Star Wars: Síla se probouzí (2015)

OBSAHUJE SPOILERY: Rad by som napisal, ze mam zmiesane pocity, ale nemam. Priznavam si, ze nemozem tento film hodnotit objektine bez zohladnenia ocakavani, ktore som mal a preto musim povedat, ze ma cakalo jedno velke sklamanie. Nemam ani naladu sa tu rozpisovat, tak to len zosumarizujem: najcharizmatickejsi charakter bol android BB-8. John Boyega, aj ked hral dobre, mal charakter napisany skrz focus vedlajsej postavy Disney rozpravky, jedina cool scenka s hlavnym zaporakom bola jeho prva a ostatna badass-ovost, prislubena trailermi, sa nekonala, Han Solo s Chiwuawou hrali rolu maximalne predlzeneho camea a finalna bitka bola len rip-off utoku na Death Star, len viac nelogicka. Este aj Epizoda I ma v konecnom dosledku bavila viac, uz len kvoli charizmatickejsiemu zapornemu hrdinovi a omnoho okulahodiacim subojom, ktory Epizoda VII neponukla ani jeden. Nebolo to vyslovene zle, ale verim, ze pri legende menom Star Wars su ocakavania niekde vyssie.

The Guest (2014)

velmi rozporuplna jazda pocas sledovania tohto filmu. zo zaciatku len sledujete obrazovku a premyslate, co je horsie, ci scenar, alebo herecke obsadenie a ich "vykony". teda az na Dana Stevensa, ktory mi ako jediny az tak nevadil, hoci tiez je pravda, ze hrat psychopata s absenciou emocii v Cckovom filme nie je az take narocne. ked nad tym vsetkym prestanete premyslat, prestane vam to az tak vadit a v polovici filmu osm bol ciastocne zaujaty. az do momentu, ked sa zacalo vysvetlovat zazemie hlavneho hrdinu. vtedy veci zacali byt doslova tragicke. cele zaverecne "finale" bolo vysmechom a vyzeralo, akoby produkcii dosiel rozpocet a kulisi aj hercov platili darcekovymi kuponmi do KFC..

P.S. Miluji Tě (2007)

Takto prijemny pocit pri zaverecnych titulkoch som nemal uz velmi dlho. Mile, nevtierave, dusu hladiace a vyborne spracovane dielo. Butler charizmaticky ako nikdy, Swank som uveril kazdu emociu, a k tomu vyborna hudba. 5*

Plán útěku (2013)

Potencial filmu zabil scenar, ale najma vyber hercov, ktori mi vsetci, okrem Stalloneho a Amy Ryan, liezli cely cas neuveritelne na nervy (Arnie s jeho anglictinou, hoc v tomto filme umyselne horsou, snad najviac). Chyby v deji v takomto Bcku nema asi ani zmysel riesit. 50% za Stalloneho

Carrie (2013)

Nuda. Drvivu vacsinu sa vo filme absolutne nic neodohralo, Chloea Grace Moretz hrala nepresvedcivo, prilis vela hluchych scenok, scenar na zaplakanie a nulova atmosfera.

Riddick (2013)

Ako to uz v poslednych rokoch byva, trailer prislubi, film nesplni.. Ked som pocul, ze furyanskej sage sa chysta pokracovanie, tesil som sa ako male dieta. Po vzhliadnuti traileru plneho akcie este viac. Kompletizacia filmu vsak bola velkym sklamanim. Uvodnych x minut (30+?), kde disponuje Hanks a Wilson, teda myslel som Riddick a jeho "pes" absolutne zbytocna (moje polohlasne vydychnutie "konecne" do priestoru kinosaly, ked ta vec zdochla, to len podtrhava). Jedinym ako tak zabavnym elementom filmu bolo Riddickove postupne odstranovanie clenov lovcov odmien. Zaver, ked sa uz vyrojili priserky a Riddicka pustili z retazi, film opat straca paru a divak zas zaujem. Cely cas som sa nemohol ztriast pocitu, ze film bol spraveny len na silu so snahou vyzmykat z "bad-ass" konceptu Riddicka este par poslednych kvapiek. Mali to skratit o 30 minut a radsej si priplatit za lepsi scenar, lebo to, co bolo divakovi ponuknute, malo uroven textov Dana Nekonecneho. Velka skoda. Byt furyanom, ziadam vendetu..

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad) odpad!

Jedine, na co mozem mysliet, ked vidim v televizii Farmu, Mama ozen ma, Farmar hlada zenu etc je, ze na vybalancovanie by mali vysielat program s nazvom Slovensko hlada dostojnost. Reality-"show" tohto razenia su absolutnou hanbou ako slovenskej produkcie, tak aj divakov, ktori dopyt po nich vytvaraju. Chapem, ze je pre mnohych upokojujuce a povznasajuce, ked sa mozu uistit, ze "tam vonku" existuju ludia o niekolko tried jednoduchsi ale ludia.. preboha.. vazne chceme, aby televiznemu programu dominovali relacie, kde sa dokumentuje primitivizmus druhych ludi?

Thor: Temný svět (2013)

dafuq just happened..? vsetka ta majestatnost, heroickost a najma prislubena temnosť predlozena nam trailermi bola ako obeta polozena k noham zastupu irelevantnych vtipkov. niezeby neboli vtipne, ale jednoducho tu nemali co hladat. v jednotke sa vyskytli tiez (scenka z kaviarne), ale fungovali, boli vlozene s opatrnou a svojskou graciou, ale najma ich bola len malicka hrstka. keby ich mnozstvo v tomto diely bolo aspon vybalancovane akciou a zbesilimi, Thorovi - nositelovi Mjolniru - prinaleziacimi bitkami, ale tu nebola ziadna zamapatania hodna akcna scenka a vlastne ani jedna, ktoru by som si uprimne uzil. este vytknem rozhovory Thora a Lokiho, pri ktorych som mal pocit, ze nimi len chceli predlzit (naozaj prehnanu) stopaz, lebo casto nedavali zmysel. jedine, co som si z navstevy uzil, bola slecna sediaca obkreslo.

Gravitace (2013)

Najlepsi filmovy zazitok, aky som snad v kine zazil. 3D bolo vynikajuce, miestami som jemne trhol hlavou, v snahe vyhnut sa zbesilo lietajucim objektom. Filmu ako celku nemam co vytknut, hudba, spracovanie, Bullockovej zivotny vykon, a emocie, najma tie pohlcujuce emocie. Pocas uvodnych reklam a ukazok som len potichu nadaval na vsetkych tych zrutov, ktorych lona boli pohltene obrovskymi baglami popcornu a tacos. Avsak ked sa zacal film, nikdy som v kine nezazil tak napate ticho, ake panovalo od sameho zaciatku az do konca. Keby som mal film rozpytvavat na jednotlive jeho aspekty, asi by som strhol jednu * za jednorozmernost a ad hoc ucelovost scenaru. ale kedze, ako tu uz v komentaroch bolo spomenute, tento film nie je o pribehu, zvolim plnych 5*. Genialne.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tazko hodnotit takyto film uplne objektivne. Avsak ak ste po prehyrenom piatku v posteli s miernou opicou a znacne obmedzenou schopnostou akejkolvek analyzi, prahnuc po niecom jednoduchom, Pacifik Rim vam naserviruje jednohubku presne podla vasej chuti. Megalomanska monstrozita srsiaca z obrazovky v kazdej scene, grafika a efekty viac ako uspokojive, hlavne postavy vybrane s citom a na pocudovanie ani scenar vas uplne neprefacka, ako by ste mozno ocakavali. Jednolinearne Bcko uspesne komponujuce orchester akcie a efektov. Koho potom zaujima, ze na podiu chyba tlsta operna diva, jodlujuca srdcervuci pribeh? Ocakavanie je otcom sklamania, preto treba na chvilu vypnut mozog, odprostit sa od logiky a len ocami vstrebavat, co vam je davane ;)