Temné patro (2008) odpad!

Achjo, čekal jsem něco.. Vlastně ani nevím, ale Lordi mam poměrně rád a tak jsem, ačkoliv asi naivně, doufal, že se mi bude líbit i film. Ale holčiček čmárajících po papíře s nepřítomným výrazem bylo už dost, ne? Stejně jako 'ustaranejch, hezkejch, odvážnejch a podvraťáků'. Každá postava by mohla mít na čele napsánu svoji škatulku a nic by to neměnilo. Doporučuji si tento film nekupovat, nepůjčovat a dokonce ani nestahovat, jelikož ho nejspíše nedokoukáte, ale bohužel to nemá co dělat se strachem, ale se zhnusením.

Zrcadla (2008)

Poměrně strašidelný začátek je po 45 minutách srážen na kolena různými logickými chybami, což bohužel trochu kazí celkový dojem z filmu. Možná by neuškodilo si několik scén odpustit, film by potom nabral na spádu a nemuselo by se tolik přemýšlet o kazech na ději - jednoduše by se tam tolik chybek nevešlo. Na druhou stranu se mi líbily celkem povedené 'lekačky' a výborný Kiefer Sutherland mě také nezklamal, stejně jako práce s kamerou a celkové zpracování. 3,5*.

Kult hákového kříže (1998)

American History X nám pomáhá si utvořit jasný obrázek o neonacistické kultuře. Dává jasně najevo, že 'náckem' se člověk nerodí, ale stává se jím. Ať je to výchova, prostředí či určitý životní zlom, tak nikdy nevíme co si pro nás život přichystal. Vyzdvihl bych výkon Edwarda Furlonga, jeho postava se mi zdála uvěřitelnější než Nortnova.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Film je naprostá pastva pro oči. Zpracování v kašmírových barvách mi vyloženě sedlo. Děj je na druhou stranu chudší, ale to se kompenzuje efektně vyvedenými bitvami. Vizuál je tedy výborný, zbytek trochu pokulhává.