Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 898)

Domácí péče (2015)

Silný příběh představený silnými osobnostmi, který si v rámci současné české tvorby rozhodně najde své místo. Pro mě velmi příjemné překvapení a rozhodně palec nahoru

Captain Marvel (2019)

Další z řady zábavných marvelovek, která se opírá o sympatickou ústřední postavu a nahláškovaného sidekicka, tentokráte v podobě omlazeného Samuela L. Jacksona. Efekty tradičně na úrovni, akce slušná, tempo výborné. Možná chybí nějaký ten moment překvapení a inovace v rámci žánru, avšak rutinnost zvládá Marvel s grácií. Ze současného univerza to není ani to nejlepší, ani to nejhorší, ale rozhodně stojí za vidění a neurazí.

plakát

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Příjemný a vcelku zábavný přechod mezi Dr. Martinem a strážmistrem Topinkou. Plná Čvančarová mě baví, Barťák má precizní cameo. Zápletka nepříliš originální a napínavá, ale nevadí. Sympatičtí herci a fajnové tempo prostě dělá z Martina sympatickou koukandu.

Jan Palach (2018)

Nuda na druhou, které zcela chybí závěr, dopad a kontext. Vše se točí a směřuje k jedinému. Bez okolností, následků, epilogu. Škoda.

Pepa (2018)

Pepa je typický příklad filmu, který po jednom shlédnutí neurazí, ale ani nenadchne a čase zapadne mezi desítky dalších, po kterých za pár let neštěkne ani pes. Suchánek je vcelku přirozený, Špalková stejná jako vždy. Nezaujme ani nikdo další. Pepa je prostě průměr.

Tátova volha (2018)

Vejdělek mě prostě baví. Balzerová s Vilhelmkou skvěle táhnou další film, který má nápad, styl a šarm, spád. Rozhodně nenudí, občas příjemně pobaví. Na konci vše rozštípne Polívka a já můžu říct, že Tátova volha je v tuzemských vodách rozhodně slušný komediální nadprůměr.

plakát

Úsměvy smutných mužů (2018)

Syrové, mrazivé, s prvky černého humoru. Uvěřitelní herci, výborná camea (Ondrka může vyprávět). Téma silné, nápadité a u nás neotřelé. Úsměvy smutných mužů mě mimořádně překvapily. Svátek má talent!

Planeta Česko (2017)

Popravdě - čekal jsem víc. Zbytečně moc zaměřené na autora, kterého bůhví proč mluví jiná osoba. Samozřejmě, některé záběry jsou hezké, jiné méně. Ale celkově jako koncept mi Planeta Česko nepřišel tak dobrý jako "konkurenční" Krajinou domova.

plakát

Ajťáci - Série 4 (2010) (série)

S první sérií asi nejlepší a nejujetější zábava. Zemřeli pří požáru? V mořském parku?...