John Wick 2 (2017)

"Babujagu nemužeš zabít". Očekávané druhé pokračování podle mně legendárního filmového charakteru Johna Wicka nám přineslo oproti prvnímu dílu mnohem lepší akční scény, lepší vizuální, celkově to tak jede akce za akcí přesně jak má, ale na druhou stranu, pro mě je zde samotná příběhová linie o něco slabší než právě v prvním dílu. To vám ovšem vynahradí konec, který je tak neuvěřitelně a "absurdně" udělaný na další pokračování, že je to skoro nejlepší část filmu. 7,2/10

22 Jump Street (2014)

Za mě je tedy určitě lepší první díl, ale i tak má 22 co nabídnout. Mluvím tady samozřejmě o humoru který mě mnohokrát pořádně dostal. Prostě pohodová komedie ke které není moc co říct. 6,9/10

Nespoutaný Django (2012)

Po úžasných Hanebných panchartech, přichází stejně úžasný Django. (mám problém, že nevím co se mi líbí víc :). Ze začátku se to může někomu jevit jako klasické dobrodružství dvou poutníků, které se ale ovšem časem změní na pořádně zábavnou, krvavou, vtipnou revenge movie ze které neuvěřitelně bije do očí ta atmosféra amerického jihu (podobně jako ve snímku 12 let v řetězech). Herecky obsazeno přímo hvězdně, ale jestli bych měl jednu postavu vyzdvihnout tak to je  postava "Steaven" , Samuel L. Jackson, který byl ve všech scénách perfektní. Každá jednotlivá postava má své charisma a každá je nečím jiná a odlišná. Na to, že měl film 165 minut, mi přišlo jako bych se díval hodinu a půl, což je na jednu stranu paráda a na druhou už tak moc ne, (protože míň Djanga nikdo nechce že). Každopádně film má vše co od westernu chcete (ne-li ještě víc). Je nabitý parádní akcí, skvělými přestřelkami, luxusním humorem a originálními hláškami. Vřele doporučuji nejen milovníkům Tarantina. Hodnicení: PROPERLY RATED, 9,5/10

Duna (2021)

Dostal jsem to co jsem čekal, žádný zázrak, žádné zklamání. Vizuál, audiovizuál, herecké výkony, hudba atd.. to všechno bylo geniální, ale bez druhého dílů tento snímek prostě nemůže fungovat jako celek (kvůli nedokončené dějové linii). Tudíž zatím dávám 7,5/10 ale jsem si jist, že se mé hodnocení po druhém dílu změní.

Zelený rytíř (2021)

Paráda. Paráda u které jsem schopný pochopit proč je tento film v modrých číslech. Ovšem pro mě to bylo něco víc než nějaký obyčejný blockbuster, protože tohleto není pro každého. Je to svým způsobem pomalé, temné, tajemné... Mluví se o tom opravdu těžko abyste nic nevyzradili, proto si film, pokud máte rádi skvělou psycho atmosféru, výborný vizuál, herecké výkony a hlavně NEOHRANÝ příběh, rozhodně pusťte. Jako bonus vás čeká konec nad kterým se budete muset pořádně zamyslet (na konci je dost důležitá pod titulková scéna). 9.2/10

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Čím víc nad tím přemýšlím, tím větší to byla nuda. Ryan by se měl držet Deadpoola. Nápad je ohraný, s tím už se nic udělat nedá, ale mě nebavila ani druhá dějová linie mimo hru. Humor byl absolutně mizerný (zasmál jsem se jednou). Konec se dal předpokládat už když odhalili hlavní zápletku. Určitě jeden ze slabších snímků tohoto žánru na který se už znovu dívat nebudu. Na druhou stranu to aspoň vizuálně docela ušlo. 5/10

Úniková hra (2019)

Neurazí, nenadchne... Takový pohodový film když už máte všeho dost. Velkým plusem jsou dobře napsané VŠECHNY postavy, což se často v méně známých filmech nevidí a taky postupné zvyšování se napětí se docela povedlo. Za mě ovšem za něco stály pouze první dvě hry, zbytek mi přišel buďto nudný, překombinovaný nebo to nějak tak neklapalo. Ovšem největší škoda byla první scény, která mi po skončení zkazila celkový dojem. 6/10

Whiplash (2014)

Woow, ani ve snu by mě nenapadlo, že hudební film může být takto dokonalý. Po dobu 1h 40m sem si užíval každou minutu (což se mi moc často nestává). Film měl neuvěřitelně povedené postavy, dialogy byly napsány realisticky a mohli jsme v nich cítit ty emoce které byly v danou chvíli potřeba. Vizuál, hudba, kamera, střih.... také nezklamaly a herecké výkony byly úžasné. Ke každé z postav jste si vybudovali ten vztah, který byl třeba. Za mě asi nejpozitivnější překvapení roku. 10/10

Jump street 21 (2012)

Relaxační pohoda která neurazí ani nenadchne, ale spíše neurazí. Po komediální straně je to pecka, stejně jako po straně herecké a vizuální. Děj je taková ta ohraná klasika na styl Mizerové, ale jump street je na rozdíl od právě zmíněných mizerů zábavnější, svižnější, a prostě lepší. Není to žádný velkofilm takže má recenze není nijak dlouhá, ale určitě pokud máte nudný dlouhý večer tak doporučuji. 7/10

Deadpool (2016)

Co od filmu očekáváte to dostanete. Nouze zde není o pořádný gore, akční scéný a hlavně komedii. Film je jedno z nejlepších děl společnosti MARVEL a to možná proto že je v mnoha ohledech jiný. (ono taky moc eRkových marvelovek není). Děj je naprostá klasika (pomsta) a celkový flow snímku odsípá někdy až moc rychle, což je plus. Samotný Deadpool jako postava mi neskutečně přirostla k srdci a to má nejspíš také podíl na mém konečném hodnocení. Na závěr bych ještě zmínil, že první díl se mi líbil mnohem víc. A pokud hledáte více takových filmů kukněte na kick ass. Hodnotím 9/10