Strážci Galaxie (2014)

Pecka roka a najzábavnejší film v komiksových adaptáciach. Skvelé vtipy a hlavne perfektní hlavní hrdinovia, plus dokonalé triky a akcia. Veľké prekvapenie roka.

Vše je ztraceno (2013)

One man show Redforda, ale hlavne dojemný a skľučujúci snímok, po ktorom sa nebudete radi chystať na plavbu po mori.

Godzilla (2014)

Nová Godzilla je zaujímavý blokbuster, ktorý však u mňa zlyháva hlavne v druhej polovici. Tá prvá s budovaním atmosféry je skvelá, žiaľ záverečná deštrukcia San Francisca je veľmi nesúrodá a plná zmätkov. Určite to bol zámer a tešil som sa ako to celé vyznie, ale mne to všetko pripadalo zbytočne mätúce. Pre mňa určite sklamanie z nevyužitej šance na kvalitný film.

Úsvit planety opic (2014)

Jednotka bola famózna, dvojka je o niečo slabšia. Vykreslenie prostredia je dokonalé, takisto mimika a dorozumievanie sa opíc je veľmi pôsobivé a bez rušivých momentov. Škoda slabšieho scenára, ktorý nedokázal dostatočne vyhrotiť stret medzi ľudstvom a opicami. Trojka by mohla mnohé zachrániť, preto dúfam, že sa to tvorcom podarí.

Láska (2012)

Film, ktorý Vás dostane pomaly plynúcim dejom až po mierne šokujúce finále.

Diana (2013)

Nezáživná sonda zo života lady D. a nezachráni to ani Naomi

Jump street 21 (2012)

Prekvapujúco kvalitný buddy movie. Hill je v podobných úlohách vždy skvelý a Tatum dobre zapadá svojím tupím výrazom. Už sa teším na dvojku.

George Harrison: Living in the Material World (2011)

Scorsese je na takýto druh dokumentu dokonalý režisér, v tomto prípade však nedokázal na veľmi veľkej ploche dosiahnuť svoj zámer k dokonalosti. Dobre sa na to pozerá, potešia raritné záznamy. Ako pocta veľkému tvorcovi je to však obstojné.

Líbánky (2013)

Slušný pokus o vyhrotenú drámu, ktorá je však zbytočne rozťahovná zbytočnými scénami (flashbackmi)