Fargo (2014) (seriál)

Famózny seriál. Výborne vykreslené charaktery všetkých postáv, hlavne Martin Freeman a Billy Bob Thornton sú jedineční a ich vyhrotený súboj na záver je skvostný. Aj keď som osobne čakal, že to skončí trošku inak (SPOILER: čakal som, že Lester v závere osobne zabije Malva a že z toho opäť nejako vykľučkuje), ale aj tak ma záver potešil celkovým vyznením. Vrele odporúčam namiesto odpadu, ktorý sa na nás valí z našich komerčných televízii. Po zhliadnutí všetkých sérii stále 5 hviezd

Bulb Fiction (2011) (TV film)

Zaujímavý dokument, ktorý však vyznieva do prázdna. Určite sa jedná o dôležité a pravdivé fakty, len mi tu chýbala väčšia naliehavosť na tento stav od poškodených ľudí.

Philomena (2013)

Hrejivý ľudský príbeh v takmer dokonalom balení. Briti vedia točiť dobré filmy a Fears je zručný režisér, ktorý vie pútavo podať hoci aký príbeh. Herci sú skvelí a hlavne príbeh je veľmi pútavý.

Nepoužitelní (2012)

Slabý odvar z francúzska. Omar Sy je síce dostatočný sympaťák, ale celý film neutiahne.

Nejhledanější muž (2014)

Kvalitný špionážny film, Corbijn dokazuje stále väčšiu istotu režiséra celovečerných filmov. PSH sa rozlúčil s našim svetom excelentne. Veľkým plusom je perfektne gradovaný záver.

John Wick (2014)

Nekompromisný akčňák roka. Reeves is back! Veľká škoda, že film nenatočil zručnejší režisér, mohlo to byť oveľa lepšie.

Nebraska (2013)

Príjemná road movie o vzťahoch v rodinách a spoločnosti.

Zmizelá (2014)

Fincher je king. Výborne natočený thriller o rozpade manželstva, manipulácii médiami a hlavne o neskutočnej mrche, ktorú by ste doma asi nechceli mať. Rosamund svoju postavu stvárnila dokonale a je veľkým prekvapením snímku a aj Affleck je vierohodný. Radosť sa pozerať.

3 dny na zabití (2014)

Nefunkčný akčný thriller. Prvá tretina je ešte obstojná, ale postupne k záveru je to riadna nuda, ktorú nezachraňuje ani sám Kevin Costner.