Třináct životů (2022)

Tak tomuto sa povie, realisticky (a hlavne kvalitne) natočený film podľa skutočných udalosti. Bez pátosu, či žmýkania emócií, a predsa heroické a dojímavé. Najsilnejšie príbehy píše sám život. Ron Howard jeden taký vzal, a v pomere 1:1 ho prepísal do filmovej podoby.

Škrpálci (1987) (seriál)

Slovenský názov - Rozprávkové topánky (STV).

Čipollino (1961)

Jedna z rozprávok môjho detstva, ktorá patrila k mojim vôbec najobľúbenejším. A to aj vďaka prekrásnej animácii. Slovenský názov - Čipollino (STV).

Zvíře (2001)

Priznám sa, že ten film som naposledy videl pred, možno, 15 rokmi v TV. Hodnotenie teda nemusí byť úplne presné, no pamätám si, že v dobe kedy to začala vysielať Markíza, to bola podarená komédia, ktorá vedela dobre pobaviť. Určite jedna z najslávnejších rolí Roba Schneidera. Musím si dať niekedy reprízu.

Sexbomba od vedle (2004)

Pre mňa osobne jedna z najlepších tínedžerských komédií, ak nie vôbec najlepšia ! V 2005-tom, keď vyšla na DVD, to bol (aspoň v mojom okolí) hit. Právom. Kvalitne natočené, bez trápneho humoru (tak charakteristického pre podobné filmy) a s perfektným hereckým obsadením. Navyše som v tomto filme prvý krát počul skladbu "Under Pressure s Davidom Bowiem", ktorá mi hneď učarovala, a do teraz patrí k mojim najobľúbenejším piesňam. Za mňa, o level vyššie, než slávnejšie Prci, prci, prcičky. Dlhé roky som bol zvyknutý na česky DVD dabing, no po tom ako som nedávno počul slovenský dabing od Markízy, iný už počuť nepotrebujem. Je oveľa lepší.

Pod zemí (2014)

Určite jeden z tých pamätnejších hororov.

Predátor: Kořist (2022)

Ono by si to zaslúžilo možno aj 2/5, ale za ten cringe-festival, ktorého som bol svedkom, musím ísť na konečných 1/5. Už veľmi dlho som nevidel vo filme tak nesympatickú hlavnú postavu. A čím viac sa scenáristi a režisér snažili robiť z útleho, drzého dievčaťa Schwarzenegera na tretiu, tým debilnejšie to celé vyzeralo. Navyše to jej správanie typu "všetci ste hlupaci, len ja som lietadlo"... už ma to fakt nebaví s týmito "silnými" samicami. Nakoniec to dosiahlo momentu (borkyňa zmakla sama celý tábor Francúzov), kedy som cca v 2. tretine filmu, prepol na autopilota, a dopozeral to len z úcty k značke. Nakoľko to aj scenáristicky stalo za hovno (celá linka s tým drzým spratkom bola jedna veľká nuda). Jediné, čo môžem pochváliť,  je vizuál a niektoré scény s Predátorom. Spolu s Predátor: Evolúcia, najhoršie, čo v rámci tohto univerza vzniklo. Som šokovaný, že toto “veľdielo” je na csfd v červených číslach.

Panu učiteli s láskou 2 (1996) (TV film)

Tak som si dnes po skvelej jednotke, rovno pozrel aj túto druhu časť. A žiaľ podľa očakávania sa jedna len o slabý odvar a chudobnú imitáciu pôvodného filmu. Tentokrát v americkom prostredí. Čaro prvej časti je preč.

Panu učiteli s láskou (1967)

Súhlasím, že tento film je trochu zjednodušený a miestami aj trochu, ako tu už bolo viackrát povedané, naivný. Ale nie je taký aj Shawshank, či Forrest Gump ? Podstatné je však posolstvo a pocit, ktorý v človeku zanechajú. A tento film je taký tiež. Je kvalitný, ani sekundu nenudí, a viackrát mi vyčaroval úsmev na tvári (čo u mňa nie je bežne). A to som ho prvýkrát videl až dnes, 55 rokov po premiére ! Všetko ešte umocnil vynikajúci slovenský dabing od ČST (vysiela ho RTVS). Ak sa niekto na tento filmový skvost chystáte, odporúčam tento pôvodný slovenský dabing. Je to zážitok.

One Night of Love (1934)

Pravdepodobne prvý film, ktorý bol v kinách na Slovensku premietaný so slovenskými titulkami. Premiéra bola v októbri 1935.