The Family (2016) (seriál)

Mně se to líbilo. Málokdy tak dokonale vím i nevím zároveň - a když pominu nějaké nelogičnosti, musím přiznat, že mě to bavilo a drželo v napětí až do konce. Bez explicitních nechutných scén, naopak s pár moc pěknými momenty. Dokonce i nastínění utrpení uvědomělého pedofila bylo vkusné a Andrew NcCarthy ho ztvárnil neskutečně! Naopak se tam musela vmísit k bílému guvernérovi černočerná manželka, gay pár a lesbička, ale asi si člověk už i zvykl.

Král Tulsy - Série 1 (2022) (série)

Zkraje to božsky šlapalo, vtípečky, drsný a charismatický Sly byl fakt i sexy - neuvěřitelný!!! Pak se to nějak nevím - rozplizlo, naředilo, zjančilo, ale stejně mě to bavilo a další řadu si dám!

Právo podle Lidie Poët (2023) (seriál)

Mě to bavilo! Fajn obsazení, mladí hezcí modroocí lidé (krom její rodiny), jižanský temperament, krapet vtipu - i ta moderní muzika se mi líbila. Klidně se přikloním ke čtyřem hvězdičkám.

Láska a smrt (2023) (seriál)

Nějak nevím, co dodat.. E.Olsen podala excelentní výkon, celé to šlapalo na výbornou, plus skvělá hudba. Nic není černé ani bílé, v životě se prostě dějou věci a představa toho, že se vše tak nějak podobně stalo - z toho člověka fakt mrazí.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Tři hvězdičky v podstatě z lítosti. Výborné obsazení, leč mne to neoslovilo. Nedokázala jsem si nikoho oblíbit, nedokázala jsem chtít to sledovat. Dabing tragický, na HBO titulky bohužel neměly, možná i to mě negativně ovlivnilo.

Návrat na výsluní (2005) (seriál)

Ano, je to buď a nebo. Já přežila neskutečně otravný dva tři díly (tedy ONA byla neskutečně otravná!!!) a najednou plíživě zírám víc a víc. Lisa je v této roli prostě úžasná! Tečka. Takové člověčenství, obří srdce a zároveň egocentrismus, se nevidí. Kontrasty mezi pozlátkem a špínou, fikcí a realitou,- uau. Druhá série mi přišla zkraje stejná, vlastně zbytečná, ale pak to opět nabralo takový švung..! A pro mě úžasné vyvrcholení - všechno, co podbublávalo pod povrchem a Lisa nádherně naznačovala, to všechno zaplaťpámbůh vytrysklo na povrch a zkrátka za mě absolutních pět hvězdiček!!! A smekám!

Vis a vis: Hotel Oáza (2020) (seriál)

Mno - začátek slabší, prostředek dejme tomu, ale za to finále plus z nostalgie ty čtyři hvězdičky dám! Rozhovor Zulemy a Cigánky na konci byl boží, a překlad čarodějky na hovno jako "hovnodějky" mě dostal! P.S.: úplně mi uniklo, kde skončily všechny ty diamanty?!

Vis a vis (Antena 3 / Fox verze) (2015) (seriál)

Tak jedna ku jedné s realitou to fakt nebude, ale herecké výkony jsou tady bombastické, Španělé a španělština mě baví a Sulema, Sulema je bůh. V prvních sériích mi skoro bylo líto ředitelky, její postava byla tak slabá.. hlavní vyšetřovatel smolař jako bejk a takhle bychom mohli brát jednu postavu za druhou. Za zmínku rozhodně stojí i vlídná Mamá, živočišná Cigánka, Teré, hrůzostrašná obryně..atd. K posledku už bylo těch "přepalů" víc, než ažaž. přesto za hlavní myšlenku lze, myslím, považovat fakt, že prostředí, v kterém se nacházíme, nás neskutečně formuje a být ve vězení terno prostě není, nebylo a nebude!!

Královna Šarlota: Příběh Bridgertonových (2023) (seriál)

OK - když se oprostíme od nejhoršího 1.dílu ever, od poloprázdného 2.dílu, plus nebudeme řešit barvu kůže, nelogičnosti, homosexualitu atd. - tak zbyde krásná výprava, libozvučná "britština" a super herci - což spolu s pár povedenými scénami možná na skoro 3hvězdičky může dát. (Tento seriál nemá tendenci si hrát na nic víc, než je, což je sympatické. Občas mi to malinko zavánělo seriálem "Veliká" - i když jen hooooodně z dálky.)