• Thriller

Ľahučký dych (1970) (TV film)

Čo vlastne robí ženu krásnou? Tak napr.:smoľne čierne, spaľujúce oči, ihravý rumenec, útly driek, dlaň dlhšia ako obyčajne býva, poprsie úmerné, lýtko ladne zaoblené, ramená spustené, ale vysoko položené..ale hlavné, čo je hlavné je: ĽAHUČKÝ DYCH!

Defendor (2009)

Elias Koteas a jeho reakcia na citrónovú šťavu do očú - to dokáže málokto. GARBAGE DAYS, REMEMBER GARBAGE DAYS !!!

Experiment (2010)

Kvôli tomuto experimentu škoda vlasov, Pianista. Ešteže si sa dostal do Indie, kde môžeš v bielej čapici súložiť so svojim guru. Odkaz autorom: divák sa nemá podceňovať. Čo nejaký psychologický profil, čo ten bývalý väzeň, čo ten diabetik ???

The Yellow Handkerchief (2008)

Áno, Kristen bola ako vždy lovely, Eddie zdatne ubalancoval zvláštnu "weirdness" svojej postavy, Maria opäť krásne naliehavo smutná a William - ten, ten je jednoducho GÉNIUS (už 30rokov hrá všetko rovnako ambivalentne a tým fascinujúco). ALE TEN PRÍBEH ??!! Život proste nie je pozliepaný z jednej osudovej náhody za druhou. Nečudujem sa, že snímka hľadala takmer 3roky distribútora..a ja som sa tak tešil..

Pták, který neodletí (2007)

Tento film získal na festivale v Sofii cenu: "For creating a unique and magical world". Po jeho dopozeraní som líhal s radostným pocitom, aký nudný a nezaujímavý život žijem.

Případ Barnabáš Kos (1964)

"Proti všetkým niečo mali. Jeden mal svoje muchy, druhý nejaké svoje koncepcie, len proti Tebe nebolo nič. Tak nám to nekomplikuj. Máme tu napísané: 14X SKROMNÝ..."

Vojtěch, řečený sirotek (1989)

***** ešte dnes mám pred očami * Blaženkin smútok * čiernobiele labute * Vojtovu živočíšnosť * rybičky * a zasnenú Anežku (z Písku, masa a kostí) *****

Zojka a Valerija (1971) (TV film)

Trpké hry minulého leta. Načo ale tie slnečnice ???

Sedmý kontinent (1989)

Podľa názoru vybranej vzorky filmových tvorcov, ktorí boli onehdy oslovení, sú dvaja režiséri s najviac rozpoznateľným rukopisom (a to už po pár minútach v prítmi kina): Federico Fellini a Martin Scorsese. Súhlasím. A dopĺňam výber o pána Hanekeho. ALE s poznámkou, že nie vždy je to kompliment.