramatické. Můj přítel u toho sice usnul, ale to je asi v pořádku, na konec se probudil.

Všechno, co miluješ (2022) (seriál)

Asi nejsem cílovka. Celé mi to přišlo cringe a nereálné a strašně povrchní. Navíc jsem dost věcí vůbec nepochopila, třeba ten konec(?) Občas mi scény připadaly jako střihnuté z reklam. Téma super, škoda. 74 % je za mě hodně nadhodnocené.

Světlonoc (2022)

Fajn námět, téma, myšlenky i herecký výkony. Zpracování ale za mě trochu au au - překombinovanost totálně všeho - dějových linek, dialogů, scén, lidí ... nějaká linka se rozjede a najednou vůbec není důležitá ..a konec je totálním chaosem všeho....Na druhou stranu to nutí diváka být pořád v pozoru, to bylo zajímavé, ale ve finále vlastně strašně zmatené a nekonzistentní. Cením přírodní motivy, výbornou taneční scénu, následující "noční opojné dobrodružství plné sexuality", ale bohužel toho bylo ve filmu až moc. A to i v ohledu toho čarodějnictví - krásně vykresleno bylo to, že "čarodějnice" jsou vlastně ty nejčistší duše, co se nehodí do mnohdy zkažené společnosti, každopádně proč musela být tato naprosto realistická část doplňována o mysteriózní scény jako třeba ropucha v huse, děsivý vlk .....mno, možná se mi to jen nehodilo do mého gusta a je mi to líto, ale trailer otevírá obrovské očekávání, které se zcela neplní.