Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Určitě lepší než předchozí Ant-Man. Kang byl pojatý dobře a líbí se mi možnost, že on vlastně nebude hlavním padouchem... tak to alespoň zatím vypadá. Film má spoustu zajímavých nápadů na design bytostí a prostředí a je celkově odlehčený (jako ostatní Ant-Mani), takže některé scény nejsou tak dramatické, jak by mohly být. Více v mé audiorecenzi.

Aquaman (2018)

Pro mě velké překvapení a první film v DCEU sérii, který je lepší než Man of Steel. Tvůrci se snad konečně poučili a budou nám dávat další podobné filmy. Podrobnější hodnocení v mé audiorecenzi (s hostem): https://www.youtube.com/watch?v=Myvs8r1l-Vs

Aquaman a ztracené království (2023)

Film s pěknými akčními scénami, drsnými souboji a i s humorem. Končí vlastně dost pozitivně. Bylo dobré, že tvůrci tu zachovali Meru - která tu sice nemá tolik prostoru, ale to zjevně stejně nikdy nebylo v plánu. Hodně prostoru má konečně Black Manta, který je kvalitní padouch... na rozdíl od Kordaxe. Celkově můžu říct, že na závěr DCEU tvůrci dodali docela fajn a zábavný film. Více v mé audiorecenzi.

Armáda mrtvých (2021)

Ok. Tenhle film jsem původně vůbec neplánoval, ale totálně mě přemluvil trailer, který má geniální střih a soundtrack. Tak dlouho jsem se na něj díval, až jsem šel i do toho filmu. Takhle se to má dělat správně :) Film spíš průměrný, i když má nějaké neotřelé nápady, které v zombie žánru nebyly zatím vidět. Hodně to kazí ta rozostřená kamera. Hlavní hrdina docela sympaťák. Více v mé recenzi.

Austin Powers - Goldmember (2002)

Některé scény nevypadají tak vtipně, pokud jste neviděli předchozí dva díly. Některé vtipy se tu opakují, ale pořád dokáží rozesmát. Například scéna se siluetami za plentou je podle mě vtipnější než scéna se siluetami ve stanu z předchozího dílu :) Myers má prostě dobré nápady, které ještě dokáže vylepšit...

Avatar: The Way of Water (2022)

Moc dlouhé a místy nudné. Quaritch je fajn padouch, ale jeho návrat jsem čekal teda jinak... Odsunutí unobtania mimo děj je trochu podivné rozhodnutí - kritika lovu velryb je holt větší téma. Samozřejmě CGI je perfektní, zvířata Pandory i technologie lidí jsou detailní a promyšlené. Postavy dětí jsou překvapivě v pohodě, hlavně Kiri - Sigourney ji zvládla skvěle. Více v mé audiorecenzi.

Avengers: Endgame (2019)

Možná jsem čekal něco trochu jiného. Příliš táhlý úvod a poměrně málo Thanose, finální bitva to ale zachraňuje. Zakončení linky dvou hlavních postav bylo důstojné, o tom žádná. Více v mé recenzi (s hostem): https://www.youtube.com/watch?v=7Tmt3qeutEU

Banditi (2001)

Jako komedie nic moc... Líbila se mi ale závěrečná loupež :)