Dva kamarádi, kadeti policejní akademie, Park Gi-jun (Seo-joon Park) a Kang Hee-yeol (Ha-neul Kang) jsou na opušťáku svědky únosu mladé dívky. Zločin nahlásí, ale když je policisté neberou moc vážně a odmítnou okamžitě začít s vyšetřováním, sami se pouští po stopách únosců, aby dívku zachránili. (LangiJ)

kaylin

Docela fajn jízda, která se mi líbila hlavně proto, že se jedná o buddy movie, kde už od začátku je jasné, že si má divák s hlavními protagonisty vytvořit pouto, kdy je to děláno hlavně komediálním ražením děje. Ale to je dobře, protože když pak dojde na akci, je to docela paráda a ani příběh rozhodně nenudí. ()

Jirka_Šč

“Provedeme vyšetřování.” ■ Sice maličko nerealistické a cílené na mladší věkové skupiny, na druhou stranu v rámci těchto skupin docela vážné. Klidně se v budoucnu podívám znova. Dva studenti policejní akademie, kteří vezmou bez ohledu na následky své poslání do svých rukou. ■ ”Málem jsme udělali velkou chybu. Tohle musíme vrátit.” ■ Trailer https://m.youtube.com/watch?v=LJD4hiX45tc ■ “Nešel jsem tam, protože ty štětičky nesterilizují.” ()

EvilPhoEniX

Zpočátku mě film příliš nelákal, ztřeštěné korejské komedie mi jsou docela proti srsti, ale tohle bylo velmi povedené. Policejní Akademie a rekrut nových kadetů je u mne vítáné téma ( Tréning bych však klidně nechal delší) a hlavní dvojice kadetů je velmi sympatická a zábavná. První hodina se zaměřuje spíše na humor,výcvik a studium, ale jakmile se stanou svědkem zločinu, budou se snažit všemu přijít na kloub, Je zde jedna výtečná a velmi napínavá naháněčka a skvělé akční finále, kde potěší závěrečný fight s velmi bojově zdatným záporákem, Velmi zábavný film, který rychle utíká. 75% ()

agentmiky

Korejských buddy komedií moc není, takže s možností zhlédnutí Midnight Runners jsem dlouho neotálel. Ústřední dvojka si mezi sebou vytvořila skvělou chemii, vše jsem s nimi naplno prožíval. Celá část v policejní akademii chvílemi trhala bránici. Jenže ve druhé polovině přišel zvrat. Film se totiž mj. vytasil i s dramatickou linkou, která nastolila vážnější tempo. A když přišlo i na akci, tak se Korejci zase vyznamenali. Ti se v akčních sekvencích pohybují jako ryba ve vodě, fakt že jo (ať už se jedná o naháněčku uprostřed filmu, či závěrečné zúčtování s hlavním záporákem na klinice). Jasně, už jsem v minulosti viděl i kvalitnější korejské snímky, to bezesporu. Na druhou stranu, kvalitní buddy komedie řízlá vážnějším podtónem, to má něco do sebe. Za sebe mohu jednoznačně doporučit. Za mě 7/10 ()

*CARNIFEX*

Prvá polovica "ponúka" pomerne odľahčený pohľad na policajnú prácu, počas ktorej si mnohí diváci uvedomia, prečo chodia žandári vo "dvojici". Následne sa síce samotný príbeh odohráva v takmer rovnakom "duchu", no mierne naberie na obrátkach, pričom najmä vďaka záverečnej, živšej tretine, je o zábavu viac menej postarané. No a i keď nie všetko sa postretlo s logikou, film bavil dosť nato, aby si zaslúžil ľahko nadpriemerné hodnotenie. P.s: Záver do bodky vypointovaný. Urobíte "dobre", no nakoniec sa budete "obávať", aby ste neboli zatratený. ()

• Ve filmu hrála písnička „On Top Of The World“ od rockové skupiny Imagine Dragons a dále písnička „She Looks So Perfect“ od 5 Seconds of Summer. (BlackHood)
  • Natáčení začalo 21. listopadu 2016 ve městě Yongin v provincii Gyeonggi (Jižní Korea) a skončilo 23. února 2017. (mikki089)