Až na Měsíc (2020)

Na začiatku to malo nábeh na najvyššie hodnotenie, ale keď sa dej presunul na mesiac išla kvalita prudko dole, hlavne animácia, hudba a príbeh boli zrazu akoby z iného filmu. Našťastie záver sa vrátil do lepších sfér. Takže celkovo za 60%

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Celkom vtipné obhliadnutie sa za Covid rokom 2020. Aj keď prim tu hrá hlavne Trump s Johnsonom.

Problémissky (2020)

Slabé a nudné spracovanie sľubného námetu, čo je škoda vzhľadom na slušné herecké obsadenie.

Chalífát (2020) (seriál)

Seriál, ktorý bez príkras ukazuje pohľad na islám, na život priamo v Sýrii, ale aj na život moslimov na severe Európy. Neskutočná manipulácia s ľudmi aby pre svoju vieru obetovali svoj vlastný život a zobrali bez predsudkov život iným. Mrazivé od začiatku až po strhujúci koniec, ktorý veru poriadne zamáva vašimi pocitmi. Skvelé po hereckej stránke, taktiež výprava a kamera výborná. Severenia opäť dokázali, že vedia točiť silné seriály. Vyzerá to na druhú sériu vzhľadom na nedokončené osudy niektorých postáv, to by bola paráda, ale ak by aj nebola, jedná sa o top seriál súčastnosti. 100% PS: som rád, že som sa narodil na Slovensku a moje kresťanstvo a viera v Boha je také aké je, tento islámsky radikalizmus je totiž neskutočne nebezpečný.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Svet comicsu padá na absolútne dno, klavne vo svete DC. Totálna nuda, feminizmus v každom zábere, nevýrazní herci a to aj dokonca Ewan. Takýto paškvil nemal ani vzniknúť....ešteže tie tržby boli zaslúžene mizerné. Postava H. Quinn mala zostať len epizódnou postavou v univerze DC a nie s hlavným filmom.

Vykopávky (2021)

Kvalitný film nielen o archeológii, výborná kamera, hudba a samozrejme herci. Príjemná záležitosť...

Ma Rainey – matka blues (2020)

Film na prekvapivo bavil, po vlažnom úvode sa príbeh jedného dňa v nahravacom štúdiu celkom slušne rozbehne až k záverečnej prekvapivej katarzii. Po hereckej stránke skvelé, Vilola aj Chadwick si idú jednoznačne po sošky oscarov. A nevadí až príliš divadelné prevedeníe. Silných 60%

Addamsova rodina (2019)

Veľmi slabý návrat legendárneho seriálu, málo vtipu, nápadov...jednoducho úplná zbytočnosť

Smysl života (2020)

Príbeh zo života a zamyslenie sa nad skutočným zmyslom života. Ake chýba tomu hlavne v závere väčšia katarzia.