Ocelová pěst (2011)

Celkem to ušlo, podobnost s Rockym a ostatními trochu známějšími boxerskými filmy je úsměvná, až otravně úsměvná. Skoro si říkám že už jsem dlouho neviděl co se příběhu týče alespoň trochu originální film o boxu. Škoda, podle mě to šlo lépe. Stejně musím dát hvězdu Jackmanovi, hvězdu mému oblíbenému žánru a tu poslední z celkového dojmu z odstupem pár dní to až tak strašné nebylo. Nenudil jsem se, u většiny scén jsem se bavil, ale znovu si tenhle filmeček jen tak nepustím.

Blood and Bone (2009)

Pro mě jeden z nej "fight" filmů. Totálně mě to překvapilo, zkouknul jsem to jen náhodou a jsem za to rád. Asi by toto dílko nemělo chybět ve filmotéce žádného fanoška bojového žánru. Skvělej epilog s Kimbem.... :))

Tekken (2010)

Čekal jsem to horší, u filmu jsem se nenudil. Hry jsem se něco nahrál, a tak nemůžu níž než na 3 hvězdy.

Ďáblův dvojník (2011)

Tak tenhle výtvor si mě celkem získal, moc rád bych věřil tomu, že alespoň podobně se děj odehrál i ve skutečnosti. Nemohu si být jistý co vše je dílem života a za co už může jen a jen scénárista. Dvojník a „padouch“ jsou jak noc a den, černá a bílá, jing a jang … moc krásně zahrané, při sledování jsem tomu opravdu věřil. Když na to budete koukat a hledat chyby nebo nedostatky určitě nějaké najdete (to asi na všech filmech) … ale přiznejme si od toho přeci takové filmy nejsou. Myšlenka že i v nejprohnilejším místě se může najít jedinec s takovým charakterem, pro kterého slova čest, odpovědnost a dobro opravdu něco znamenají, je opravdu absolutně krásná, možná až moc. Za mě 4,5 hvězdy.

Elitní zabijáci (2011)

Když jsem viděl obsazení, nemohl jsem se dočkat. Ale to co z toho vzniklo už rozhodně tak skvělé není. Film byl „úkrutně“ předvídatelnej, a popravdě mě ke konci málem uspal. Některé jednotlivé scény ale rozhodně stály za shlédnutí. Clive Owen zahrál svoji postavu velice dobře.

Počátek (2010)

Jedním slovem? …. ÚŽASNÉ. Skvělý nápad, příběh, dech beroucí atmosféra, vynikající herci vedení skvělým výkonem DiCapria, ostatně jak už jsme u něj v posledních letech zvyklí že? Hudba Vás nenechá v klidu, Hans Zimmer opět ukázal, jaký že je to umělec. A to vše dohlíží z režisérské židle mistrovský, ano nebojím se to říci mistrovský, Christopher Nolan. V poslední době je to rozhodně ten nejlepší film, který jsem měl tu možnost vidět, těžko v tuto chvíli říci zda a kdy bude někdy překonán. Rozhodně pěti hvězdičková záležitost.

Dilema (2011)

Co k tomu říci, po shlédnutí jsem cítil spokojenost, takže asi úspěch ne? Ne nutně, film není nic převratného je jen další z mnoha, žádný extra vtip ani drama. Ale jako „oddechovka“ funguje skvěle. Ten bláznivý příběh si Vás získá a v neposlední řadě musím vyzdvihnout obsazení to je bezchybné. Chcete-li zabít nudu určitě se podívejte nebudete litovat, pokud ale chcete trochu zábavy nebo čehokoli jiného běžte třeba na procházku do parku, bude to totiž určitě lepší volba.

Pohřben zaživa (2010)

Upřímně jsem se na tenhle film moc netěšil. Už jen ta představa té hodinu a půl trvající „one man show“ mě moc nelákala. O to více jsem byl překvapen svým zážitkem a pocity na konci filmu, skvěle zahrané v podání Ryana Raynoldse, a vynikající režie. Co Vás zasáhne je ORIGINALITA, s jakou bylo toto dílko natočeno, garantuji že nic podobného jste zatím neviděli. Mimochodem musím zmínit jeden z nej závěrů které jsem kdy viděl, ta „falešná“ naděje Vás prostě dostane. Celkově je to film s opravdu vynikající atmosférou, můžu jen doporučit, a na druhou stranu i varovat …. není to film pro každého a rozhodně tak ani nebyl natočen, proto dávám 4*.

Polibek smrti (1995)

Ještě dříve než jsem film shlédl, očekával jsem asi něco více než to ve skutečnosti je. Ono to tak trochu láká když si předčítáte tu řadu zvučných jmen které se v tomto filmu oběví. Ale nenechte se mýlit je to jen „béčko“. Průměrný příběh, dialogy, dabing a dokonce i výkony herců mě zklamali. Tedy kromě Nicolase Cage, ten je v tomto filmu opravdu vynikající a vlastně ho celý táhne. Celkem je to za 3*, ale celá jedna hvězda je za herecký výkon který předvedl Nicolas Cage. Je to jedna z jeho nejlepších rolí, škoda jen že nepřišla v nějakém „lepším“ filmu.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Nerad užívám označení „nejoblíbenější film“ , těch oblíbených mám ve skutečnosti vždy mnohem více a v různých situacích a náladách se můj pohled na takové filmy trochu mění. Ale u tohoto filmečku musím udělat výjimku. Pokud se mne někdo zeptá na můj oblíbený válečný film, je to prostě jasná volba. Realistický obraz jednoho z nejkrvavějších ozbrojených konfliktů v Africe. Skvěle zrežírovaná válečná akce, co také ovšem jiného čekat od Ridleyho Scotta že? Ústřední postavy jsou perfektně zahrané (Josh Hartnett, Eric Bana, Tom Sizemore, William Fichtner), musím alespoň vyzdvihnout postavu příslušníka „Delty“(Eric Bana), ta jeho póza „přemýšlivého hrdiny“, který je neustále nad věcí je vážně dobrá a bavila mě v každé jeho scéně. Bojové scény nemají chybu, jsou realistické, dech beroucí a nenechají Vás v klidu. Když si sečtete výkony herců, režii, střih a zvuk, vyjde Vám z toho opravdu skvělý „válečný“ zážitek.