Rockwood

Rockwood


Amatérský písatel

23 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Iluzionista (2006)

  Jakmile jsem tenhle film viděl prvně, tak sem si říkal fááákt moc dobrý film. A pro mě teda jím je furt. Moc se mi líbí příběh. A celkově to bylo pěkně zpracované. Ta atmosféra... ty pěkný kouzelnický triky :-). Akorát mě trochu udivovalo to že Edward Norton hraje hlavní roli... protože co já ho znám tak jenom záporňáka :-), ale netrvalo moc dlouho a zvykl sem si na to. Plný počet a to bez debat.

 • poster

  Kmotr (1972)

 • poster

  Tajemné okno (2004)

  No. Film tajemné okno jsem viděl dřív, než jsem četl povídku. Asi to bylo tím, že jsem o povídce nevěděl. Nicméně, tenhle film se mi hodně líbil a líbí se mi i po tom, co jsem přečetl povídku (Skryté okno do skryté zahrady - Stephen King). Jenomže, svým způsobem se jedná o dva odlišné příběhy. Ona vlastně ta povídka byla v hodně částech na chlup stejná jak film. Dokonce i dialogy. Ovšem byly tam odlišnosti, což je vlastně věc, kterou nemusím ani zmiňovat, když se jedná o adaptaci. Jenomže jedna velká změna tam byla a sice konce. V povídce je úplně odlišný konec než ve filmu... a možná bych se měl zahanbit, ale ten ve filmu se mi líbí víc. A možná jsou to právě ty odlišné konce, ketré mě osobně, pocitově dávají odlišnosti příběhu. Ve filmu jde prakticky o něco jiného než v povídce. A tím nemyslím odlišnosti co se týče kompromisů u filmových adaptacích, ale prostě o úplně jiném ději.

 • poster

  Purpurové řeky (2000)

  Velice dobrý film. To musím uznat. Už prakticky od začátku byl jedním z nej pro mě. Ta atmosféra se tvůrcům opět povedla navodit v tom stylu jaký bych čekal. Jinak ten námět výborný, herecké zpracování taky dobrý. Teda jako jisté chvíle kdy třeba Vincent zbuchal dva nácky (NÁCKY kteří umí kung-fu nebo nějaký podobné bojové umění, což je proti jejich víře pokud já vím) a v autě si pak ošetřil bebí a nic mu nezbylo... no dejme tomu. Každopádně plný počet tomu dávám.

 • poster

  Pokoj 1408 (2007)

  Když jsem se dozvěděl že tenhle film je na motivy knížky od Stephena Kinga, tak jsem neváhal a musel sem to vidět. Viděl jsem, a dojmy sem jenom zářil. Mě se tenhle film hodně líbí... a věřte mi, že to není jen díky tomu že to je adaptací Kinga :-). Ta beznaděj tam přímo sršela. A ten konec. Říkal jsem si, že je škoda že to skončilo jeho smrtí, ale pak sem si říkal že to vlastně skončilo dobře... a když už hlavní postava zemřela, tak se zase trochu vymykáme z normálu, kde hlavní hrdina přežije i konec světa.

 • poster

  Mistři hazardu (2005)

  Jak tak koukám na kritiku, opět se potvrzuje že mě zaujme kdejaká kravina :-D. Ovšem je to tak. Mě se tenhle hodně líbí a taky si získal místo v top10. Tenhle film se mi zdá být nabitý vtipem... ovšem asi vtipem pro vybranou společnost, každopádně mě pobavil.

 • poster

  Honba za diamantem (1984)

  Tento film nemohu ohodnotit jinak než plným počtem. Tento film se mi hodně líbil. Obzvlášť to prostředí ve kterém se to všechno odehrávalo. No nevím jak na ostatní, každopdáně to na mě zapůsobilo fakt pěkně. Příběh taky dobrý... no a nakonec i ten Michael Douglas je z pohledu jiných jeho filmech ve výjmečné roli :-)

 • poster

  Božská relikvie (1986)

  Tohle je snad první film, co jsem viděl s Jakcie Chanem. Už je to dávno co jsem ho viděl, a když se na něj teď podívám, tak si říkám na co sem se to probůh díval. Každopádně když se na to chvilku dívám, tak mě ten film znovu nadchne. Sice ten příběh je už trochu naivní, ale i tak se mi to líbí. Jackie Chan tam předvádí suprové kousky, které jsou občas i k zasmání. Já tomu dávám plný počet.

 • poster

  Monstrum (2008)

  No tak to sem po dlouhé době viděl film, kterej mě teda dostal. Líbí se mi podobná tématika, ale u podobných filmů s profesionálními filmařskými kameramy atd atd... u těch prostě něco chybí. Každopádně u těch filmech si říkám "To by muselo být hrozný", ale u tohodle filmu si říkám "To je horzný". Fakt že jo. Tenhle film mě teda hodně vtáhl do děje a mě nezbývá nic jinýho, než hodnotit plným počtem.

 • poster

  Náš vůdce (2008)