• Krátkometrážní

Agenti S.H.I.E.L.D. - Vlak (2014) (epizoda)

13. epizoda jménem T.R.A.C.K.S. je velice dobrá. Příběh je zajímavý, ať už celá vlaková sekvence v přestrojení, tak různé vracení a přetáčení událostí, se kterýma si celá epizoda hraje, tak i samotné finále v Quinnově domě. Hlavně již zmiňovaných prvních 15 minut ve vlaku je scéna plná neskutečně vtipných momentů a vlastně celá epizoda je nadupaná dobrými hláškami :D Cameo Stana Leeho taky potěší. A teď až do konce komentáře spoilery na epizodu :) Finálních přibližně 10 minut je velice super. Máme tady postřelení a skoro zabití Skye, které nám nastavuje materiál na další epizody a na závěr dílu se nám tady konečně zrodí Deathlok. Epizoda velice dobrá, plná zajímavých nápadů (třeba granát „zmrazující v čase“ byl dost zajímavý) a celkově zábavná a zároveň napínavá epizoda. Hodnocení: 78%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Sémě (2014) (epizoda)

12. epizoda Seeds je bohužel opět epizodní díl, který vůbec nesouvisí s celkovým příběhem série, naštěstí to dost vyvažuje samotná kvalita dílu. Není to totiž vůbec špatné. Příběh je zajímavý, postavy jsou poměrně sympatické. Představuje se nám tu postava Donnie Gill, ze které se v pozdějších dílech seriálu vyklube záporák Blizzard (a zde jsou jeho schopnosti nastíněny na konci epizody), a ten je poměrně zajímavá postava. Efekty jsou dosti dobré, celé mražení a ledové efekty vypadají poměrně dobře, oproti minulým dílům zlepšení. Opět se nám vrací Ian Quinn, který zde ale zase nemá moc prostoru. Co má hodně prostoru, tak je minulost Skye, která se tu dost zkoumá a objevovat ji bylo taky super. Celkově jsou Seeds taková obyčejná epizodka, která ale není nijak špatně udělaná. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Zázračné místo (2014) (epizoda)

Jedenáctý díl The Magical Place není špatný, opět se zde řeší hlavní děj série, což vítám mnohem více, než více epizodních příběhů (škoda, že po téhle epizodě se to zase změní :D). Problém mám s tím, že sice se zde řeší celkový příběh série, stejně to ale působí hrozně epizodicky. V minulém díle na konci jsme měli zvrat s unesením Coulsona, v tomhle díle se to hned a rychle vyřeší. Byl bych radši, kdyby to bylo trošku detailněji a podrobněji probrané třeba ve 2 dílech. Samotný příběh a honba za Coulsonem není špatná, dozvídáme se tu spoustu informací o jeho smrti a to je opravdu zajímavé. Též se nám víc nastiňuje hlavní záporák Clairvoyant, který pořád zůstává dost tajemný, stejně jako jeho schopnosti a to je dost dobré. Taky mě hodně bavila linka Skye a musím opět pochválit Clarka Gregga a jeho Coulsona, Clark prostě umí skvěle hrát a je neskutečně charismatický. A na závěr se nám trochu nastiňuje Deathlok, což je dost fajn. Epizoda není špatná, ale působí dost zvláštně. Hodnocení: 60%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Most (2013) (epizoda)

Desátý díl The Bridge je konečně (po asi 4 epizodách v řadě) díl, který nějak souvisí s celkovým dějem seriálu. Bohužel, je to dost průměrná epizoda. Příběhově nejde o nic převratného, opět se vyšetřuje Centipede, vrací se nám Mike Peterson, je tu pár fajn momentů, ale nic extra. Záporáci Raina a Edison Po jsou docela dobří, jsou hodně tajemní a záhadní a působí to dobře. Samozřejmě, nejlepší částí je finále, kdy se nám nastíní pár zvratů do dalších dílů, ale tohle už docela průměrný díl nezachrání. Hodnocení: 55%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Škody (2013) (epizoda)

Repairs jsou další z výplňkových epizod (už asi 4. v řadě :D), které jsou totálně zbytečné pro celkový děj. Jako samostatný díl to ale vůbec není zlé. Opět musím vychválit interakci mezi postavami, která mě prostě neskutečně baví. A třeba taková finální scéna je hrozná blbina, ale vtipná :D Tentokrát má konečně více prostoru postava May, která v minulých dílech byla takový nonstop poker face, tady konečně dostává aspoň trochu zajímavého backstory. Příběhově je to taky super, epizoda se snaží být trošku horrorová a děsivá, a je to příjemně osvěžující. Taky bych chtěl asi poprvé pochválit efekty, jelikož taková teleportace záporáka této epizody vypadá poměrně dost dobře. Sice zbytečná, ale docela dost dobrá epizodka. Hodnocení: 75%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Studna (2013) (epizoda)

Osmá epizodka The Well je zas a znova velice průměrná. Mezi sedmou a osmou epizodou nám vyšel film Thor: Temný Svět, takže The Well pochopitelně odkazuje na události zmiňovaného filmu. Příběh je jednoduchý, ale nedá se říct, že by byl špatný. Máme tady jakousi Asgardskou hůl, kterou hledají záporáci, a naši hrdinové ji musí získat dřív. Je to jednoduché, ale stačí to. Celá epizoda je hodně věnovaná Wardovi, jeho charakteru a jednomu momentu z jeho minulosti a to je dobré. Představuje se nám postava profesora Randolpha, který je Asgarďan a jeho postava je celkem fajn, i když nemá tolik prostoru. Taky mi lehce vadil závěr (který teda souvisí se začátkem příští epizody), kdy se spolu vyspí Ward a May, kteří v seriálu měli nulovou chemii a dialogy, ale jen tak, kvůli jedné společné události v seriálu se vyspí. To je takové divné. A finální scéna z Tahiti, která nám opět ukazuje, že je zde něco sakra špatně, je prostě super. Průměrná epizoda, která extra nenudí. Hodnocení: 57%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Hub (2013) (epizoda)

Sedmá epizoda The Hub je další z řady průměrných a docela zbytečných výplňkových epizod. Příběh je jednoduchý, ale špatný není, zaměřuje se na vztah Warda a Fitze a je to poměrně dobře zpracované (a pokud víte, co se stane ve finále první série, i docela smutné :D). Druhá příběhová linka se Skye mě bohužel moc nebavila, Skye je v této epizodě dost otravná postava a neoslovilo mě to. Problém je opět v tom, že pro celkový děj série je tohle docela zbytečné a není tu nic převratného. Akorát finální scéna nám nastiňuje, že s Coulsonovou smrtí v prvních Avengers a následném zotavení na Tahiti asi nebude něco v pořádku. Epizoda je fajn, hlavně skrz již zmiňovaný vztah Fitze a Warda, ale není to žádná skvělá epizoda, co si budete pamatovat. Hodnocení: 56%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Výboj (2013) (epizoda)

Šestá epizoda FZZT je totálně zbytečná pro celkový děj seriálu, ale je strašně dobrá. Příběh je zajímavý a napínavý, celková premisa o mimozemském viru, který se přenesl na člověka, je strašně unikátní nápad, který se v moc sci-fi filmech / seriálech neobjevuje. Postavy jsou zde naprosto úžasné. Tahle epizoda je hlavně o Fitzovi a Simmonsové, kteří doteď neměli zrovna moc prostoru, ale tady ho konečně mají a je to hrozně fajn. Navíc, tahle epizoda dokáže být absolutně emocionální. Je zde hned několik dojemných a smutných momentů a scén, ať už celá linka s nakaženou Simmonsovou a její dynamika s Fitzem, nebo třeba smrt jednoho hasiče, kterého jsme znali asi 3 minuty, tohle všechno je udělané emocionálně a funguje to. Zatím nejlepší epizoda seriálu, i když nepřináší nic pro celkový děj, jako samostatná epizoda funguje výborně. Hodnocení: 75%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Dívka v květovaných šatech (2013) (epizoda)

Pátá epizoda Girl in the Flower Dress je další z mnoha pro mě dost průměrných epizod. Co je super, tak jsou postavy. Hlavně Skye tady dostává zajímavý rozměr a je vidět, že její postava bude ještě důležitá. A její vztahy s ostatními jsou taky dobré. Problém je opět v samotném příběhu, který je zas a znova dost jednoduchý a nevýrazný. Máme tady 2 záporáky, první je samotný Scorch, kolem kterého se točí celá epizoda a ten je ze začátku fajn, je docela sympatický, pak se z něj bohužel stane takový typický záporák, co chce všechny zničit jenom proto, že má prostě moc. Pak je tu Raina, podle které je samozřejmě epizoda pojmenovaná, ta zde ještě nemá tolik prostoru, ale už zde je poměrně charismatická a je jasné, že bude mít ještě velkou roli. Hudba je tu pořád dobrá, hlavní znělka S.H.I.E.L.D.u je prostě super. Efekty jsou takové meh, Scorchův oheň vypadá dost pofiderně a je vidět, že seriál neměl zrovna největší rozpočet. A samozřejmě na závěr epizoda láká na budoucí části, kdy se nám nastiňuje hlavní záporák série Clairvoyant. Ale epizoda sama o sobě taková dost obyčejná, ničím zajímavá. Hodnocení: 55%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Kdo se dívá (2013) (epizoda)

Čtvrtý díl Eye Spy je určitě zatím nejlepší epizodou. Dynamika mezi členy týmu je pořád dobrá, tenhle díl se zaměřuje hlavně na vztah Coulsona a Skye, který je skvělý. Ward je taky fajn, u FitzSimmons a May mám pořád problém, že nemají tolik prostoru. Co je ale skvělé, je příběh a hlavní premisa epizody, která je úžasná. Celý děj o tom, že někdo má v oku výbušninu a tak musí poslouchat rozkazy někoho jiného, celé to odhalování kolem toho, které i po epizodě zůstává dost záhadné, to mě hrozně bavilo. Epizoda je zábavná, napínavá a zajímavá. Rozhodně jedna z těch lepších epizod. Hodnocení: 70%