• Thriller

Hořkost (1986)

Presne to, čo sa deje Meryl s Jackom v Heartburn, sa deje dnes a denne. Nám všetkým. Sme nenapraviteľní vo veciach srdca a niekedy (často) je tej horkosti toľko, až nás páli záha. Výstižné (i bizarné) oba preklady názvu filmu, vtipné cameo Miloša Formana, debut Kevina Spaceyho, Meryl absolútne geniálna a Jack...ten snáď hrá sám seba. Pre mňa pocitovo kultová záležitosť. P.S. Na záhu doporučujem Rennie. Malox a Anacid sú fuj!

Hořkých sedmnáct (2016)

Vskutku nasieracia hlavná postava, ktorú chápeme i nechápeme zároveň. Hailee Steinfeld je nepochybne veľkým talentom, to už ale vedeli predsa Coenovci. Woody je správne ZENový no a Hayden Szeto (neuvedený na dtbs) od prvej chvíle jasný favorit. Krásne vybalansové ženským vedením Kelly Fremon Craig. Nedocenené v awards season.

Hořký měsíc (1992)

Fucking hell, that was hot ! 4 a pol, 4 a pol, brbrbr, mňam:-)))

Hotel Bagdad (1987)

Hey Kamaraden, Bavoraken, toto je ine Kafen. Žiadne latte, žiadna VIedeň, ale dokonalý Bagdad, ktorý dáva nový význam slovám ako: termoska, bumerang, stan, umelecký portrét, ženská krása. Film končí a ja, zakaždým, ležím (ideálne) a usmievam sa. DOKONALÉ, slovami jednej postavy "(too much) HARMONY".

Hráč (1992)

3 nominácie na Oscara??? Nečakal by som ani jednu!!! DRZOSŤ.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Čistá zhovadilosť. Nemienim hodnotiť, pretože som stratil čas 4 časťami, ktoré ma nepresvedčili, že mám pokračovať. Jediná postava ma nezaujímala, infiltrácia policajta na prelome 2.a 3.časti nemohla byť viac smiešna. Vyhypovaný HYPE a prázdnota.

Hranice lásky (2022)

Veľmi autentické a (NE)príjemne skutočné popísanie toho, čo asi prežívame a zažívame v istej fáze života a vzťahu všetci. Lebo "sex je náš, dělá dobře mně i tobě..". Škoda odignorovania filmu ako takého a hlavne Hany Vagnerovej na všetkých možných cenách, tak pravdivý výkon som v československom filme (narážam na koprodukčné nominácie na levoch) dávno nevidel. Je ľahké hrať slzy, je ťažké "hrať" civilnosť. Paradoxne a veľmi zaujímavo, mega stars v menších úlohách s veľmi "technickým" herectvom, čímž práve vyniká civilnosť ústredného dua. Snáď trošičku menej ručnej kamery, snáď trošičku otvorenejší koniec, ale inak radosť/rozkoš. Tlieskam.

Hraniční hlídka (2006)

PIČKU MATERU..je vobec možné, aby som sa usmieval pri vojnovom filme? Je toto ale vobec vojnový film? Precízne odsledovaný život v armáde, bezútešná každodennosť, ktorá vedie k najbláznivejším kúskom a to z jediného dovodu: prežiť a nezmagorieť ! Chlapáctvo, hrdinstvo, láska, nenávisť, električni orgazam, syfilis, penicilín - "JEBEM TI PLEMÄ, KTO TEBE DIPLOMU DAT?"..PIČKU MATERU..pobalený kufor, čo bude ďalej?? - po sexe ("umej si ruce, bude oběd") - ten ZÁVER..uf, PIČKU MATERU..Sokol dvě volá Orla jedna. Příjem.

Hra peněz (2016)

Veľmi zdatne zrežírované, Jodie Foster ukázala čo v nej je. A Jack O´Connell ukázal ako sa dá zatieniť herecké esá jednoduchým herectvom - proste si hrá akoby šlo o všetko a pritom o nič - tak, ako mu huba narástla. Teším sa na jeho ďalšie filmy - v mojej TOPke slušne stúpa.

Hra se smrtí (1995)

VyDRŽAL som pol hodinu. Ani nie. Veľmi zlé nadabovaná REPná kampaň, otravovalo ma to a nebavilo / a to mám filmy S.Leeho fakt rád / . Full stop.