• Krátkometrážní

Očitý svědek (2021)

Silný příběh z pohnuté doby, který nese velmi ohavnou událost. Je dobře, že se takové události připomínají, jelikož paměť národa je nutné neustále oživovat aby se nezapomínalo na důležité lekce, které nám lidská nedokonalost, avšak v tomto případě i krutost, dává. Obsah snímku mnohonásobně převyšuje formu. Forma je však odvážná a originální. Toto téma nepotřebuje popisnou obrazovou stránku. Je silné samo o sobě. Film jsem viděl i s následnou besedou s panem Havelkou a musím uznat, že pan režisér je v tématu velmi dobře zorientovaný a i přes nesnáze při vzniku filmu dokázal nalézt formu, kterou se mu podařilo zrealizovat. Jediné co mi ve filmu chybělo byla slovenština.

Zkažená mládež (2007)

Tento snímek jsem kdysi viděl na základní škole. Tehdy to bylo od vyučující dost odvážné nám to jakožto školákům pustit. Film, který je velmi silný a nenechá člověka chladným. Těžce jsme film všichni vydýchávali a dokonce jsem se svojí představivostí viděl například někoho za sklem se smetákem v ruce.

(1998)

Naprosto strhující vizuálně umělecký zážitek. Maxovi očividně něco vrtá hlavou a rozhodně to nejsou pouze číslice a číselné řady. Spirituální linie jde do kontrastu s psychickým rozladěním. Film pěkně funguje i po obrazové a herecké stránce, kdy hlavní role je bravůrně zvládnutá. Hudba je geniální a tempo místy závratné.

Maškin zabil Koškina (1995) (studentský film)

Vidím, že mnoho komentujících nepochopilo hlavní vtip a motiv filmu. Škoda, že člověk azbuky neznalý, se tomu nemůže zasmát. Tak alespoň krátké vysvětlení - azbuka je zde psána jako fonetický přepis českých vět. Ve skutečnosti mnohé věty mají jiný význam, než by si čtenář mohl myslet. Například „Koškin zabil Maškina“ by ve skutečnosti znamenalo „Koškin zapomněl Maškina“. Jde o krásně inteligentní humor zabalený v „češuštině“ (česko ruská obdoba „czenglish“ :-)). Pochvala autorům za vtip, originalitu i zpracování!

Jurský park (1993)

Parádní ukázka propojení CGI s modely. Výsledkem tohoto spojení jsou velmi uvěřitelní dinosauři, kteří člověka bezpochyby zaujmou. Film naplnil má očekávání a naprosto mě nadchl. Milionkrát lepší než jakýkoli dinopark.

Zvětšenina (1966)

Co je a co není skutečnost? Úchvatné jak se jedna situace dá vnímat z několika různých úhlů pohledu. Snímek je napínavý, dramatický a přesto se toho nestane až tak moc. Výrazným prvkem, který upoutal mou pozornost, je zvuk. V něm si autoři hrají hodně s ruchy a atmosférami, přičemž vytvářejí dramatický kontrast hluku a ticha. Avšak místy mi připadal příběh mírně předvídatelný. 4,5*

Destino (2003)

Surreálnost level up! Dalíovsky expresivně fantaskní putování skrze veškeré možné sféry Dalího ducha. Kvalitní, emotivní hudba.

Salvador Dalí: Raná léta (2018)

Dokument o parádním tématu, avšak je přehlcený informacemi. Ty jsou stříleny jak z kulometu, přičemž divák nemá šanci zpracovat vše. Co mě ještě štvalo byly anglicky dabovaní Španělé, Francouzi (nechal bych originál s titulky). Každopádně info co jsem zpracoval mě pohltilo a vizuál byl kvalitní.

Lidi krve (2021)

Vysoce experimentální psychadelický film, který je těžko pochopitelný běžnému divákovi. Zpočátku jsem se těžko orientoval. Film byl strojený, neuvěřitelný. Flashbacky byly fajn. Oceňuji práci v postprodukci.

Castello Cavalcanti (2013)

Andersonovské. Avšak! Skončilo to dřív než se začalo dít něco víc. Ne že by se tam nic nestalo, ale člověk by čekal víc. Ale rozhodně to má uměleckou hodnotu tak jako mnohé Wes Andersonovy filmy. Skvělé filmové dekorace, scéna, kostýmy a především barvy a kamera.