Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

To bylo úžasný. V základu stejné jako první díl, ale všeho víc a na mě to i fungovalo lépe. Mám jedinou výtku a to u konce, kde jsem myslel, že už to má asi 5x skončit a místo toho se tam toho nabalovalo víc a víc  a přišlo mi to až moc na sílu. Možná mohli něco dát na začátek dalšího dílu, ale to můžu posoudit až tu druhou část uvidím a pravděpodobně mě to vyvede z omylu :D Jinak vizuál byl prostě bezkonkurenční. Měl jsem každou sekundu chuť aby to stopli a já se mohl kouknout na celý ten snímek pěkně postupně a u as i dvaceti scenérií jsem měl chuť dát screenshot a jebnout si to na plochu.

Flash - A New World: Part 4 (2023) (epizoda) odpad!

Tohle byla tragédie. Totální random cringe fest a herec Eddieho předvedl nejhorší herecký výkon co jsem za svůj život viděl. On proste vypadal jako kdyby s*al u každé scény. A to jsem myslel, že herecky to klesnout už nemůže.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Jedny z nejlepších momentů co jsem v mcu za celou dobu viděl, ale zároveň hrozně věcí nevyužito nějaké momenty mohly být ještě o to epičtější. Skvělá hudba, super choreografie a práce s hlavními postavami.  Hlavně tedy backstory Rocketa je grandiózní. Jak jsem říkal, tak nějaké postavy byly dost nevyužité a kdyby tam nebyly, tak bych si to užil asi o něco víc. Reálně tam bylo kontentu minimálně na trilogii, takže i několik linek bylo zkráceno a občas nefungovaly zas tak skvěle. Finále bylo fakt bordel a nevyužily dostatečně záporáka, ale jinak hned následující konečná rozlučka je asi můj nový top 1 moment z mcu. Humor fakt super, možná ho bylo o trošičku víc než bych chtěl, ale nikdy se to nekrylo s emocionálními scénamy, které pro mě byly asi to nejlepší na celém filmu a Gunn mezi humorem a emocemi klasicky přechází jak pán. 80% dost možná na druhé shlédnutí nebo až dorazí nostalgie někdy zvýším. Ps. kdybych to viděl 4 roky zpět, tak by to byla jasná desítka :D Teď jsem prostě extrémně překomiksovaný a asi mě na 100% neuspokojí žádný z podobných filmů.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Taková škoda toho finále :( ten průběh jsem si tak neskutečně vychutnával a pak najednou konec a připadal jsem si jako by mě obrali o hroznou část. I tak 80% fakt hrozně pěkně vymyšlené.

Renfield (2023)

Zhlédnutí traileru mě opravdu dost odradilo, ale nakonec mě přemohla nuda a já nakonec do toho kina šel. Humor, který v traileru vypadal tak špatně, že jsem se styděl za ně ve výsledku fungoval dost v pohodě a několikrát mě to dost pobavilo. Není to ale žádný zázrak a hlášky jsou občas dost prvoplánové. Akce byla velmi atraktivní a nějakým způsobem až uspokojující :D Vázne to trochu v kontinuitě a lepším prokreslení, ale na druhou stranu film skvěle zvládá střídat komické situace s emocemi a funguje to za mě dobře. Finále je bordel, ale jako bezhlavá, zábavná jednohubka s dobrými hereckými výkony fajn. 60%

The Mandalorian - Kapitola 23: Spiknutí (2023) (epizoda)

Slušný díl a jsem rád že mi to zase trochu ucelilo tuhle sérii. Stejně mě však ta pachuť neopouští. Ano mohl bych tu mluvit o prvoplánovosti, jednoduchosti a špatném propojování epizod (příjde mi, že oproti minulým sériím se teď snaží víc propojovat epizody, ale vůbec to nefunguje a je v tom hrozný bordel, protože v každé epizodě cítím, že to má být propojené a zároveň to stát samo za sebe, ale nedělá to ani jedno.), ale ten největší problém je v tom samotném srdci seriálu. Mando byl vždy jednodušší příběh, ale to v čem to bylo speciální byl vztah Grogua a Manda a v téhle sérii mi přijde, že se na to úplně zapomnělo. Grogua tam skoro nevnímám, je tam jen jako komicko-roztomilý prvek a i to jen občas a já se nemůžu zbavit pocitu, že kdyby v téhle sérii nebyl, tak by to bylo úplně jedno.

Riverdale - Kapitola 120: Sexuální výchova (2023) (epizoda)

Líbí se mi, že tady konečně pracují s faktem, že to jsou puberťáci, ale na druhou stranu to působí hrozně komicky, protože na to fakt ti herci už vůbec nevypadají a k tomu to využívají jen někdy a ve zbylém čase se stejně chovají jak dospělí. Mystery atmosféra byla u Riverdalu vždy fajn, ale problém je, že se na ni méně a méně zaměřují. Cítím tu pokus o návrat ke starším sériím a tento díl už poměrně slušně buduje ten příběh, ale hrozně mě štve, že se na ty postavy absolutně nemůžu naladit a je to kvůli tomu, že je znám už 6 sérií, ale v posledních třech si s nimi hrají a mění jim charakter jak se jim zachce a vypadá to, že to vůbec nejsou oni. Z Archieho, kterého jsem tedy nikdy neměl za oblíbeného, udělali naprostého retarda se 70 IQ a jediné na co myslí je sex. Opravdu paráda. Snad se brzy vzpamatují a budou to zase oni.

Moon Knight (2022) (seriál)

Kvůli tomu, že jsem se na to poprvé tolik nesoustředil, tak jsem si to teď zopakoval a musím říct, že jsem fakt nadšený. Skvělá atmosféra, parádní herecké výkony, celkový vizuál je hrozně pěkný i když občas trochu moc tmavý. Převleky se mi dost líbili, CGI mi to vůbec nekazilo a to je za mě u MCU velký úspěch. Mělo to pěkné témata a nebálo se to do nich ponořit na trochu delší dobu. Samozřejmě to nemůžeme porovnávat například s Mr. Robotem od, kterého se to poměrně inspiruje a oproti tomu je seriál dost povrchní, ale i tak bych řekl, že zde předvedli dost dobrý výkon. Asi největší nedostatek je v akci. Je hrozně bezduchá, neatraktivní a zaměnitelná. Avšak pro mě, kdo moc akci nevyhledává, to nebyl problém. Slušné horrorové pasáže a pěkně provedený námět poruchy osobnosti z toho dělá skvělý mashup kvalitní zábavy spojené s trochu hlubšími a silnějšími tématy. Víc jsem od toho nečekal a za to čím ten seriál je si to za mě zaslouží 8/10.