• Fantasy

Šiki (2010) (seriál)

Eh, tak tohle byla bolest sledovat, první díly extrémně pomalé, s nudnými dialogy a cítil jsem se, jak kdybych se díval na ordinaci v růžové zahradě s temnější tématikou, pak se věci ovšem začali zlepšovat, to že jsou za tím upíři, nebylo žádné velké překvapení, ale říkal jsem si, že to má slušný potenciál.. Bohužel se toto anime, vydalo tou nejvíc obvious cestou co mohlo a my tak sledujeme nezajímavé upírské charaktery, s trochu více zajímavými lidskými charaktery, celá ta začáteční premisa, že mezi tou holkou s růžovými vlasy a lidl Van Helsingem, bude něco víc a bude to třeba nějaká temnější romantika, což by se mi líbilo, prostě vyšumělo do větru a ve finále to nemělo vůbec žádnej impact na děj.  (SPOILER) Od chvíle kdy se z něho stal upír, jsem věděl, že všechny představy a potenciál, které toto anime mělo, jsou pryč a bude to jen další generická podívaná, ala on je jeden z nich, ale je vlastně good guy, takže se proti nim postaví, nuda a ještě k tomu nudně napsaná, s nudnými charaktery (KONEC SPOILERU) Nakonec je z toho všeho, natahovanej guláš, s charaktery, na kterých vám ani tak nezáleží a celý děj, by se klidně dal vecpat, do dvouhodinového filmu, ne do anime, co má 22 epizod. Nic jsem od toho nečekal, ale i tak jsem zklamaný, že dokázali takovej zprvu pěknej námět zahodit, atmosféra dobrá, některé scény pěkné, postavy při nejlepším průměrné, posledních několik dílů, jsem musel vyloženě protrpět. 35%

Mirai nikki (2011) (seriál)

Fůha, tohle byl teda zážitek. Už od prvního dílu mě Mirai Nikki chytlo a celé anime, jsem shlédl za jediný den, všechno šlo krásně a asi u 19-20 dílu, jsem si říkal, že pokud se něco fakt hodně nepokazí, bude to velice kvalitní počin. Jenže, bohužel, ono se něco pokazilo a to přesněji hlavní linka a všechny postavy. Tady je mi to vážně líto, protože toto anime mělo velký potenciál, místo toho, se tvůrci rozhodli, že v posledních cca 7 epizodách, kompletně změní děj a pravidla samotného světa, jen aby si mohli upravit plot, kvůli laciným twistům a hraní si na city. (SPOILER) Při sledování toho, jak ten ubrečenej idiot, zabil všechny svoje přátele, jen kvůli tomu, že mu ta jeho psychopatická holka, o které věděl, že jí nemůže věřit, řekla, že mu lžou, jsem měl chut prohodit počítač oknem (KONEC SPOILERU) To nás přivádí k dalšímu problému, tohoto anime. Jak už tu mnoho lidí, v recenzích zminuje, hlavní charakter, je naprosto příšernej, chová se nelogicky, pořád brečí, i v situacích, kde to vůbec nedává smysl, všem důvěřuje, ikdyž ví, že s ním vyjebávaj a POŘÁD DOKOLA, se vrací k tý yandere psychopatce. Bezesporu nejhorší mc, kterého jsem kdy v anime viděl. Slečna psycho Yandere, je postava, která tahá reálně celé tohle anime, už od začátku byla zajímavá, nepředvídatelná a člověk jen přemýšlel nad tím, co udělá příště, jenže i jí začal ke konci docházet dech a celé to rozuzlení s ní, bylo celkem slabé. Co se rozuzlení týče, tak celé anime, skončilo asi tak nejvíc obvious způsobem, že tím asi ani nechci plýtvat slovy. Z toho co jsem doted napsal, to vypadá, že tohle anime je extrémní garbage, ale opak je pravdou, bavilo mě to celou dobu, až na posledních několik epizod a užil jsem si to, postavy jsou zábavné, samozřejmě až na mc, mají zajímavé příběhy a celkově plot s tím viděním do budoucnosti, byl udělán velice zajímavým způsobem. Abych tak nějak shrnul, svoje pocity, prvních 19 dílů, jsou velmi kvalitní záležitost a vřele doporučuji, ovšem zbylých 7 dílů, je divná patlanina, co nedává smysl a boří svůj vlastní základní lore, i přes ten konec, ale doporučuji. 70%

Psycho-Pass (2012) (seriál)

Mám smíšené pocity, první série byla ve své podstatě, relativně dobrá podívaná, jenže se to ke konci začalo hroutit a druhá série, jakoby vypustila vše, co bylo zajímavé na první sérii a místo toho, aby na první sérii navázali, udělali vlastně to samé, jen s poloviční stopáží. Prvně musím říct, že největší zklamání celého anime, je záporák první série, ne proto že by byl špatný, ale právě proto že byl dost dobrý a zajímavý, jenže to, jak s ním ke konci zacházeli a jak jeho příběh skončil, je vyloženě trapné, nevím jestli se třeba v budoucnu navrátil nějakým způsobem, protože sem anime dropnul v polovině druhé série, ale i kdyby to tak bylo, tak by mi to tu pachut nezlepšilo. Hlavní postava příjemně překvapila a upřímně bych si přál, víc takovýchto vážných kousků, s ženským mc, ostatní vedlejší postavy taky poměrně povedené, jenže jim ubližuje příběh, který vede.. No vlastně nikam nevede. Nemůžu říct, že by byl seriál zklamání, jelikož sem od něj nic nečekal, ale minimálně první série je overall příjemná podívaná, druhá série, už jen jede nadoraz a snaží se vytvořit mystery, která je ale příliš nudná, na to aby byl divák zainvestovaný, do příběhu nebo postav v ní. 60%

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Páni, tak tohle byla jízda. O Code Geass jsem věděl už dávno, hlavně proto že ho lidé srovnávali s Death Notem, který je pro mě naprostá srdcovka, šel sem tedy do tohoto anime s velkými očekáváními a na rozdíl od jiných počinů, mě to nezklamalo. Není to sice nejlepší anime of all time, to ani zdaleka, ale to, že mě seriál nepustil a musel jsem hltat další a další epizody (shlédl jsem všech 50 epizod za jeden den) vypovídá o kvalitě mnohé. Hlavní hrdina a vedlejší postavy sympatické, zajímavý a poutavý plot a zvraty které člověk nevidí přicházet, dělají z tohoto anime doopravdy nádhernou podívanou, na kterou určitě jen tak nezapomenu. Ovšem, neobešlo se to bez chyb, opakující se akční scény (reálně všechny ty boje s roboty jsou furt to samé dokola, aniž by se to výrazně měnilo), velice pomalý začátek druhé série, který pro mě zabil tempo celého anime na několik epizod a celkově, v některých částech slabší druhá polovina. Pro fanoušky anime, specificky psychologických šachových partií ala Death Note, je tento seriál povinnost. 85%

Džudžucu kaisen (2020) (seriál)

Mám trochu smíšené pocity, chvíli jsem přemýšlel nad tím, jestli tomuto anime dát tři, nebo čtyři hvězdy, ale nakonec si to odnese silné tři hvězdy, důvod? Jujutsu Kaisen je sice zábavná podívaná, s rozmanitými postavami, z nichž má každá svůj barvitý příběh, většinou i celkem zajímavý, ale nakonec to není nic víc, než jen klasický shonen, který do tohoto žánru, nepřináší nic nového. To ovšem není nic špatného, dokud zvládá seriál držet pohromadě a aspon to dělat dobře, což se tomuto anime daří, hlavní hrdina je zajímavý a i dost sympatický, potěšilo mě že se tu neukazují klasická klišé shonen mc, tedy ubrečenec, co nedokáže své emoce držet na uzdě, to se tu neděje a je to docela příjemná změna, i ostatní charaktery jsou zábavné, ikdyž ve finále, možná krom pár charakterů, ničím speciální tak, abych si je pamatoval déle než týden. Pokud máte rádi žánr shonen a nevadí vám, dostávat furt porci toho samého, tak se na toto anime určitě podívejte, nebudete litovat, jedná se o relativně povedené dílo a nebudete se při něm nudit. Je tu potenciál k zlepšení, uvidíme jak na tom bude druhá série, pokud bude. 60%

Ao no Exorcist (2011) (seriál)

Achjo a to to ze začátku mělo takovej potenciál. Hned první epizoda mě vtáhla do děje a užíval sem si to, jak postavy, tak příběh, jenže někde na půli cesty se stala chyba. Epizody začali být z nějakého důvodu jen opakující se fillery, což při anime, které má 25 epizod, absolutně nedává smysl a ze všeho se tak najednou stalo školní anime, kde se jako bonus, zabijí démoni. Hlavní hrdina, Rin, je příběh sám o sobě, ze začátku jsem jeho motivace a chování chápal, jenže nemůžete mít otravného a uřvaného protagonistu, od začátku do konce, bez jakéhokoliv charakterového developmentu. Chemie mezi postavami tu nějaká je, ale hodně tu chybí nějaká side linka, třeba právě love interest s hlavním hrdinou, jinak nemůžu říct, že by jakýkoliv z charakterů měl nějakou hloubku a pravděpodobně si za pár dní, už nebudu pamatovat, ani jejich jména. Blue Exorcist měl potenciál, ten svět jako celek měl potenciál, jenže se autoři místo toho rozhodli, vyplnit epizody bezvýznamnými fillery, kde dali prostor postavám, které nikoho nezajímají, jenže tím úplně zabili tempo celého anime a nezachránilo to, ani to špatné finále. Nevím jestli měl seriál špatnou sledovanost, protože sem podle otevřeného konce očekával, že bude něco víc, ale asi je dobře, že to zařízli a neztráceli s tímhle cosi, zbytečně čas. 40%

Steins;Gate (2011) (seriál)

Joo.. tak tohle se fakt nepovedlo. Šel sem do tohoto anime, s vědomím, že má velice pozitivní hodnocení a mnoho lidí ho hypovalo až do nebes, takže sem čekal, že se bude jednat o kvalitní počin, jenže, nic z toho se nevyplnilo. Své zklamání bych asi nejlépe přirovnal k AoT, kdy sem do anime taky šel s pocitem, že se podívám na něco kvalitního, ale odešel sem jen naštvanej, protože sem zbytečně promrhal svůj čas. Už od první epizody mi žádné z charakterů, nepřišli zajímavé, naopak duté, až trapné, nezlepšovalo se to ani s dalšími epizodami, snažil sem se to nedropnout, protože sem stále doufal, že se stane něco, co celý ten děj rozjede, bohužel, nikdy sem se nedočkal. Děj tohoto anime by šel naprosto v pohodě vecpat do dvouhodinového filmu a reálně by se nic nestalo, na to jak moc mám rád plot s cestováním časem, tady bylo extrémně nudné a nezáživné. Vyloženě sem těch několik epizod musel přetrpět a občas skipoval, když už se to nedalo vydržet, poté sem to vzdal a pustil si souhrn celého anime na youtube. Po shlédnutí videa, sem přišel na to, že sem vlastně o nic nepřišel a je dobře, že sem to utnul tak brzo, celá ta romantická linka, je podobná třeba tomu, co udělala hra Life is Strange, jenže ta to udělala dobře, narozdíl od toho anime. 20%

Tate no júša no nariagari (2018) (seriál)

The Rising of the Shield Hero, se na první dobrou, prezentuje pouze jako další ne příliš kvalitní dílo, do žánru isekai, jenže po několika dílech, mě tato myšlenka přešla a začal sem vidět kvality a potenciál, celého tohoto světa, kterým oplývá. Musím uznat, že už dlouho, sem u žádného anime necítil k některým postavám, takový vztek a zášt, jako právě tady, což byl myslím hlavní hnací motor, velké části první série, cesta za tím aby se hlavní hrdina vykoupil v očích ostatních, i když on sám vlastně nechce, protože všemi opovrhuje, čemuž se nemůže nikdo divit. Je to příběh který jinde neuvidíte? Ne. Je to anime roku? Ne. Je to zatraceně zábavná podívaná, s postavami které si ihned zamilujete? Rozhodně. Jde tu zkrátka o jednu velkou, zábavnou jízdu, při které sledujeme, jak už název napovídá, vzestup štítového hrdiny, a že mu člověk sakra fandí. Jsem si dost jistý, že některým lidem, může vadit hlavní hrdina, který jakoby vypadl z tutoriálu, na to jak udělat klasickou shonen postavu, ovšem jeho silné chvilky a cool scény se mu odepřít nemohou a vlastně i přes to všechno, mu prostě člověk fandí a to i ostatním postavám, at už je to mývalí holka, kterou nemůžete jinak, než zbožnovat, nebo malou holku co se dokáže proměnit na kfc. Štítového hrdinu bych doporučil, už jen z principu, že je to zábavná podívaná a těch 25 epizod uteče jak voda, ovšem toto anime nenabízí nic nového a nemá žádnou hlubší pointu, nebo charaktery. Pokud vám nic z toho nevadí, tak doporučuji. V Říjnu má vyjít druhá série, tak se uvidí, jestli si toto anime udrží stejnou kvalitu, nebo jí třeba dokonce navýší. 75%

Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu (2016) (seriál)

"Who.. is Rem?".... Ach, kéž by jsme nežili ve světě, kde se lidé radši dívají na průměrné počiny jako třeba AoT a přehlížejí masterpiece záležitosti, kterým je například, právě Re:Zero. Už první epizoda, která má něco málo pod 50 minut, mě naprosto vtáhla a uteklo to vlastně rychleji, než když se divám na 20 minutové epizody, u jiných anime. Na první pohled sem si myslel, že se jedná o další klasické anime, kde si chlapec z jiného světa ochočí harém holek, jako by to byli domácí zvířata (Ano KonoSuba, dívám se na tebe). Jenže sem nemohl být ve větším omylu.. Ústřední plot, který se točí kolem toho, že se hlavní hrdina po smrti vrací zpět časem, není žádnou novinkou, ale přes mé sympatie, právě k filmu Edge of Tomorrow, který má relativně stejnou premisu, jsem se rozhodl, že dám tomuto anime šanci. A mohu říct že toho absolutně nelituju, už hodně dlouho sem nezažil tak obrovskou horskou dráhu emocí a poté co sem sjel obě série za tři dny, v sobě ted cítím prázdnotu, kterou asi jen tak nezaplním. Časté cliffhangery na koncích epizod, vás přinutí, aby jste hltali jednu epizodu za druhou, jenže vám to nevadí, protože všechny charaktery jsou tak nádherně prokleslené, spolu s úžasnými dialogy, že vám připadá, jako by se jednalo o skutečné lidi. To je koneckonců asi největší síla tohoto anime, charaktery, jejich interakce a jejich tragické příběhy. Samostatně bych tu chtěl vyzdvihnout hlavní postavu tohoto anime, Subaru, jelikož se podle mě jedná o jednoho z nejlepších mc, kterého sem měl v kterémkoliv anime možnost vidět, jsem si vědom toho, že ho hodně lidí nenávidí, protože bývá "ubrečený", ale reálně, kdo by na tom byl v jeho situaci, mentálně dobře?. A samozřejmě nesmíme zapomínat na nejlepší holku, Rem. Hype na třetí sérii. 95%

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Attack on Titan byl už od svého začátku, velký fenomén, lidi kolem tohoto anime bláznili a vyzdvižovali ho do nebes, takže sem byl sám překvapen tím, jak daleko od pravdy to vše vlastně bylo. AoT na nic nečeká, první epizoda diváka ihned vtáhne a je obtížné přestat, jenže.. Pak se čeká. Snad nikdy sem neviděl tak natahované anime, není to ale jako obvykle tím, že by tu bylo hodně filler epizod, čímž se aot tak trochu odlišuje, jde spíš o to co vše se v anime děje. Poté co sem dokoukal první sérii, sem byl nadšený, protože se člověk baví, jenže jakmile začnete více přemýšlet o tom, co se vlastně stalo, tak dojdete k výsledku.. Že se vlastně nic moc nestalo. 25 epizod první série, by se v pohodě dalo seříznout na 16 epizod a nic by se nestalo, epizody mrhají časem a neustálé klišé dialogy, v situacích, ve kterých to vůbec nedává smysl, tomu jen dávají třešničku na dort. Při přechodu na druhou sérii sem reálně přemýšlel, že to dropnu, protože to bylo to samé, jen ještě mnohem pomalejší, zůstal sem ale díky hodnocením 4 série, na kterou sem byl zvědavý, prokousal sem se tím a došel k třetí sérii, první polovina měla ty samé problémy, jenže od druhé poloviny, se to začalo zlepšovat, pak přišla čtvrtá série a ta mi dala konečně to, co sem celou dobu od tohoto anime očekával. Autor už si nehrál na edgy příběh, ale konečně reálně začal tvořit zajímavé prostředí a plot, bohužel to ale nevylepší první tři série. Největší problém který s AoT mám, je jeho styl vyprávění, používá se tu totiž EXTRÉMNÍ množství foreshadowingu, což by nebylo špatné, kdyby jím ale nebyl odvypravován celý příběh, proto si sem jistý, že na druhé shlédnutí už by to bylo lepší, jenže do toho mě nikdo nedokope. Charaktery jsou relativně zajímavé, ale nedá se říct, že by možná krom Erena, nějaká dosahovala vysoké úrovně (Ne Levi není dobrý charakter, stop it). Celkově, ikdyž mojí pachut v puse, trochu vylepšila čtvrtá série, furt nemohu zapomenout na to, jaký pain byl projít první tři řady, snad nikdy sem u seriálu/anime tolikrát nepřemýšlel, jestli to dropnout, nebo ne. 60%