Tokyo Vice - Season 2 (2024) (série)

II. seria ešte lepšia ako prvá. Dej začína plynule v čase ukončenia I. serie a opäť je to skvelá jazda, kde sa skvele kombinuje príbeh z prostredia jakuzy, polície, novinárskej práce a aj tej vzťahovej a rodinnej linky. Výborne gradovaný je hlavne záver. Malý veľký skvost na seriálovom nebi. 100%

West Side Story (2021)

Steven je majster svojho remesla a potvrdzuje to aj týmto remakom 60 - ročnej muzikálovej klasiky. Svele a rytmicky natočené tanečné čísla, fantastická výprava, choreografia, výborne typologicky vybratí herci ale hlavne nesmrteľné piesne America, Tonight, Maria... taktiež poteší, že sa Spielberg nedržal otrocky prepisovať scénu za scénou, ale že prichádza aj so svojimi vlastnými úpravami. Otázne je len to, prečo vznikla nová verzia? Spielberg si určite týmto splnil svoj sen, ale nemyslím si, že pritiahne k tejto klasike dnešnú generáciu mladších divákov. Ale za mňa s tým nemám problém, pretože treba uznať jednoznačne kvalitné spracovanie tejto klasiky. 90%

Duna: Část druhá (2024)

Pokračovanie Duny je...kinematografický skvost. Najskôr Vás totálne pohltí vizuálna a hudobná stránka filmu a na konci si uvedomíte, že scenár je neskutočne precízny vo vývoji jednotlivých postáv či posunom v deji. A tých 166 minút Vám utečie ako voda, pritom by som si prial aby bol film ešte dlhší, hlavne v záverečnej tretine, ktorá je predsa len trošku unáhlená. Chalament v hlavnej úlohe skvostný a skvele mu sekunduje plejáda ďalších top hercov súčastnosti. Toto je film stvorený pre IMAX plátno. Dennis opäť dorovnal dokonalosť Nolana z minulého roku a už sa teším na Part 3. 100% a určite už teraz TOP kino zážitok roku 2024.

Absťák (2021) (seriál)

Dopesick je zdrvujúca séria o dopadoch závislosti ppodľa skutočných udalostí Pôsobivé zobrazenie celého príbehu, ktoré podrobne opisuje udalosti z pohľadu výrobcu liekov, predajcov, doktorov, pacientov, rodín a samozrejme ľudí, ktorí sa snažia tomuto všetkému zabrániť. Prehľadné časové skoky v príbehu sú tiež plusom a k tomu herecký koncert Keatona spolu s ďalšími hercami. Výborné...90%

Slow Horses - Season 3 (2023) (série)

III. seria siaha k najvyššiemu hodnoteniu, pribudlo viacej akcie, veľmi dobre podaný príbeh s prostredia MI5 a k tomu stále lepší Gary Oldman, tento seriál sa stáva TOP seriálom od Apple a už sa teším na ďalšie príbehy agentov Odpadliska MI5. 90%

Fantastický pan Lišák (2009)

Andersonov skvost ktorý som dlhšie odkladal pozrieť. Ani po rokovh nestratil nič zo svojho jedinečného kúzla. Je to hravé, nápadité, uletené ale hlavne hrejivo ľudské, resp. zvieratkovské…Clooney si Mr.Foxa tiež parádne vychutnal. Klobúk dole, je to jednoducho Fantastic. 100%

The Morning Show - Série 1 (2019) (série)

Vlajková loď Apple TV a právom…Skvelý mix drámy a intríg z TV prostredia. A k tomu skvelí hereckí tím na čele s Jennifer a Reese. Záverečný diel série parádne graduje. Celkovo I.seria prináša veľkú návykovosť. 90%

Zlé sestry (2022) (seriál)

Ďalšia dokonalosť od Apple TV. Skrz naskrz typicky britsko čierno humorný príbeh o likvidácii švagra, ktorý Vás pobaví a možno aj mierne šokuje. Dej výborne odsýpa, postupne sa rozuzluje celý príbeh až do perfektného finále a čo je najhlavnejšie, divák sa baví. Výborne sú zobrazené hlavne prestrihy v deji. A mimochodom, identitu vraha som tipol správne! Herci taktiež na výbornú. Toto sa jednoducho podarilo…100%

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Parádne pokračovanie pribehu Milesa Moralesa. Opäť skvelá animácia, napadita akcia ale hlavne premyslený scenár ktorý skvele pracuje s postavami a ich vývojom. Záverečný twist dáva nádej na famózne vyvrcholenie tejto série. Jeden z naj filmov roka 2023 a u mňa v osobnej top 5. 100%

Koruna - Série 6 (2023) (série)

Dokonalá bodka za dokonalým seriálom. 6 sezóna zdvihla kvalitu opäť na najvyššiu úroveň, už úvodné 4 epizódy zaoberajúce sa poslednými týždňami života Diany boli veľmi emocionálne, hlavne tretia je top momentom série. Následne tempo mierne opadne ale v záverečných epizodách to všetko nádherne graduje do veľkého finále, kde kráľovná zvažuje svoju budúcnosť. To, že seriál končí cca 20 rokov dozadu vôbec nevadí, tvorcovia veľmi umne spojili minulosť s nedávnymi udalostami (smrťou kráľa a kráľovnej a nástupom Charlesa na trón). Jednoducho, The Crown končí veľmi dôstojne a doslova perfektne v tom najlepšom možnom bode a veľká vďaka Netflixu, že do tohto projektu išli. Už sa teším, že si dám niekedy repete, tento seriál si to jednoducho zaslúži. 100%