Evžen mezi námi (1981)

Podprůměrný film sráží ještě níže jeho technická kvalita. U dialogů jde rozumět asi tak každému druhému slovu a to ještě musíte mít uši ostrý jak vlčí manželka v reklamě u vodafonu. Obraz také děsný. Když jsem viděl, že něco takového někdo spáchal v roce 1981 ... Text o cikánech, kteří kopou výkop a hází hlínu by už dnes zřejmě neprošel. :)

Evoluce 4 z revoluce (2010) (seriál)

Celkem zajímavá série časosběrných dokumentů. Vyloženě nebavil a nezaujal mne akorát díl o Kryštofu Rímském. Líbila se mi použitá hudba na začátku, na konci a sem tam v průběhu každého dílu.

Zářijové noci (1957)

Řada českých top herců často v pidi roličkách spolu s vizuálním pojetím a místama i slušnou výpravností způsobují balancování mého hodnocení mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Tento obrázek "hraní si na vojáky" mi přijde (dnes už) úsměvný.

Kde alibi nestačí (1961)

Svižný začátek sliboval trochu víc, než nakonec divák dostal. Mezi klady řadím účast řady dobrých herců, celé zasazení děje do Karlových Varů. Mezi zápory pak jakousi rozvláčnost celého děje.

Tváří v tvář (1997)

V rámci žánru akčních filmů se jedná o velice dobrý film. Dokonce má i myšlenku! Což se nestává moc často. Musím však do svého (subjektivního) hodnocení zahrnout i to, co se mi na filmu nelíbilo. A sice úvodní a závěrečná akční scéna (to, co se dělo v průběhu filmu, bylo ještě celkem OK). Čeho je však moc, toho je příliš. Když v jinak velice povedeném filmu někdo 10x přežije svou vlastní smrt, tak to v mých očích film degraduje. Bylo mi jasné, že všechno jistě dobře dopadne, přesto jsem byl zvědavý, jakým způsobem se k happy endu dojde. Při závěrečné honičce na vodě už mi tak nějak začínalo být jedno, jak to dopadne, jen jsem si říkal, ať už je konec. Kdyby byly ony dvě zmiňované akce umírněnější a kdyby alespoň trošičku respektovaly realitu, pak by to byly z mé strany bez námitek čtyři hvězdičky.

Nástrahy velkoměsta (1984)

Naprosto kultovní záležitost. Vedle Malérů pana účetního top italská bláznivá komedie.

Krásná země (1977)

Krásná země nedosahuje úrovně nejlepších filmů s Fantozzim, ale na druhou stranu s přehledem převálcuje ty nejhorší se stejným hrdinou. Ještě pořád to má takové to kouzlo a šmrnc old school italské bláznivé komedie. Trochu mi to připomnělo v některých pasážích Nástrahy velkoměsta, ale ty jsou kultovní a jako celek o několik levelů výše.

Banánové děti (2009) (TV film)

Pozitivní věcí na tomto dokumentu je skutečnost, že pokud je z druhé strany (v tomto případě od vietnamských přistěhovalců) zájem o integraci do společnosti, pak i od (majoritní) společnosti mají snahy o integraci smysl (jakási pomocná ruka). V opačném případě jde o mrhání energií a penězmi. Samozřejmě, že dokument nezobrazuje související problémy (daňové a celní úniky apod.), ale přesto je tu patrný určitý vývoj (od stánkařů ke studentům na VŠ). To, myslím, dokument vystihuje dobře.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Důstojné zakončení celé série, která si udržela od prvního do třetího dílu svou laťku. Dokonce bych řekl, že tu laťku postupně zvedala. Asi není moc sérií, kde by toto šlo konstatovat. Všechny díly jsou koncentrátem bláznivé zábavy v pozitivním slova smyslu.

P.S. Miluji Tě (2007)

Nudný preslazený cajdák, který je chvílema komedií, chvílema romanťákem (dramatem moc ne). Jedním z problémů je seriálový look (asi na 20 minut přerušený lookem německého slaďáku). Dalším problémem je ukrutně dlouhá stopáž. Celkově jsem měl problěm najít nějaké sympatie s představiteli nebo se vžít do děje. Vše "překvapivě" klaplo, jak mělo. Manžel celý rok geniálně vizionářsky předpověděl ... no prostě sranda. Pozitivem jsou občasné komediální bokové vsuvky - myslím tím (zpočátku) zajímavého barmana. Na druhou stranu ale zase nutno zmínit, že některé pokusy o vtip působí vyloženě trapně. Vysoké průměrné hodnoceni zde je pro mě záhadou. Očekával jsem mnohem víc.