Americká vražda: Laci Petersonová (2024) (seriál)

American Murder nám ukázal celkom zaujímavý zločin manžela, ktorý si zavraždil manželku, pričom čakala dieťa, ku ktorému on podľa tvrdení, nikdy nepocitoval empatiu, keďže ho vôbec nechcel. Počas manželstva, si začal s Amber ktorá bola matkou a myslela si, že jeho žena je mŕtvá. Každá epizóda, zároveň odkrýva aký bol jej manžel, a ako si to celé naplánoval. Za mňa 3 epizódy vystačili, na udržanie pozornosti.

TY (2018) (seriál)

Už teraz viem, že Joe mi padol do oka ako sociopatický stolker, ktorý chce Beck len pre seba a všetkých si pekné podá len pre to aby bol s ňou. Začiatok si ma pekne zhltol a od každej epizódy som sa nevedel odtrhnúť. Sledovanie Joea je z jeho pohladu je úplne nenápadne, mrazivé, až ma to chvíľami pekne znepokojilo. Dávam plný počet za najlepší seriál.

Zóna zájmu (2023)

Film sa tentokrát zamera na rodinu Hössových žijúcu priamo pri Holocauste, mieste kde hlava rodiny páli židov, ktorý nemá žiadnu empatiu, ani dialógy medzi rodinnými príslušníkmi. Dievča ktoré bolo, natočené v noci čo "krmilo" židov, nosila skutočné oblečenie ktoré patrilo istej nemeckej ženy za mlada, ktorá prerozprávala príbeh istému človeku, ktorý dal jej "príbeh" do filmu. Koniec filmu mi prišiel najmrazivejší. Za mňa paráda. Viac takýchto filmov.

Mroží muž (2014)

Bizár o Mr.Tuskovi, sa mi vcelku zo začiatku nepozdával, keď som tomu teda dal šancu, sledoval rozhovor s vyšinutým bláznom v jeho cvokhouse, kde si zabíjal ľudí, na ktorých skúšal svoje šialené experimenty. Mr.Tusk bol však jeho najlepší experiment, kde dokázal spraviť z človeka mroža. Akože, celkom fajn.

Longlegs (2024)

Šialené, zaujímavé, nedava to najprv moc zmysel a v každej sekcii filmu je to wtf, ale tak to mam rád. Keď ma to vtiahne a vŕta v hlave. Dej filmu super, atmosféra super, postavy a záporak super. Satanizmus/okultizmus tam zahral dobrú rolu. Hlavná hrdinka FBI, si bere na rovaž vraha ktorý si vraví "Longlegs" zabíja pomocou bábik, ktoré si sám vyrobil. Ako komplica používa Mníšku, ktorá s ním spraví dohodu, o tom že jej dcéru nechá "dospieť", s tým že ona mu vyrobené bábiky, odnesie do rodín, ktorá členov domácnosti posadne a pokuchajú sa navzájom. Vrah, je zaujímavý, šialený a správny psychopat. V kine to nemalo chybu.

Uncharted (2022)

Som na váškach. Holland tu nie je zrovna ten typ Drakea, ktorého by ste si predstavovali. Proste človek s deckom tvárou, to vidieť v akčnom filme nechceš. To sa potom nedá brať ani vážne. Aj keď hru som miloval, film až taký skvelý nie je. Aj keď záverečná akcia bola skvelá.

Scavengers Reign (2023) (seriál)

Seriál ktorí v každej časti, ponúkne niečo iné, sledoval som to so zatajeným dychom. Toto hodnotím ako za najlepší seriál roku! Určite sa teším na druhú sériu.

Svatá Maud (2019)

Toto ma nudilo k smrti. Jeptiška, kt. sa stará o starú bohatú lesbickú panovačnú fúriu, ktorá žrala menej nervy, ako Maud ktorú keď som videl vždy mi začali škrípať zuby keď začala s tým jej chorým náboženstvom. Mohol to byť úplne dobrý horor o exorcizme, ale toto bol prúser.

Vrána (2024)

Slabé tri. Myslel som si, že remake The Crow nemôže ničím prekvapiť, keďže základ bol až na oko podobný, až na romantický výplach žalúdka vystrihnutý ako z Twilightu s Edwardom a Bellou. Tvár bez duše, a kúsku emócií aby s ním divák mohol súcitit. Proste jedno veľké Nie. Ale záverečná scéna trochu nabrala a bolo na čo pozerať, príjemné vypichnutie oka nožom, a celkom masakrovanie, rozštep úst, a odseknuté hlavy, či ruka alebo rožštep lebky. To bolo extrémne. Ale tá láska, ak sa to tak nazvaþ vôbec dá, tam to proste nefungovalo. Nasilu, pripútaný k nej, ona ho len využíva, trtkajú spolu, fetujú čo bolo už potom dosť otravné. Na jedno pozretie stačilo. Zbytočne zájdenie do kina.

Vetřelec: Romulus (2024)

F. Alvarez príjemné potešil Votrelcom, ktorí je konečne v uzavretých priestoroch vesmírnej lode, konečne tu nie sú marináci, vycvičeny experti na boj zo zbraňami, ale obyčajný ľudia z obyčajných koncov sveta. Čo ma potešilo, bol Bishop, a zaujímavé biobunky v ktorých boli uskladňovaní mláďatá. 30 minútová lúpež kriobuniek sa zvrtla na boj o život. Záverečná pasáž úplne prekvapila, takže úplná spokojnosť. Konečne dobrý votrelec po rokoch.

Časové pásmo bylo změněno