• Fantasy

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Looper, aneb jak promarnit potenciál, zajímavého sci-fi. Zprvu je potřeba říct, že Looper není špatný film, naopak sem si ho relativně užil, jenže po skončení filmu, sem začal přemýšlet o tom, co se vlastně stalo a o světě, ve kterém se příběh odehrává. Na tento film sem se podíval hlavně kvůli tomu, že mám rád plot o cestování časem, tento film k tomuto tématu přináší nový vzduch a prvotní zápletka je hodně zajímavá, bylo mi ale ihned jasné, co se stane a co bude hlavní děj filmu, to by ještě ale bylo v pořádku, protože to nebyl vůbec špatný koncept, jenže tvůrci přišel jako dobrý nápad, změnit v polovině filmu kompletně děj a strávit druhou půlku filmu na farmě, s psychopatickým děckem a ženskou, která evidentně dá každýmu chlapovi, kterýho zná aspon den. Od toho momentu film začíná ztrácet tempo a už se to jen pomalu vleče do konce, kde finální pointa, byla stejně zbytečná, jako celá druhá polovina.. Je to škoda, protože svět a prvotní plot, měli velký potenciál. Vůbec nebudu zminovat to jak Bruce Willis sám vystřílí celou základnu aniž by ho trefila jediná kulka, nebo proč se schovávali na farmě a čekali na smrt, místo toho aby zdrhli ze země, teda aspon tak bych to udělal já, kdyby po mě šel šílenej vrah z budoucnosti. 50%

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Pokud přemýšlíte, jestli se podívat na Fullmetal alchemist 2003, nebo na Brotherhood, odpověd je jasná, podívejte se na obojí. Obě anime totiž mají stejných pouze několik prvních epizod, poté se příběh odklonuje a jde vlastní cestou. Tento Alchymista má poměrně pomalejší tempo, než jeho následník, ovšem to, co Brotherhood ztrácel v character developmentu některých postav a místo toho se soustředil na akci, dělá toto anime obráceně. Akce je tu méně a jde tu hlavně o filozofickou stránku celého příběhu a o meaning samotné alchymie, doporučuji toto shlédnout před Brotherhoodem, budete mít totiž knowledge o postavách, které v Brotherhoodu nebyli dostatečně developovány (Nina, Hughes atd.) Celé anime je temnější a serioznější, chybí tu klasické shonen prvky které má jeho následovník a jde tak spíše o zajímavou pout, dvou bratrů, kteří za každou cenu hledají kámen mudrců. Největší věc, kterou můžu tomuto anime vyčíst, je jeho ending, vážně, komu tohle přišlo jako dobrý nápad? 80%

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Když jsem dokoukal původního Alchemistu z roku 2003 a poté se začal dívat na Fullmetal Alchemist: Brotherhood, měl sem velké pochyby, byl sem si vědom hodnocení a toho že to lidé nazývali jedním z nejlepších, né-li nejlepším anime of all time, ale nemohl sem si představit, jak by mohli topnout úžasného původního alchymistu a k mému velkému překvapení, se jim to povedlo. Prvních cca 10 epizod, pro mě bylo těžké projít, jelikož to byli linky, které byli společné i s původním anime, jenže mi tu přišli odfláklé (Celý příběh s Ninou). Vše se pak ale změnilo, jakmile se Brotherhood začal odklonívat příběhově pryč od původního anime, příběh začal být zajímavějším a zaujalo mě, jakým směrem se příběh ubírá, některé postavy které zářili v původním alchimistovy, tu dostali méně prostoru (Lust, Učitelka, Hughes, Nina) Jenže se tu objevuje mnoho nových, zajímavých postav. Příběh homunculů mi tu přijde lepší a dává větší smysl, u nich se tu taky objevuje pár nových, zajímavých členů. Charaktery Eda a Ala zůstali vesměs stejné, možná krom některých menších, charakterových prvků. Mají stejnou motivaci, dostat zpět svá těla, jenže tato cesta je odvyprávěná jiným stylem než původně, zatímco původní alchymista byl hodně filozofickou záležitostí, Brotherhood spíše zapadá do klasických shonen prvků, což ale není vůbec špatně, protože jsou všechny doladěny na maximum. Doporučuji shlédnout obě anime, nemusíte se bát že uvidíte to samé, protože se to po prvních 10-15 epizodách odtrhuje a oba příběhy jsou naprosto odlišné. Můžu hrdě prohlásit, že se doopravdy jedná o jedno z nejlepších anime, které sem měl možnost vidět. 95%

Gekidžóban Kimecu no Jaiba: Mugen Rešša Hen (2020)

Demon Slayer the Movie: Mugen Train, je nejvýdělečnějším anime filmem všech dob, zaslouží si to? Nepochybně. Vracíme se opět do temného, ale přitom krásného světa, který díky studiu ufotable, znovu přišel k životu. Film je přímým pokračováním anime a začíná se přesně tam, kde poslední epizoda skončila. Narozdíl od spousty, tomuto podobných filmů, se ale Mugen Train neobtěžuje, shrnout divákovi události, které tomuto příběhu předcházeli, tvůrci očekávají, že pokud na film jdete, tak jste viděli i anime, což je příjemná změna a celý film má díky tomu už od začátku svižné tempo. Po shlédnutí anime jsem si nemyslel, že by film mohl toto mistrovské dílo překonat, ale stalo se. Jenže jakožto někdo, kdo přečetl celou mangu, si myslím, že formát filmu, byl zbytečný a toto story mohlo být zakomponované do druhé série, s tím jak je příběh rozložen, se jim to v budoucnu v negativním ohledu vrátí. To ale nemění nic na tom, že je Mugen Train, úžasná jízda, od začátku do konce, film se soustředí spíše na postavy Tanjira a Rengoku, což není vůbec špatně, jelikož tyto dva charaktery mají nejvíce co nabídnout, ovšem ani fanoušci takových, jako je Zenitsu nebo Inosuke, neodejdou s prázdnou, tvůrci jim dávají scény, ve kterých září a kradou si scény pro sebe. Co se týče démonů, tak člověk dostane stejnou porci kvalitních charakterů, jako tomu bylo již v anime a možná ke konci i něco navíc. Film nemá moc slabých míst a hledat špatné věci je poměrně složité, mezi ně bych vpíchl třeba použití CGI, hlavně v jedné scéně s vlakem, která mi přišla zbytečná a moc to bilo do očí, to je ovšem jen zbytečné hledání maličkostí. Mugen Train doporučuji všem, kterým se líbilo anime, bez něj se na film asi ani nemusíte koukat, protože by jste pravděpodobně ani nepochopili co se tam děje a proč tomu chlapíkovi z meče stříká voda. 90%