Avengers (2012)

Temný rytíř se může jít vys*at, TOHLE je pravý komiksový film, který má víc koulí než Transformers. Nikdy jsem neviděl takhle zničený New York (ano Michael Bay by se měl stydět :D) Chci pokračování a to hned! Víc Marvelovek víc

Bídníci (2012)

65% Jsem zklamán z toho, jak to bylo povrchní, bez emocí. Postavy si tam umírali jak na běžícím páse a nic. To je docela chyba u epického romantického muzikálu. Ale vše vynahradily hlavní postavy (všechny herecké hvězdy) a vynikající písně, více zde: http://blog.snowskyfilm.com/?p=5

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

80% takhle měli vypadat první Expendables, sraz všech důležitých, kteří si dělají hláškami srandu z ostatních ("I'll be back" nebo Chuck Norris joke jsou prostě skvělé, když je slyšíte ze správných úst) a akce je prvotřídní!!! Vynikající akční film!!

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

35% PILOT...ne nečekal jsem zázrak, ale naštěstí se z toho nevyklubala (zatím) sračka typu Ordinace, Pojišťovna...Brzobohatý je sympatický, Leichtová sexy a...a to je všechno...malý "herci" jsou novácky trapný, učitelské postavy nezajímavé (až na školníka a hospodáře Šteindlera, který občas tam budou mít v seriálu světlé chvilky). Pokud to vydrží aspoň v takovéto "kvalitě" a nespadne to do nováckého (pod)průměru a bude POUZE v podzimní seriálové sezoně, tak to budu brát v klidu...nic proti ničemu, dál na to koukat nebudu, nezajímá mě to

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

99%...Zpátky ve staré známe Středozemi:-)už podle knížky bylo jasné, že filmový Hobit, bude odlehčený, pohádkovější. Když se tedy pohádka sejde s Pánem prstenů, tak nevzniknou Letopisy Narnie, ale Hobit, vynikající mix, který v sobě má tu správnou tolkienovskou poetiku. Když jsem se dozvěděl, že Jackson chce rozdělit Hobita na tři díly, nechápal jsem, co chce do zbylých dílů nacpat. Teď mi to už je jasné. Naplno totiž využívá celé Středozemě a jejich nejdůležitějších postav. Pro fanoušky to je pastva pro oči i uši. Jackson měl opět šťastnou ruku při výběru herců, hlavně přesně trefil Bilba. Martin Freeman je pro tu roli jako stvořený. To není možné jak moc se podobá Bilbovi z knížky a jak si je podobný s "původním" Bilbem z Pána prstenů. Dál by se toho dalo napsat tolik o tomto filmu...triky, hudba, jednotlivé scény dovedené k dokonalosti, kamera a záběry z Nového Zélandu, úžasný začátek určitě úžasné trilogie :-) více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=319

Hunger Games (2012)

70% slabý 4* a to hlavně kvůli délce a nepřehledným akčním scénám. A vlastně taky za nesympatického Joshe Hutschersona. Kdyžby jeho roli hrál Hemsworth tak by to lepší. Každopádně mě moc zajímá o čem jsou další dva díly, protože tohle se mi z pohledu neznalce předlohy zdá jako uzavřený příběh :-)

Lincoln (2012)

60% ... pro neameričany nudný film o hlasování, které způsobila jedna prezidentská legenda, kterou hraje FÁMOZNÍ Daniel Day - Lewis! Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=24

Méďa (2012)

80% Dlouho jsem se necítil v kině takhle příjemně, uvolněně...brilantní humor, skvělé narážky (Indiana Jonese jsem opravdu nečekal a už vůbec ne v situaci ve které byl) plus nakonci asi nejvtipnější ukončení co jsem kdy viděl