Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

JohnnyD

Priemer vo všetkých ohľadoch. Kým jednotka oplývala riadnou nadsázkou reflektujúcou stupídnu komiksovú predlohu, dvojka je len hlúpy komiks. Hrdinovia prednášajú tupé hlášky, z ktorých si Wan ešte pred pár rokmi robil srandu. Všetko ide inak na autopilota, chýba tu osobitný rukopis, aký mala jednotka (Trench!). Celé je to utopené v digibordele a s výnimkou prvej prehliadky zamrznutého mesta dýchajúceho Lovecraftom a krátkej etudy na zmutovanom ostrove v štýle King Konga to nemá veľmi čo ponúknuť. PS: Kostýmy z Planet of the Vampires potešili, cantina a podmorský Jabba the Hutt vôbec. ()

Malarkey

Aquaman čerpá z toho, že ho hraje Jason Momoa. Ten by i v průseru byl dobrej. Ale tady to není úplně průser, jen to prostředí je natolik neuvěřitelné, že to bez absolutního digitálu prostě zfilmovat nezvládnete. A tak i když je film v pohodě a místy i docela vtipný, dochází tu k tomu, že tak trošku tou umělotinou přichází o filmařského ducha, který z filmu dělal zážitek a tak je to spíš rutina. ()

mzss1

[40%] Docela jsem rád, že mi kvůli zdravotním problémům tento druhý Aquaman unikl v kině. James Wan už prostě není na úplném vrcholu. Jenže v tomto případě za to ani snad tolik nemůže. Je to prostě jen režisér a studio si holt vše udělá po svém. První Aquman byl pro mě špičkou snad ve vším. Tohle je jen převařená voda, kdy vše funguje tak na 30%. Jason Momoa se snaží, ale třeba takový Patrick Wilson? Ten zde hrál snad jen z donucení. Zbytek herců komentovat moc nebudu. Lundgren zde měl o ždibec víc prostoru, potěšilo ho vidět, ale to je asi tak všechno. Akce je klasický současný digibordel, i když je to zde nasnímáno kamerou přehledně, to si Wan naštěstí pohlídal. Po druhé půli filmu jsem to skoro už nevnímal. Bylo to tak chladné, zbytečně výbušné a já necítil žádné emoce. Přitom tu akce byla, nic nelogického a bijícího do očí, ale prostě mě to celé vůbec neoslovilo. Ta akční linie mezi cca 20 a 40 min, kdy napadnou podmořský svět je ještě celkem ucházející, ale pak už není o co stát. S vypětím všech sil dávám 40% a 2* jen kvůli Wanovi. DC upadá po Marvelu už asi také. I když nedávný FLASH mě zase bavil až až. Budu doufat, že Wan ještě někdy natočí něco pořádného. ()

Davies182

Jednička pro mě měla kouzlo jakési superhrdinské pohádky pro dospělé z neokoukaného vodního světa (bylo to před Avatarem), poutavý příběh a sympatického hrdinu. Ve dvojce je sice všeho na první pohled vic, ale vodní magie se někam vytratila, příběh o starodávném zlu je jako z pomocné školy, a Arthur se z jakéhosi důvodu stal oprsklým teenagerem. Až na skvělé akční scény a vizuál downgrade ve všech směrech. [HBOmax] ()

Korbitch

Já bych to nedramatizoval. Po všech těch průtazích, přetáčkách a hejtu kolem poo poo královny to dopadlo ještě nad očekávání. Z hlavy se to vypaří rychleji než špatně uvařený piko, blbý to je jak syn televizní rosničky a vesnického vidláka, ale celkově s tím vlastně nemám vůbec problém, byť to na víc než 3 není. I tak ty 2 hodiny utečou jako voda, hah hah, a vizuálně se opět jedná o velice pěknou podívanou. Místy to hrozně spěchá, aby to diváka nenechalo moc přemýšlet a tím pádem atmosféru spíš nahradila akce. Té není vůbec málo, na druhou stranu je solidně zábavná. Prostě pohodová akční pohádka, která nemá to něco navíc co první díl. Bratrská chemie a škádlení taky funguje docela slušně a hudební podkres u Black Manty je stále prostě top. 65%! ()

• Herečka Amber Heard dostala za film honorář ve výši 2 milionů amerických dolarů, což je o jeden milion víc, než kolik dostala za první díl – její postava Mery však paradoxně stráví na plátně podstatně méně času. Vzhledem ke skandálům herečky se produkce rozhodla omezit její roli na nezbytné minimum. (fiLLthe3DD)

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)