TY

• USA You
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Předloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (více)

Série(5) / Epizody(50)

Vančura

Seriál, kterému jsem dokonale propadl a který na období několika dní zafungoval jako moje soukromé guilty pleasure (jednak považuji binge-watching veskrze za ztrátu času, a jednak to má strašně nepravděpodobný děj - ano, díky tomu je to tak zábavné, ale je to prostě extrémně nevěrohodné, sledovat, co všechno hlavní postavě prochází). Nejvíc mě na tom asi bavil vývoj hlavní postavy - cesta, kterou ujde od začátku do konce třetí série, je skutečně neuvěřitelná. Ale taky tam hraje spousta hezkých hereček, je tam asi milion dějových zvratů a každá epizoda je tak dokonale vypointovaná, že člověk hned musí vidět další, a i postavy jsou celkově velmi dobře napsané, takže je prostě splněno asi vše, aby to člověka do sebe vtáhlo a aby hlavní postavě nakonec fandil, ačkoli je to hodně nebezpečný člověk, a tenhle amorální prvek je na tom možná to nejvíc fascinující (a protože jsem neviděl Dextera, kterého všichni s You srovnávají, tak nemám naštěstí tendence to srovnávat taky a můžu si to užít samo o sobě). ()

dom156

Tento seroš mě velmi překvapil. Obě série si drží vysokou laťku s podobným modus operandi. Vše stojí a padá primárně na hlavní postavě což je v tomto případě Penn Badgley. Tohoto herce jsem měl poznat teprve až s tímto seriálem a hned mě zaujmul. Vyprávění příběhu i s myšlenkami je supr mix v tomto žánru. Bohužel výběr vedlejších postav a hlavní oběti mi nepřišel zrovna nejpovedenější a i díky závěru druhé série, který nechci spoilerovat doporučuji, ale nedávám plné hodnocení. ()

Jane18CZ

Ani nevím, co k tomuhle seriálu pořádně říct. Kdybych ho měla popsat jedním slovem, bylo by to: Absurdní! Chápu, že se člověk neubrání srovnání s Dextrem, ale sorry jako - YOU nesahá Dextrovi ani po kotníky. Místy mě to bavilo, jindy mi to přišlo praštěný, nebo přehnaný a nejčastěji - absurdní. Nechápu tak vysoké hodnocení. ()

dubinak

1. série: Nebyla jsem si úplně jistá, jestli mě tohle téma dostatečně chytí, aby mě to bavilo. Nakonec jsem docela příjemně překvapená, ač to nějaké mouchy pro mou osobu mělo. Za první velkou považuji hlavně absolutní tupost a přelétavost hlavní hrdinky, sice své chování často objasňuje, to mi ale nepřidávalo na tom nějak více si jí oblíbit a soucítit s ní tak, jak se ode mě asi očekávalo a byly momenty, kdy jsem si jí její osud přála. Celkově je to ale stavěné na velmi zajímavé formě, ne jednou jsem si vzpomněla na román Collector od Johna Fowlese, kde byly i podobné symboly a prvky co se týče prostředí a zájmů hlavních postav. Tím, že jsme v podstatě neustále v Joeově hlavě, dodává to příběhu svižnost a opravdu to nenudí. Prvních pár dílů jsem sice musela jak se říká překonat, ale to mám ostatně téměř u všech nových seriálů. Druhou mouchou pro mě byla ta veškerá romantika, občas jsem jí byla až znechucená :D Ale naštěstí to potom vyvážil nějaký ten útok nebo vražda, tudíž to se dá taky překročit, protože tvůrci se opravdu snaží udržet divákovu pozornost a jsem ráda, že jsem zrovna měla víc času na to, abych si dala půl série naráz. Suma sumárum hodnotím velmi kladně, jen doufám, že druhá série už bude mít o hodně rozumnější hlavní hrdinku, se kterou se bude dát i sympatizovat. 2. sérii moc neprospěla změna lokality a exteriéry kalifornského L.A.. Tak nějak moc to poameričtělo a chybí tomu taková ta romantická komornost první řady. Tahle série se proto může líbit spíš komerčnějšímu publiku. Má to ale taky jedno velké významné plus, protože hlavní hrdinka konečně není otravná a působí lidsky, normálně a ne jako naprostá kráva jako byla Beck. Nicméně co se týče příběhu, vadila mi tam asi jen ta přitaženost za vlasy v závěrečných dílech. Úrovnově je to ale pořád slušná jízda, která moc nenechá vydechnout. Sice s rozpaky, ale těším se na třetí řadu. 3. série: Tento seriál se pro mě stává dalším ošemetným guilty pleasure a tak trochu bych si dala flákanec, že tomu dávám čtyři hvězdy, protože je to přitažené za vlasy každou sérií víc a víc. Obsahem a myšlenkami je to ale pořád celkem na úrovni, řeší se tam otázky vztahu, se kterými se (až na ty vraždy) dokáže divák sžít a mlátí to tam všemi hormony a emocemi. Je to ale na druhou stranu už strašně nereálné a původní nápad a koncept je zcela nenávratně fuč, takže je lepší se sebou ty série už za žádnou cenu nesrovnávat. Jednotlivé strasti hlavního páru už často hraničí se sci-fi, ale asi právě proto si chcete hned pustit další díl. Holt, masová kultura funguje. 4. sérii jsem už přemýšlela, že dám ty hvězdy snad jen dvě, protože kam se vydal tento seriál je mi už fakt záhadou. Já ani nemůžu říct, která půlka byla lepší, protože každá měla své ups and downs, ale spíš ty downs. Můj primární problém tkví ale v celé té náhodnosti a absurdnosti prostředí zhýčkaných karikaturních zbohatlíků, nesnesitelných postav a dokonce i výsostně nesympatické hlavní ženské postavy. Jak se mi zdála už třetí série přitažená za vlasy, to jsem ještě nevěděla, co může přijít dál. Je vidět, že nápady na logický scénář aspoň v rámci You univerza, který byl vždycky trochu specifický, ale měl tu moc diváka držet napnutého jak kšandy a šokovat co pár dílů, už hodně rychle vyčpívají. Můj názor je klasicky v nejlepším se má přestat, což se mělo vyřešit zakončením seriálu po minulé sérii. Tohle už je tak na dvě a půl hvězdy a to jen proto, že si nechci přiznat, co se z You stalo. Svědčil o tom už ten fakt, že jsem to sotva dokoukala a ke každému dílu se musela nutit. () (méně) (více)

Arsenal83

Výborný seriál, pre mňa oveľa lepší ako Dexter a druhá séria je lepšia ako prvá. Páči sa mi, že sa tvorcovia snažili ponechať ten knižný námet, myšlienky hlavnej postavy k sebe samému to je v podstate ako čítanie knihy. Na záver každej zo sérií prichádza aj skvelé prekvapenie a tak hoci som začiatok zobral trochu rozpačito, nakoniec tomuto námetu len tlieskam. A to, že stalkovací hrdina nie je žiadny super fešák je nám mužom vynahradené plejádou zaujímavých ženských postáv. EDIT: Tretia séria seriál pochováva, preto z plného počtu ukrajujem jednu hviezdu. Ak niekto seriál ešte nevidel, odporúčam pozerať len prve dve série. ()

• První série se kompletně natáčela v New York City. Interiér Mooney's Book Store, kde Joe (Penn Badgley) pracuje se točil v kulisách v Bronxu, zatímco zvenčí byl natočený v Manhattan's Yorkville, kde filmařům posloužilo knihkupectví Logos Book Store (1575 York Ave). Zde se také mnohokrát natáčelo poblíž v Grace's Wines. Beckin (Elizabeth Lail) byt byste naopak našli v New York's West Village. Druhá série se natáčela kompletně v Los Angeles. (hansel97)
  • 14 z 15 skladieb v soundtracku začína v druhej sérii slovom Love. (EvilMatus)

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021