• Thriller

Dům košaté lásky (2009)

Typický príklad toho, že ani fínska sauna nemusí vždy účinkovať blahodárne.

Ženy mého muže (2009)

Niet divu, že Ivan Vojnár po dramaturgickom paškvile ŽMM natočil Cinematerapii. Bola to určite liečba i preňho samotného !

Juliette Binoche (2009) (TV film)

Hodnotenie, ktoré je priamo úmerné obdivu JB u toho ktorého užívateľa. U mňa je herecky absolútny, akurát si myslím, že by Juliette mala ostať pri svojom remesle, resp. venovať sa maľovaniu = na jej tanečné vystúpenie by som si lístok určite nekúpil.

62. Emmy Awards (2010) (pořad)

Zapamätám si: že Al Pacino opäť hľadal hlas (a podchvíľou ho našiel), že George Clooney na standing ovation "zahanbene" zahlásil: "Don´t do that, cos´ then I feel like maybe I am sick and I don´t know it.." a že Julia Ormond bola "so thrilled and excited" aby povedala svojej mame - "I WAS EMINATED FOR A NOMMY." - (nehľadajte v slovníku:-)))).

Rozervaná pouta (2008)

Výborní herci nemajúci absolútne čo hrať. Veľakrát videné, toľkokrát poznané=odžité, tu sprostredkované zdanlivo, naoko a tým nekonečne nudne. Autori by si mohli pozrieť Kurz negatívneho myslenia...a zamyslieť sa, čo (nové) nám chceli povedať...chudák Paul Bettany & Sia Furler a jej krásne Somersault http://www.youtube.com/watch?v=aSuFQAA03NI&feature=related) na záver.

Pražský Sherlock Holmes (1968) (TV film)

"Dužbábek je nejlepší ! Ten už nerozezná ani lučavku královskou." Na druhý raz ešte lepšie než premiérovo. Roztomilá jednohubka zo starej Prahy.

Usínání (2008)

Murrro to napísal presne, ja dávam o hviezdičku menej, pretože som po príbehovo čistom a krásnom Piekorzovej debute Pregi čakal niečo podobné. Usínanie je ale vo všetkej svojej farebnosti a okázalosti chladné, vypočítavé a bez duše. Narkolepsia, rakovina, homosexualita, hystéria, nevera, alergia..a moje veľké sklamanie.

Až se setmí, miláčku (1990)

Nepopísateľné guilty pleasure. A atmosféra, ktorá sa dá krájať (to som ešte nikdy nepoužil):-)))

Nemožná (1987)

ON: A v Bratislave čo nové? ONA: Smog, napchaté električky, málo zelene, veľa malej kritiky, málo veľkej. ON: Si prísna. ONA: Aj na seba. ON: Na seba si krutá. ONA: Rán od života som dostala toľko, že by som ich mohla rozdávať. ON: Veď ich aj rozdávaš. Čítam Tvoje úvodníky...KEĎ SI TERAZ ČÍTAM PRÁVE NAPÍSANÉ, PREHODNOCUJEM A DÁVAM JEDNU HVIEZDIČKU (za návaly smiechu pri podobných scenáristických skvostoch). A PRETOŽE SOM V ŽIADNOM INOM SLOVENSKOM FILME NEVIDEL ŽENU AKO JEDNOZNAČNÝ PREDOBRAZ NADRASY - matka, dcéra, šéfka, milenka a nado všetko SÚDRUŽKA.."Mám pocit, že sa na tú prácu nehodím. Pocity si nechaj do postele, súdružka."

Noc před očima (2008) (TV film) odpad!

Snímka, ktorá ma nasiera, uráža a ako diváka (zohľadňujúc hodnotenia ostatných) stavia do pozície bezemočného ignoranta. Pritom ide (podľa mňa) o prvoplánový a vydieračský film, ktorý ťaží z vďačnej témy, autorsky je ale extrémne neoriginálny, predvídateľný a pseudonaliehavý.