Spavá nemoc (2011)

Realistické a reálné drama ze současného Kamerunu . Mimo jiného tam zazní i pár velice zajímavých myšlenek , proč je Afrika po tolika letech oproštění se od koloniální nadvlády v takovém stavu , v jakém je. A jak by se jí dalo nejlíp skutečně pomoct.  Můžu porovnávat a jen souhlasit , protože jsem tam pár zemí projel a viděl , že to tam opravdu takhle "funguje"  a vypadá.

Vyproštění 2 (2023)

Parádní klukovská střílečka a mlátička natáčená taky v ČR . Jak píše zdejší 4. nejoblíbenější klasik , tak oproti 1dničce je to kvalitativní posun k ačním výšinám , a i když nejsem úplně příznivcem toho ždímání do x tých pokračování či sekelů , tady se budu na 3 těšit a rád. Aneb ve zkratce jízda jakosviň a sem s další.

Cheongnyeongyeongchal (2017)

Takováhle jízda se mimo Jižní Koreu moc nevidí , jak film plynule přechází z krimi akčňáku do komedie a zpět. Jinak tedy nic , co by tu už nebylo , ale odsejpá to v pohodě a kluci jsou docela sympaťáci . Svižná zábava lehčího charakteru.

Emesis (2021)

Zajímalo by mě , co použili tvůrci za hmotu , která nakaženým vytékala z úst , tipnul bych si na vanilkový pudink. Jinak mi lehounce tahle story připomněla anglický film Doghouse řízlý třeba Baby Blood . Nemůžu se vzpomenout , kde už jsem takového škodlivého trilobita vlastně předtím viděl.

Wrong (2012)

Zatím nejnormálnější mnou viděný film z produkce pana Dupieuxe , i když , to kancelářské pracoviště ... Zdá se , že jeho studnice nápadů za všechny prachy je nevyčerpatelná.

Hloupá pohádka (1984) (TV film)

Pánové Kopecký a Císler si po ránu dali nějakou šmakuládu a podle toho to pak dopadlo , to je teda jízda , teď když sem to viděl , tak už se nedivím , že to po natočení komančové zakázali a vypuštěno to bylo 1x znovu až po 10 letech. Pan Nekuda psal scenář taky pod vlivem nějakého býlí nebo extraktu , úlet notný.

Světlonoc (2022)

Je dobře , že Terezka podědila talent po otci. Dle mého spíš než do hororu bych zařadil film k tryleru . Každopádně třeba takové ztvárnění svatojánské noci se mi  zde fakt líbilo , pěkná haluz. Jinak nádherné přírodní lokace středního Slovenska , výběr herců a výkon hlavních hereček ,  příběh  rozdělený na kapitoly. , v neposlední řadě ten vlček. Za mě velká spokojenost a vůbec bych se nezlobil , kdyby něco podobného natočil i někdo  pár kilometrů na západ , tedy u nás.

První akční hrdina (2019)

Moc jsem tomu nevěřil , ale nakonec to nebyl vůbec žádný propadák , jako jo , je to spíš ulítlé možná do Francie , kde by místo Jirky Mádla určitě zazářil Pierre Richard , ale dívalo se na to pěkně , odsejpalo to a vůbec mi to nepřipadalo trapné . Jen tak dál.

Plunkett & Macleane (1999)

Potěšila česká stopa , mimo štábu , kratičká role popravčího K. Augusty. Výběr muziky proběhl asi na nějakém tanečním festivalu , malinko pod vlivem . Dvojka herců z Transpotingu byla sympaticky sehraná a tuhle hříčku ve stylu fanfánovek a mušketýrovek utáhla v pohodě . U krásné Liv Tyler jsem si poprvé všiml , jaký je to kousek ženský , všichni mužští partneři na obrazovce byli minimálně o půl hlavy menší . Za mě pohodová  romanticko historická akční jízda . Ale nic co by udělalo díru do světa.

Špína z ulice (1987)

Slabší odvar Tromy , zbytečně dlouhé a humorných okamžiků pomálu , ale na 1 zkouknutí se dá.