• Krátkometrážní

Agenti S.H.I.E.L.D. - Orientace (1. část) (2017) (epizoda)

První část dvoudílného pilotu Orientation je výborná epizoda. Jedná se o naprosto skvělý start nové série, který nastolí tunu otázek, nedá žádné odpovědi, pomalu nám představí celý nový svět a po jeho zhlédnutí člověk vůbec ničemu nerozumí a je zmatený, ale chce to sledovat dál, aby to pochopil :D Musím pochválit to, jak je každá série jiná. Ještě v minulém díle se řešili roboti a alternativní svět, a hned zde se přesouváme do hlubokého vesmíru. Taky mě strašně baví to, jak divákovi postupně představují tenhle nový svět a nové místo, kam se naše postavy dostali, a to tak, že postupně a pomalu odhalujeme, co se sakra děje :D A tahle zmatenost, to že prostě nevíme, co se děje, je strašně super :D Musím pochválit efekty. Samotný vesmír, různé kosmické lodě, planety, interiéry samotné stanice. Je vidět, že 5. série dostala větší rozpočet, a to CGI vypadá fakt dobře. Taky hudba je skvělá. A samotný závěr epizody, to odhalení samotné, i když bylo lehce předvídatelné, je super a nahání to husí kůži :D Úžasný otvírák. Hodnocení: 85%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 4 (2016) (série)

SPOILERS! Čtvrtá řada Agents of S.H.I.E.L.D. je kvalitativně poměrně dobrá, pro mě to je ovšem mírné zklamání. Nepopírám, že jsem si její sledování užil a bavila mě, prostě jsem jenom čekal trošku víc. Rovnou začnu tím (pro mě) největším negativem. Série je totiž rozdělena na 3 příběhové části, kdy každá se soustředí na nějakou samostatnou dějovou linii, místo toho, aby byl odvyprávěn jeden velký příběh. Tohle bolí hlavně u první části, která prostě moc nesouvisí se zbytkem řady. Ale projdeme si tyhle jednotlivé části postupně. 1. part Ghost Rider je čistě jenom fajn. Jestli je něco fakt dobré, tak je to samotný Ghost Rider, který mě bavil, na televizní seriál vypadá i velice dobře, je vidět, že do jeho efektů šel nemalý rozpočet :D, a prostě, Ghost Rider je cool. Ten zbytek už docela strádá. Ať už přes celou linku s duchy, která se mi vůbec nehodila do tohohle seriálu, přes podivného záporáka Eliho, až po takové zvláštní interakce mezi postavami. Podobně budu mluvit i o druhém partu, LMD. Tahle část je prostě utahaná, je plná výplňkových dílů a hlavně, samotný potenciál robotických dvojníků, je totálně nevyužitý a pořádně se používá asi až v posledních 2 dílech. Finální part Agents of Hydra je skvělý, to musím hned říct. Svět Frameworku je úžasný, autoři si s ním hrozně vyhráli a je to prostě super. Obecně k sérii, máme tu hromadu nových postav, a většina z nich je dost fajn. Moji oblíbenci byli především Robbie a nový ředitel Mace. Taky hlavní záporačka Aida je dost solidní, a to hlavně v posledních několika dílech. Hudba je skvělá, efekty taky vypadají dobře. Celkově mě série bavila, ale mohlo to být prostě lepší. Hlavně skrz to fázování a tempo, to rozdělení na 3 části, kdy každá je podstatně jiná, podle mě spíš škodí, navíc většina z těch částí ani pořádně nevyužívá svůj potenciál. Agents of Hydra jsou výjimka, to byl skvělý part, ale jak Ghost Riderovi, tak LMD, něco chybělo. 4. řada Agents of S.H.I.E.L.D. je dobrá a bavila mě, jenom mohla být lépe rozfázovaná a některé prvky nevyužívají svůj plný potenciál. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Konec světa (2017) (epizoda)

World's End funguje jakožto finále 4. řady skvěle. Začít můžeme například hromadou emocionálních momentů, přes celou linku Macka a Yo-Yo ve Frameworku, až po Radcliffovu smrt, která byla prostě úžasná. Vrací se nám Ghost Rider, který nemá moc prostoru, ale je prostě super. A jeho závěrečná scéna, kdy vykouzlí portál z Doctora Strange, je taky velice fajn. Akorát je škoda, že už ho v seriálu neuvidíme. Aida jako záporák byla dobrá, Ghost Rider v Coulsonovi byl cool jak prase a celkově prostě strašně dobrá epizoda, skvělé finále a samozřejmě skvělý cliffhanger na konci, který láká na pátou sérii. Za nejlepší momenty považuji již zmiňovanou Radcliffovu smrt, zmizení Hope ve Frameworku a samotný závěr epizody. Každopádně velice dobré finále. Hodnocení: 80%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Návrat (2017) (epizoda)

The Return je předfinálová epizoda a upřímně mě překvapilo, jak moc chillovací je :D Vlastně se tu nic moc nestane a nepůsobí to jako setup na finále. Díl je to ale pořád dobrý. Vrcholem celé epizody je určitě Aida. To je strašně zajímavá postava a třeba její scéna s Fitzem ( asi všichni ví, o které mluvím :D ) je zároveň vtipná, děsivá i emocionální :D Celkově vývoj a chování Aidy je strašně fajn. Fitz, kterého stále trápí Framework, je taky super. Vrací se nám i pár postav, třeba Talbot a samozřejmě Ghost Rider, na kterýho mám docela hype :D Ještě chci zmínit Superiora, který je taky dobrý, a to, jak se furt množí a neustále přibývají jeho LMD kopie, to je takový zajímavý prvek a baví mě to :D Fajn epizoda. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Sbohem, krutý světe! (2017) (epizoda)

Farewell, Cruel World! je takové ukončení celé Agents of Hydra části. A velice se povedlo. Epizoda má spoustu emocionálních momentů a celkově celé probuzení postav zpět do reálného světa je skvěle provedeno. Za zmínku stojí určitě Mack, který tu má velice pěknou emoční linku. A pak pochopitelně Fitz. Doktor ve Frameworku je stále boží, je charismatický a jeho dynamika s Radcliffem je skvělá. A jeho probuzení z Frameworku, jeho reakce a pocity, to je prostě výborná scéna. Taky tu máme Aidu, ze které se stal člověk, a jediné co chci zmínit je její hudební znělka, právě ve scéně, kdy získá lidské tělo. Protože z téhle scény hrozně mrazí, hlavně díky hudbě :D Velice dobrá epizoda. Teď už nás čeká pouze finále série. Hodnocení: 80%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Všichni madamini muži (2017) (epizoda)

All the Madame's Men je po minulém díle taková trošku přízemnější epizodka. Děj je dobrý, Daisy zde opět dostává schopnosti a její moment, kdy vyhodí Madame Hydru z okna je mega cool :D Doktor Fitz je pořád skvělý, jeho otec taky dostává nějaký prostor a jejich vzájemná dynamika je velice zajímavá. Bakshiho cameo taky potěšilo. Postava, která mě bavila asi nejvíc je určitě Ward. Framework Ward byl prostě skvělý, například jeho finální rozhovor s Daisy v této epizodě je super a celkově tahle epizoda výborně slouží jako rozlučka s postavou Granta Warda. A samozřejmě, highlight celé epizody je finální Coulsonův proslov k světu, který je totálně epický :D Taková pomalejší epizoda, ale dobrá. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Bez výčitek (2017) (epizoda)

No Regrets je výborný díl. Od úžasného a napínavého příběhu, přes pár solidních cameí, až po fenomenální závěr a skvělou a emocionální smrt jedné z mých oblíbených postav. Ale hezky postupně. Děj epizody je velice fajnový, je to zábavné a napínavé, Fitz je pořád skvělý záporák a i taková May, která v minulých epizodách poměrně dost strádala, tady dostává nějaký prostor se předvést. Máme tu pár super dialogů, třeba všechno kolem Macka je velice fajn, nebo rozhovor Warda a Simmonsové je skvělý. K postavám, po téměř 2 sériích se nám vrací Trip, který sice nemá moc prostoru, ale bylo bezva ho sledovat. Taky různé easter eggy na předchozí série, třeba zmínka o Bakshim nebo narážka na Whitehalla, ty mě taky bavily. A teď samozřejmě ten úžasný závěr. Maceova smrt je naprosto skvělá, je smutná, emotivní, zároveň ale dává perfektní smysl. Mace vždy toužil být hrdinou, a obětovat se pro své přátele k němu úžasně sedí. Patriot byl jedna z mých nejoblíbenějších postav 4. série a jsem rád, že jeho odchod se takhle povedl. Mimochodem, tomu pomáhá i hudební motiv v dané scéně, který je výborný. Skvělá epizoda. Hodnocení: 80%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Identita a změna (2017) (epizoda)

Identity and Change je poměrně fajn epizodka s naprosto skvělým závěrem. Celkově, posledních asi tak 10 minut je úžasných. Celá scéna, kdy se Madame Hydra s Fitzem dostanou za Radcliffem, je super, od dynamiky mezi Aidou a Radcliffem, až po Fitzovo zabití Agnes, které je nečekané a překvapivé. Když už jsme u toho, Fitz je naprosto fenomenální. Je to ultimátní badass, je správně temný a krutý a je to opravdu super :D Mace na mě taky působil velice dobře. A taky musím pochválit soundtrack. Ať už znělka Hydry, nebo zremixovaná verze S.H.I.E.L.D.ovské znělky, zní to prostě skvěle. Velice fajnový díl. Hodnocení: 75%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Co když... (2017) (epizoda)

What If..., první epizoda finálního partu 4. série jménem Agents of Hydra, je velice dobrá věc. Konečně se dostáváme do samotného Frameworku a tahle krutá diktátorská realita s cenzurou na každém kroku, solidně připomínající komunismus, je prostě skvělá. Tvůrci si s ní opravdu vyhráli, je v ní plno nápadů a zajímavých obratů pro nejrůznější postavy. Vypíchnout se musí asi hlavně Fitz, ze kterého se stal Doktor, jeden z hlavních vůdců Hydry, a zrovna pro tuhle postavu je to super svěží změna a hrozně zajímavá. A navíc... spolu s ním se vrací i hudební znělka Hydry, kterou jsme od 3. série neslyšeli, a která je prostě neskutečně dobrá :D Téma alternativní reality s sebou samozřejmě přináší i možnosti pro nějaká ty camea :D Takže se nám v této epizodě objevuje Vijay Nadeer a hlavně, HLAVNĚ je tu Ward, který je... no prostě úžasný :D Je strašně super ho sledovat, když jsme ho tak dlouho neviděli, a jsem rád, že má i poměrně velkou roli. A na závěr tu máme i nastínění Aidy, jakožto Madame Hydra, která taky působí dost fajn. Skvělá epizoda, využívající úžasně potenciál alternativního Frameworku. Hodnocení: 80%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Sebeovládání (2017) (epizoda)

Self Control uzavírá LMD část téhle řady a jedná se o první epizodu 4. série, která je opravdu výborná. Celé téma epizody, kdy jsou jednotliví členové S.H.I.E.L.D.u nahrazení androidem a my postupně objevujeme kdo je android a kdo ne, je naprosto skvělé, napínavé a zábavné a mě jenom mrzí, že se v podobném duchu nenesl celý LMD part. Děj je zajímavý a záživný, Quake má konečně nějaký ten cool souboj, herecké výkony jsou taky skvělé, hlavně Elizabeth Henstridge jako Jemma, tahle herečka je úžasná. Taky tu dostáváme poměrně zajímavé „uzavření“ postavy Radcliffa, které je dost překvapivé. A uzavření v uvozovkách, jelikož samozřejmě bude ještě pokračovat v následující Framework části série. Když už jsme u Frameworku, ten se nám v posledních pár vteřinách epizody konečně ukazuje a je vidět, že s tímhle světem si tvůrci seriálu fakt vyhráli, a nabídne nám spoustu zajímavých momentů a dokonce i pár cameí :D Skvělá epizoda, hlavně díky poutavému a napínavému příběhu. Hodnocení: 80%