Sebevražedný oddíl (2021)

Docela fajn, i když těch různých vtípků tam bylo místy až moc. Kdyby to bylo trochu vážnější, bylo by to určitě lepší. King Shark a Ratcatcher 2 jsou nejsympatičtější postavy, Bloodsport je cool drsňák srovnatelný s Deadshotem - takže velmi dobrá náhrada. Více v mé recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=H6h8iGC4un4

Black Widow (2021)

Hm... vcelku zbytečný film pro děj MCU, ale to bylo tak nějak jasné. Představuje ale postavy (a jednu malou dějovou linku), které se mohou vyskytnout v dalších filmech, např. Yelena Belova může být dobrá náhrada za Natašu. Více v mé recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=SeWXOfWdonE

Lost: Missing Pieces (2007) (seriál)

Série velmi krátkých miniepizodek, které působí jako vystřižené scény - ve skutečnosti jsou ovšem dodatečně natočené. Nic moc zajímavého ale nepřinášejí, kromě snad jedné epizody. Kvalita kamery o dost nižší, zkrátka je to nízkorozpočtový promo-materiál. Více o této sérii (a dalších věcech z Lostu) se dozvíte v mé audioblogové debatě s hostem.

Lost - Epilogue: The New Man in Charge (2010)

Miniepizoda, která odpovídá na některé nezodpovězené otázky a jakž-takž uzavírá jednu nedokončenou linku. Spíš bych ale uvítal zodpovězení jiných otázek, i když je jasné, že mystery prvku by to tím uškodilo. Více o této epizodě (a dalších věcech z Lostu) se dozvíte v mé audioblogové debatě s hostem.

Mortal Kombat (2021)

Mno... upřímně, nic moc. Větší krvavost soubojů je dobré plus, ale příběh je chabý a některé prvky z hry jsou do filmu adaptované dost hloupě (Jaxovy ruce, Kanovo oko). Určitě to šlo udělat líp. Více v mé recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=M0p4-I7_Atw

Godzilla vs. Kong (2021)

Film utekl rychle... a nic extra. Jen dva souboje Kong vs Godzilla, to bylo trochu málo. Kdyby si odpustili průzkum podzemního světa, měli by více prostoru pro další souboje. Co se týče hudby, Junkie XL tentokrát zklamal - soundtrack je dost nuda. Více v recenzi s hostem: https://www.youtube.com/watch?v=6yD-WrhP6vY

Wonder Woman 1984 (2020)

Dost odlišný film od ostatní současné "komiksové" produkce. Svým stylem je film hodně "osmdesátkový", což ostatně pěkně zapadá do doby, kdy se odehrává. To se povedlo, i když je mi jasné, že spousta diváků čekala více akčnější děj. Hlavní padouch je sympaťák a i Minerva je fajn. Pro mě určitě lepší, než první díl. Více v mé audiorecenzi zde: https://www.youtube.com/watch?v=HYU0Aa_aXHg

Noví mutanti (2020)

13. díl série X-men - prokletý svým neustálým odkládáním. Bohužel, z celé série je jednoznačně nejslabší. Jako horor tedy moc nefunguje... Celkově mi to vlastně moc nevadí, protože od tohoto filmu jsem fakt nic nečekal. Více v mé audiorecenzi zde: https://www.youtube.com/watch?v=0bCScU17E_U

Tenet (2020)

Christopher Nolan je záruka kvality. I ve svém dalším sci-fi filmu si zahrává s časem, podobně jako v Inception a Interstellar, a opět je to velmi nápadité a napínavé. Stylově se tento film nejvíce podobá právě Inception, i když úplně nedosahuje jeho úrovně. Více v mé audiorecenzi zde: https://www.youtube.com/watch?v=yVUEVp2ISn4

Neviditelný (2020)

Chová se to jako duchařský horor, ale místo nadpřirozeného zla je tu jen obyčejný smrtelník... díky čemuž to pro mě jako horor nefungovalo. Jako thriller to ale jde. První plot-twist je docala nápaditý, ten finální je ale dost předvídatelný. Scénář funguje jen proto, že hlavní hrdinka i hlavní padouch udělali každý dvě zásadní chyby. Více v mé audiorecenzi zde: https://www.youtube.com/watch?v=yePTQJk27-4