Tahle země není pro starý (2007)

Naprosto skvělý film plný úžasných scén, dialogů, hereckých výkonů, skvěle napsaných postav, parádního děje a dobře udělaných zvratů. Atmosféra v tomto snímku taktéž nechybí. A na postavu Antona rozhodně dlouho nezapomenu. Co se celkového flow týče, tak snímek odsýpá tak jak má. Konec je podle mě naprosto skvělý, (přesně takový jaký mám rád) ale ne každému se bude líbit, tím jsem si jist.  Za mě skvělý snímek, který by měl vidět každý, kdo má filmy aspoň trochu v lásce. 9,7 /10

Zmizení (2013)

OPSAHUJE SPOILER. Teda čekal jsem že se tento film umístí v mojí top 10, ale neumístil. A tu kvůli jednomu důvodu. Celý film byl skvělý. Dobrá atmosféra, příběh, dialogy, chemie mezi herci atd.. Ale proč tento film není pro mě tak dokonalý? No, čekal jsem konečné rozzuzlení o hodně jiné. A to ve smyslu nějaké velké záhady, otevřeného konce, nebo klidně i něčeho trochu nadpřirozeného, temného a tak. Ale ne, ty děti unáší stará babka. Která říká že vede válku s Bohem. Kdyby aspoň tu "válku" víc rozvedla a řekla celý dlouhý příběh PROČ? Tak by byl film o něco lepší. Ale jak už jsem říkal film je v celku ok takže klidně doporučuju. 7,5/10

Já, legenda (2007)

Ostuda postapokaliptických filmů. Děj absolutně o ničem a taaak nudný, že jsem se měl velký problém dodívat. O debilním konci románku zombie-upíru, (nebo co to vlastně bylo) radši vůbec nemluvím. CGI hnus. Hudba nic moc. Dějové zvraty žádné. Dialogy o ničem. A o ničem je i celý film. 3/10 a to jen  za to že tam hrál Will a nebylo to zbytečně dlouhé.

Expedice: Džungle (2021)

Od filmu jsem nečekal vubec nic. Maximálně to, že ho ohodnotím jednou hvězdou. Ale byl jsem lehce překvapen. I když to není ani v nejmenším můj styl žánru, tak jsem se na to podíval kvuli mladší sestry, (která si to moc užila). Jelikoš se ale jedná o disney film tak to známe: předvídatelný od začátku až do konce, milion stupidních klišé, (které vám budou trhat vaše filmové srdce) , konec jako u každé jiné disneyovky atd.. Na druhou stranu musím pochválit herecké obsazení, Emily a Dwane mi tento film zpříjemnili, (vlastně nebýt nich tak se na to ani nepodívám). Příběh je poměrně jednoduchý, ale vadil mi až moc překombinovaný děj a zbytečně dlouhé a natahované dialogy. Ale ok už dlouho jsem nebyl v kině takže 6/10.

Tajemný muž (2012)

Na začátku jsem si říkal "aha, ok budou se tu unášet děti jak originální", jenže konec filmu mě fakt překvapil. Líbil se mi taky lehký mix žánru. Ze začátku drama, potom to sklouzlo do pořádně mrazivého thrilleru který po chvíli vystřídal lehčí horror a na konci perfektní thrillerové drama. Co se atmosféry v tomto filmu týče tak ta byla přímo úžasná. Lesy pokryté mlhou, skály okolo městečka, no a opuštěné dolní šachty. Co víc si v thrilleru přát. Jak už jsem říkal konec je velice zajímavý a hlavně nečekaný. Donutí vás se nad ním trochu zamyslet, co byl vlastně dobrý čin a co ne. 9,5/10

Kosmický hřích (2021) odpad!

Zbytečné, nudné nelogické, směšné. Prostě odpad který kazí žánr sci-fi.

Prokletý ostrov (2010)

Mistrovské dílo. Opravdu, takhle jde popsat film Shutter island z roku 2010. Film patří mezi mé nejoblíbenější a to právem. Psychiatrická léčebna na opuštěném ostrově. Paráda. DiCaprio a Ben Kingsly. No prostě nemám co dodat. Milovníci hudby si taky příjdou na své ať už při krásných houslových melodií, při vážnější ale za to emotivnějším části filmu. Tak taky to thrillerové dunění které v nás pořád vzbuzovalo pocit napětí a nejistoty. A tak to má být. Celý film má nepopsatelně hustou atmosféru, no a ten konec je takový mindfuck po kterém si ještě dlouho po shlédnutí budete klást otázku jak to tedy bylo. Snímku nechyběla nějaká ta menší brutalita což je moc fajn. Tudíž vám tento snímek mohu vřele doporučit. 10/10

Potomci lidí (2006)

Jako tenhle film mi jen potvrdil jak jsou někteří lidé blbí. SPOILER: ve světě kde se nemůže narodit dítě, se jedno zázrakem narodí. A oni místo toho aby ho hned dali do nemocnice i s jeho matkou, aby tam bádali jak tento celosvětový problém díky nim vyřešit, tak si dítě vezme nějaký gang který očividně chce aby svět brzy skončil a dítě si vezme jako vyjednávací prostředek (tedy snad to tam nějak tak bylo). Ale když tuhle nelogičnost hodím za hlavu, tak máme docela pěkný film s dostačujícími hereckými výkony, hudbou, akcí, no a i tu hlavní myšlenkou filmu (neplodnost).   6/10

Avengers: Endgame (2019)

Noo. Na jednu stranu super a na druhou velké zklamání. Jsem marvel fanoušek už dlouho na marvelovkách jsem vyrůstal (a vlastně pořád vyrůstám), takže bylo fajn když natočili ten poslední závěrečný film který má ukončit spoustu fajn filmů. Ale čekal jsem že se třeba budou rvád do posledních sil POZOR SPOILER, ale neee oni si jen tak postaví stroj času, proč!? Tak a proč se pak nevrátili odčinit to co se stalo v Avengers 1 a 2 proč jako? Ale dobře film byl jinak fajn hudba souboje a to co se stalo s iron manem bylo perfektní. Takže i tak budu film hodnotit spíše pozitivně a to 8/10

Na nože (2019)

Skvělá večerní zábava. Takhle jde popsat film Na nože. Snímek je podobný filmu Vražda v orient expressu jenže pro mě vede jednoznačně na nože. Ať už kvůli skvělé Ana de Armas která zde svou roli milosrdné sestřičky zahrála takměř bezchybně. Tak kvůli Chrisovi Evansovi který nás opět nezklamal a předvedl že to není jen americký superhrdina, ale že to může být i vtipný, hláškující, pohodový týpek, jehož přítomnost si budete na scéně vždy užívat. (to samé platí i s Ana de Armas). Trochu jsem měl ze začátku filmu problém s nasvícením a barvami domu ve kterém se film z velké části odehrává, ale po pár minutách jsem si bez sebemenšího problému zvyknul. Co se týče filmových zvratů tak zde jich bylo fakt dost (což je paráda) a spousta z nich mě pořádně překvapila. 8.5/10