brectule

filmorád

4 body

<< předchozí 1 2
    • 23.8.2016  19:41

Zajímavé téma. Měla jsem při sledování rozporuplné pocity. Oceňuji ty, kteří krásně hovoří o tom, co zažili.

• 5.11.2014  21:33

Dětský pohled na tragédie je vděčným motivem a smutné a naivní dětské oči jsou asi jediná věc, která v tomto filmu funguje. příběh není nikterak složitý a celkem předvídavý. Na druhou stranu dávám plus za snahu ukázat, že i mezi Němci byli lidé, kteří stáli vedle tragédie, nesouhlasili s ní a museli žít s vědomím, že jsou příliš malí páni, aby proti tomu bojovali (viz babička a matka).

• 5.11.2014  21:16

Šla jsem Naslepo a až do konce jsem byla napnutá, jak to dopadne. Překvapil mě úhel pohledu na vztah mezi manželi. Možná bude dobré si film pamatovat a připomenout si ho až bude člověk, vztah v krizi.

• 5.11.2014  21:12

Díky Divokým historkám jsem zjistila, že jsem kse ještě nikdy pořádně nerozčílila. Chvílemi možná drsné, zároveň dobrá relaxace smíchem.

• 3.12.2007  09:59
    Pretty Woman (1990)

Myslim, ze zcela chapu rceni: "Jablko nepada daleko odstromu". Jsou filmy, ktere za boha nemuzete kazdy rok v tv vynechat, protoze si pamatujete,jak jste se stydeli, kdyz hlavni hrdina polibil hlavni hrdinku :o) a rodicce jste meli za zady :o) proste je to tak. pro typy,jako je richard gere mam stejnou slabost jako ma maminka. A prestoze jsem si plne vedoma nedostatku filmu, tak se na nej rada podivam a pobavim. Vzdy, vsude, s kymkoliv.

• 23.1.2007  16:24
    Prázdniny (2006)

Je to cukrkandl, ale takový, že když si líznete, musíte ho dojíst a po dojedení vám zastak špatně nebude. Cameron diaz je ve filmu pravou herečkou sladaku. Samozrejme i Jude Law je sladky jak karamel, ale je v něm i to lákavé a přitahující tajemství. Velice upřímnou souhru vytvořila Kate s Jackem. Prázdniny jsou jistě filmem, na který se chlap muže nechat přemluvit a zas tak by toho litovat nemusel :)

• 23.1.2007  16:12

Hrůza :) Ale od začátku do konce se stejně popadáte za břicho. Několikrát vás napadne, že spíš američani jsou totální gumy. je to jedna z nejvtipnějších nechuťáren, co jsem kdy viděla.

• 5.10.2006  17:49

Byla jsem mila prekvapena. Dle meho nazoru jsou "kradeze" brany s prijemnym nadhledem a vtipne je ukazano "jak by to treba mohlo byt". Je ale pravda, ze konec byl necekany a vice mene "americky" hepac.

• 20.8.2006  15:12

Film u ktereho se muzete zasmat nad trapnosti vetsiny situaci, ktere obcas mohou pripomenout vlastni zazitky:) Jinak Luke Wilson urcite nepatri mezi komiky prvni tridy.Ale pokud byl reziseruv zamer, aby z nej udelal hezkeho a opravdu hodne zmateneho chlapika, tak se mu to povedlo:) Celkem bych i verila, ze scenar byl napsat spis jako parodie na "nesmelce"

• 20.8.2006  14:55

K memu prekvapeni byl snimek plny novych napadu k zasmani, se kterymi jsem se jeste v jinych filmech nesetkla (klece ala "zorbovani", mlynske kolo ... ). Ale uz v tretine filmu jsem doufala, ze tvurci neudelaji tu chybu, ze by se snazili natocit jeste "Piraty 3". Proto jsem byla koncem celkem zklamana. Presto se coby zvedava zenksa tesim na to jak bude Orlando vycitat zradny polibek sve milovane :)Jinak se mi Pirati 2 libili a urcite nedoslo k proklinani, ze jsem sla na takovy trhak.

• 14.5.2006  19:24
    Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

Copak jde nemilovat Jareho?:o) A nebrecet kdyz Andelce zemre Tonicek?...V "humoreskach" je prijemne a hlavne primerene namychano dobrodruzstvi, vtip, romantika i smutek. Tak akorat, aby se to dalo snest.

• 14.5.2006  19:15

Tenhle film jsem temer od pulky nevidela, pres vlnu slz, ktere se vyroji z oka. Do ted si nejsem uplne jista zda konec filmu mam brat, ze je stastny nebo naopak. Stale me prepada myslenka, jake to muselo byt zit s vedomim, ze cela rodina zemrela a me nechali zit. A vlastne co je lepsi ?... zit s tim vedomi a nebo zemrit, ale do posledni chvile byt se svymi blizkymi. Snad k nasi generaci bude osud milosrdnejsi a takove otazky nebudeme muset resit. Jeste silnejsi je mraz na zadech, kdyz vis, ze je to podle skutcnost. Urcite doporucuju i dokument o Wintonovi a vsech zachranenych, dnes uz ne, "detech", kde take oko nezustava suche.

• 13.5.2006  13:54
    Billy Elliot (2000)

Mych slznych kanalku se zmocnila vlhkost :) Az dodnes jsem o Billy Elliotovi jen slysela a videla ukazky. Tenhle snimek me vzal uz od uvodnich titulku. Jamie Bell nenasilne a presvedcive hraje kluka, ktery se nestydi byt sam sebou. Stephanu Daldrymu se povedlo natocit bezvadny "dojak", u ktereho nemam pocit, ze lidske emoce jsou nastrojem kyce. Billy Elliot urcite pripisu na seznam nejoblibenejsich filmu.

• 13.5.2006  10:21
    Hitler a holocaust (TV seriál) (2000)

Povedeny dokument. Efektivni jsou hlavne zpovedi, tehdy mladych, vojaku a zamestnancu Hitlera, kteri byli jen ovlivneni svou dobou. Dokumentu se dari ocistit jmeno Nemcu a zobrazit je jako lidi. Tato doba nebyla jednoduch a obcas se vydarilo "drzet hubu a krok".

• 23.10.2005  17:02
    Dobrá čtvrť (TV seriál) (2005)

Dle mého názoru je to velmi povedený seriál. Je pochopitelné, že se autoři snažili utvořit velmi pestrý a zajímavý scénář - pokuď mohu mluvit za sebe, myslím,že má,lo, které osudy jsou natolik pestré, Proto chápu, že do jednoho osudu "namačkali" jich několik. Osobně mě velmi mile potěšil Tomáš Hanák. Ještě máme před sebou polední díl,ale prozatím je pro mě nejvíce emocemi nabitou scénou chvíle,kdy "sdělaná" Kateřina přijde domu a táta jí ukáže fotografie její nemocné matky.

• 19.8.2005  17:13

Nesmíte od "kalíka" očekávat, že to bude druhý "Edward". Tak trochu jsem tuhle chybu udělala. Je to Možná na jednu stranu kýčovité, ale když sami upustíme uzdu dětské fantazii, které by v nás mělo ještě trochu zůstat, nebudeme se divit ničemu. Je obdivuhodné, jak si Burton dokáže pohrávat. A co Johny Depp - tam mi padala čelist, když jsem viděla, co dokáže jeho mimika. A opravdu rafonovaná byla televizní místnost - Opice od Kubricka a Hitchcockova sprcha. Pochopí, kd uvidí. Ale nejzajímavější na tom byli Umpa.Lumpové a jejich songy. Trochu přeslazený je happy-end. Ten mě moc nevzal za srdce.

• 8.7.2005  12:46
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

Nemůžu hodnotit jinak než nejlíp. Hrdý Budžers je pro mě Biblí. Je pravda, že kamera dost ubírá an celkovém zážitku. Ten je Nenahraditelný na divadle... . Na "Budžesovi" jsem byla třikrát a půjdu klidně ještě stokrát. Vidět Báru Hrzánovou a vidět ji v roli osmileté Helnky Součkové a věřit jí, že je dítětem je ta nejkrásnější věc, co jsem na divadle zažila. Postupně vedle komiky vyniká i tragika života v té době. Na divadle je zřetelné, že čím víc repríz má za sebou, víc si je užívá. Schválně protahuje slova a napíná diváka. To mi v tomto záznamu chybělo. Pokud se někomu líbil tento televizní záznam, vřele doporučuji jít na to do divadla.. to se pak počůráte blahem i smíchy:) Hrzánka si to skvěle užívá a i její dva(čtyři - když počítám i loutky) "nahrávači" předvádějí psí (herecké) kusy. ...

• 4.7.2005  20:27
    Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

Člověk neví, jestli má brečet nebo se smát. Pokud někdo neví, co je tragikomické, tohle je krásný příklad. není nad Amozonku - dle mého názoru je to životní role Heleny Růžičkové.

• 3.5.2005  19:46
    Maléna (2000)

Poutavý příběh i kamera. Nejsou vynechány zlehčující záýležitosti i prvky tvrdé reality druhé světové války. S mladým Renátem toužíte i soužíte.

• 28.4.2005  20:34

Dost mě zklamalo, že je na filmu vidět, kdo do něj vrazil prachy...až nesnesitelná propagace "financovatelů". Krapet mě omrzel i Viewegův způsob vyprávění, ale nesmí se upřít pár věcí, jenž by se dali hodnotit kladně a tím pádem vyzdvyhují film na průměr. Opravdu bezvadná je Simona Stašová se svým světáckým výrazem a bezvadnou angličtinou:) Vašut mi přišel nakažený hollywoodským virem - připomínal mi Bruce Willise:)

• 28.4.2005  20:05

Když se jdete koukat na něco, o čem nevíte vůbec nic a nic od toho tedy neočekáváte, má to mnohem lepší výsledek, než když je tomu naopak. Myslím, že je to docela snesitelná pohádka pro téměř dospělé (teen) a dospělé s kapkou romantiky:) Docela mě to nalákalo k popohnání vědců, aby vymysleli takvé hodinky. To by se děli věci...:)

• 28.4.2005  19:58

Abych pravdu řekla, byla jsem zkalmaná. očekávala jsem hold víc, než tvůrci zvládli do filmu dát. Jim Carrey se musí hodně snažit, aby mě rozesmál. Nelíbil se mo moc ani humor, kter si vybrali.

• 26.4.2005  21:17

Po dlouhé době konečně film, který do mě vlil značnou dávku optimismu. ráda jsem věřila (/a stále věřím), že Prot je skutečný K-poaxan žijící na K-pax - jak jinak by dokazal nechat spadnout čelist takovým "NASAkům". Tělo, kteé tam zůstalo bylo jen schránkou:)...Kevin Spacey byl úžasný (ostatně byl všude, kde jsem ho zatím viděla). V dnešní době je krásné uvěřit takovým pohádkám. Mělo by jich být víc...zrušila bych (nebo alespoň omezila) krváky.

• 21.3.2005  18:12

Myslím, že ve filmu bylo poměrně dost zajímavých prvků, ale určitě film nepatří mezi světové unikáty. Divák se u toho značně pobaví, ale neunikne ani zamyšlení.

• 11.3.2005  00:45
    Černý Petr (1963)

Musím formanskému dílku dát plný počet už jen z důvodu, že se natáčel v Kolíně. Je opravdu vtipné pozorovat herecké umění "naturštiků"... . Je těžké říct, zda je v tomto filmu nějaký skrytý význam "čehosi". Myslím, že se na to můžeme kouknout, když se chceme odreagovat - nebo se v tom klidně "patlejte" a hledejte jinotaj.

• 11.3.2005  00:19
    Jiná láska (1999)

Giovanni Ribisi je v tomto filmu naprosto úžasný - je to skutečně úžasný herec - ještě jsem neviděla žádný film(nebo seriál), kde by se mu něco nepodařilo. Myslám, že Juliette Lewisové se to vedle něj zrovna moc nepovedlo - ale možná její výkon kazí dabing - tluče se její artikulace a s českými slovy. Jinak sladký příběh s typicky americkým happy-endem.

• 9.3.2005  22:47

Povedené dílko, které "našince" potěší hlavně úspěchem Miroslava Táborského - bezvadného českého herce s velkým H. a osobitým šarmem. Myslím, že všichni herci byli dovedeni ke skvělým výkonům. I příběh má spád a vtip. Krásné zlehčení vážné situace za 2.sv.války.

• 9.3.2005  22:40

Skvělý příběh, humor a herci. Překvapením filmu byla malá herecká rolička pro Miloše Formana. Není to typická romantická komedie. je to hlavně o mezilidských vztazích -muž+žena, muž+muž - přátelé:)

• 9.3.2005  22:16

Je tu zřetelná snaha navázat na slávu filmu "Pretty women" a skutečně se jim to nepodařilo. Ale dvojice Robertsová-Gere stále vypadá působivě a důveryhodně:)

• 9.3.2005  22:09

Přijde mi už dost trapné, jak "amíci" vykrádají klasické pohádky. Přesto uznávám, že Drew opravdu vypadá jako anděl a úrověň pozvedá i celkem příjemný a milý humor. Vedle amerického "patlání" mi dojem kazil i výběr price - tak osudový princ opravdu nevypadá.

<< předchozí 1 2