Asi to ukončím (2020) odpad!

Brutální zklamání. Viděl jsem trailer a říkal jsem si, "hmm, to nemůže být špatné, vypadá to originálně a zajímavě". Čemuž odpovídá i název. No a skončil jsem v polovině a pravděpodobně tam už zůstanu. Film se po celou dobu neuvěřitelně vleče a my posloucháme jen stížnosti, vymlouvání a remcání hlavní NESYMPATICKÉ a neprokreslené postavy. V každé scéně, ve které se tvůrci snažili vyvinout nějaké napětí jsem se smál tomu, jak jim to nejde. A taky že nešlo. (Číselně hodnotit nebudu).

Hvězdný prach (2007)

Uživatelé csfd se museli zbláznit, protože dát 84procent něčemu tak strašně NEoriginlnímu, zdlouhavému, klišovitému a průměrnému.. Nemám slov. V podstatě už od prvních 5 minut víte jak to skončí. Je to přesně ten typ filmu, který tu byl byl už nesčetně krát a hlavně naší čeští "VELKOFILMAŘI" tenhle ten druh neopodstatněných fantasy hoven točí každý rok minimálně 3x. Samozřejmě nám tu nesmí chybět stovka přeplácaných CGI efektů. Na druhou stranu musím pochválit dobrý casting a uznat, že je tento film směřován na děti a rodiny a takhle i funguje. Hodnocení: OVERRATED 5.9/10

Hrob světlušek (1988)

Proč světlušky tak rychle umírají? Film hrob světlušek je pro mě první anime které jsem kdy viděl a musím říct, že i přes můj lehký odpor k tomuto žánru, to je velmi slušný Japonský film pojednávající o životě dvou sourozenců za druhé světové války. Nenechte se zmást názvem, ale světlušky tady představují maximálně nějakou metaforu. Na rok 88 je animace fakt skvělá a originální dabing snad ještě lepší. Příběhově se jedná o (pro někoho smutné) válečné drama a i já musím přiznat, že byl film místy dost smutný. Ale problém byl, že nebyl smutný či dojemný tak moc, jak jsem o něm slyšel. Hodnocení: PROPERLY RATED 7/10

Místo u moře (2016)

Čekal jsem, že mě to dojme, že mi v nejlepším případě ukápne i slza a že budu zdrcený tou depresivní a úzkostlivou atmosférou. Bohužel jsem dostal jen klasické dlouhé drama, které si jede v zarytých kolejích až do konce a nepřináší sebou nic smutného. Jediné co dělá snímek lehce dojemným jsou smutnější flashbacky díky nimž se postupně dozvídáme, čím vším si hlavní protagonista prošel. Je to prostě film jako sám život. Hodnocení: PROPERLY RATED 6.9/10

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Nenadchlo mě to, na druhou stranu jsem od toho ale žádný zázrak nečekal takže vyloženě zklamaný nejsem. Film vám sice má co nabídnou ohledně velmi slušného hereckého obsazení, jenže víc vám jakožto náročnějšímu divákovi nenabídne. Příběh je jak už to u westernů bývá jednoduchý a ke konci předvídatelný. Postavy jsou těžcí a nebojácní frajeři a hudba je na western podprůměrná klasika. Co mi tu ale hodně vadilo tak to byl vizuál, všechny lokace mi byly na pohled "nesympatické", nezajímavé (a tak působil i celý film) a nudné. Kamera a střih také nejsou žádný zázrak. Hodnocení: OVERRATED 4/10

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 1: Cizinec v cizí zemi (2021) (epizoda) odpad!

Naprostý výsměch, jako kdyby jste plivli Mandalorianovi do tváře! Už po těchto 40 zabitých minutách vím, že tohle je to nejhorší "dílo" z celého světa Star Wars. Možná se ale překonám a kouknu aspoň na tu 5tou epizodu s Mandou.

Gentlemani (2019)

Je to dobrý, ale strašně přeceněný film a ačkoliv se jedná o slátaninu žánrů: akční, krimi, komedie, je to jen stylové krimi. Zasmál jsem se celkem asi jen 3x (a ani ne nahlas) a dobré akce tady taky moc nepostřehnete, sem tam se něco mihne, ale do žánru AKČNÍ bych to, že se dva hoši nahání po městě, nezařazoval. NA druhou stranu tohle jsou  všechny mínusy a to není vůbec špatné, protože jako plus můžeme brát celý zbytek snímku. Má to své pomalejší tempo díky čemuž máme víc prostoru oblíbit si postavy, herecky je to zahrané i obsazené na jedničku a hudba je velmi příjemná a zábavná. Příběh je vyprávěn neotřelým a zábavným způsobem a Guy Ritchie vás dokáže překvapit nejedním dobrým zvratem. Jak můžeme  už z názvu odvodit, film působí svým způsobem vznešeně a inteligentně. Takže závěrem, i když jsem se u sledování nenudil, nemyslím si, že by to bylo nějaké mega originální, či převratné dílo, ale jak říkám, někomu se to zalíbí fakt moc a bude pro něj tento snímek něco víc a někdo to bude brát spíš jako fajn oddechovku a to je můj případ. Hodnocení: OVERRATED: 7,9/10

Moon (2009)

Moon je naprostý sci-fi průměr který tu už byl a vždy bude. Můžu zde pochválit skvělý herecký výkon Sama Rockwella, který si tu svou roli hrál hned několikrát, dále výbornou hudbu a prostředí, které je už leč okoukané, ale pořád poměrně zajímavé. Ale co tu chybělo?  Jakákoliv akce, napětí, atmosféra či gradace. Po celou dobu vidíme jen Sama a slaďoučce hodného robota (jo, už těžko někdy vymyslí lepší umělou inteligenci než Hal z 2001 vesmírná odysea). A ti dva spolu jen mluví. Dialogy nejsou nijak nadprůměrné ani zajímavé. Ale tak prvních 30 minut mi to dost připomínalo film Maják 2019 (samozřejmě jen tím tajemstvím které tam panovalo) a je škoda, že tvůrci nenechali v roušce tajemství celý film, ale rozuzlení děje se dozvídáme hned za polovinou jako totální idioti. Hodnocení: OVERRATED 6/10

Přízrak (2017)

Jakožto fanoušek ARTových filmů jsem byl mile překvapen i trochu zklamán. Nejsem totiž velký zastánce artů směřovaných na domácí prostředí, tudíž mě všechny dlouhé záběry a scény v domě lehce nudily (spíše uspávaly). Za to ale všechny záběry a scény mimo dům byly na špičkové úrovni. Třeba scéna kdy se "duch" prochází po poli ze začátku filmu je naprosto úžasná a mohla bez problému trvat tak o 2 minuty déle. A ke konci je takových scén podstatně víc. Co se ale filmu povedlo? Povedlo se mu držet mě v pěkně depresivně úzkostné atmosféře, ze které bije pocit samoty? Ano. Ano to povedlo a tím splnil svůj hlavní účel. Film trvá cca 1h 30min, a celkový děj by se na pohodu vlezl do první půlhodiny. A zbytek (teda 1h) tvoří už jen podlouhlé záběry. Takže to berte i jako varováni, protože pro vás film může poté působit jako ukolébavka. A i když, i mě to sem tam zavíralo oči, místy mě to dokázalo držet v naprostém napětí a zvědavosti. Konec společné s doprovodnou hudbou po celou dobu snímku je velmi úctyhodný. (A na závěr by mě zajímalo, co mu napsala na ten lísteček, že se z toho sesypal :). Hodnocení: PROPERLY RATED 7/10