Prest-O Change-O (1939)

Slovenský názov - Zajac čarodejník (VHS Slovart - 1991).

Fox Pop (1942)

Slovenský názov - Lišiak Pop (VHS Slovart - 1991).

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Od udelenia (solídnych) 3/5 ma odradili dve veci... miestami až stupídny scenár a... Rachel Zegler. Bohužiaľ táto trubadúra nehrala len postavu Lucy Gray, ale skôr samú seba. A kto len trochu pozná jej názory a správanie uzná, že sa len ťažko nájde menej sympatická herečka. A podľa mňa toto jej čudné videnie sveta sa premietlo aj, v už vyššie spomínanom debilnom scenári. Vzťah medzi ňou a Snowom, ktorý mal byť kostrou celého príbehu, mi prišiel, jemne povedané, čudný (weird, weird), a jeho vyústenie bolo až trápne. No čo iné čakať od filmu, kde hlavnú postavu hraje radikálna feministka, ktorá opovrhuje mužmi (samozrejme hlavne bielymi). Ale spievať vie, to sa musí uznať. No zase ťahať tieto "muzikálne vsuvky" do každého jej filmu, len aby dievčatko vyniklo začína byť otravné. Film inak vyzeral veľmi pekne, no sklamalo ma, že sa odohrával prevažne v interiéroch, a i to len v pár (asi niekto cítil finančný prepadák a tak radšej na filme šetril). A tá aréna mi oproti pôvodným filmom prišla nezaujímavá a malá. Zvyšní herci boli super (bavil hlavne moderátor hier), až na Violu Davis. Ta žena neskutočne prehráva, a príde mi, že hraje v každom filme stále to isté. Videné v kine - 16.11.2023.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Remeselné to je zvládnuté veľmi dobre. Casting v pohode. Ak by trochu viac dotiahli scenár, dal by som tomu aj 3/5. Podobné filmy na viac nemajú, takže mierna spokojnosť. Raz ale stačilo. 2,5/5.

Ztracené civilizace (1995) (seriál)

Slovenský názov - Stratené civilizácie (STV2 - 1998).

Hračičkové (1949)

Slovenský názov - Zlodejíčkovia (TV Markíza).

Na ledě (1935)

Slovenský názov - Na ľade (TV Markíza).