Princezna (2022)

Feministní exkrement, který ponejvíce připomíná karate či kungfu hry z přelomu 80/90 let, kdy hlavní hrdina postupuje pagodou vzhůru a na jednotlivých patrech mlátí protivníky hlava nehlava... Tady je to naopak - hrdinka sestupuje věží až do suterénu a cestou zmlátí, probodne, uškrtí nebo utopí všechny, které potká...aby byla nakonec pasována na rytířku. Otázka je, komu je tato slátanina určena. Vzhledem k množství hlav rozmašírovaných bojovými kladivy a propíchnutých šípy pro děti asi těžko a mně to jako dospělého nebralo.

The Man Who Never Was (1956)

Film o špionážní hře s nacisty, kterou málem zkazí přičinlivý policajt. Story se zakládá na skutečných událostech, není to v zásadě špatné, jenom dynamika filmu je bohužel poplatná době vzniku, takže jsem v průběhu jeho sledování několikrát usnul. To mám za to, že místo gauče sleduju filmy z houpací sítě...

The Aviary (2022)

Dvě rakety na treku vyprahlou krajinou spolu soutěží, kdo z nich je větší kravka. Kromě té vyprahlé krajiny není na filmu vůbec nic zajímavého, akorát to, jak guru Jára nakonec zase všechny vypeče.

Krycí jméno Banshee (2022)

Další mizerný film s A. Banderasem. Popravdě, neviděl jsem ani jeden film s tímto hercem, kde by si člověk řekl, tak na tohle se podívám ještě jednou. Film nemá absolutně žádný děj, brilantní zápletku či sympatickou postavu. Nejvíc mě dostala dcera Caleba (postavy A. Banderase), která se celou dobu tváří jak dement. Jo, s Banderasem znám dobrej vtip. Před 22 lety jsem byl poprvé v Turecku a jeli jsme na výlet do pohoří Taurus. Byli tam dva průvodci a jeden z nich - fousatej Turek - přišel k našemu Range Roveru a řekl: "Já jsem Antonio." A pak ukázal na svého kolegu: "A tohle je Banderas".... Všichni jsme se jim smáli, ale u tohodle filmu se ani nezasmějete. Ten je prostě k pláči. No a "filmová hudba" po celou stopáž filmu? V jednom kuse i při rozhovorech? Hrůza...

Říční krysa (1984)

Málo známý film s T.L. Jonesem a B. Dennehym, kteří patří mezi mé oblíbené herce, a údajně první "důležitý  film" tehdy mladé herečky M. Plimpton, která je mi ovšem dost nesympatická. Jižanský týpek se vrací z vězení, kde seděl za loupež (kterou spáchal) a vraždu (kterou nespáchal) domů, kde jej čeká jeho již pubertální dcera, které ho obtěžuje dotazy, jaké to bylo ve věžení, jaké to bylo když udělal přepadení a jinými hloupými otázkami na události, na které by raději zapomněl. Film má dost šílenou atmosféru, která chvílema sklouzne až k hororu (vyzvednutí lupu na hřbitově, xicht - opět záporné - postavy Dennehyho po kontaktu s toxickými látkami z řeky). Atmosféra je typicky osmdesátková se spoustou pitoreskních postav, které mohou žít jen v jižanských močálech a nemusí vyhovovat každému divákovi. Za zmínku stojí skvělý soundtrack - pokud máte rádi country.

Predátor: Kořist (2022)

Pocahontas vs Predator. No proč ne. Absolutně skvělé lokace a...nevěrohodné souboje. No a Pocahontas... Ta holka se tam vizuálně vůbec nehodila, hlavně svým zakulaceným obličejem, indiánky mají více "vysedlé" lícní kosti řekl bych. Jinak, když porovnám prvního Predátora, kde tlupa commandos měla potíže přečůrat všechny high-tech Predátorovy vychytávky...a tady to zvládne malá holka? Navíc...ženy seděly ve vigvamu a staraly se o domácnost, leda tak nějaké Amazonky byly k vidění s oštěpem na lovu... Chtělo by to trochu více konzistence v této volné sérii. Proto jedna hvězda dolů.

Pacifik (2010) (seriál)

Seriál, který chtěl zopakovat úspěch Band of Brothers aka  Bratrstvo neohrožených (seriál) (2001) , nicméně zde se to tak úplně nepodařilo. Střídají se díly z bojových operací v Pacifiku s díly mapujícími soukromý život jednotlivých hlavních hrdinů, což je podle mně kámen úrazu celého seriálu, protože tyto části jsou užvaněné a nudné. Vylodění na pláže tropických ostrovů, boje na Iwo Jimě a Okinavě jsou naproti tomu vizuálně skvěle zvládnuté. Další masařkou na rozkládající se japonské mrtvole, eh, chtěl jsem říct muškou na kráse seriálu, je casting. Divák se těžko identifikuje s některou z filmových postav, které buď rychle zahynou anebo projdou vývojem od sympatických k nesympatickým anebo jsou trvale nesympatické. Všem nesypatickým individuím v seriálu bezesporu šéfuje Rami Malek, který mě tam setrvale lezl krkem.... Na druhou stranu svoji roli "hnídy" jednotky sehrál skvěle, tak skvěle, že by mu jeden dal kolikrát přes držku.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Slušně zpracovaný seriál, některé díly jsou slabší, ale je jich méně než u jeho "následovníka"   The Pacific (seriál) (2010)  Bojové scény jsou natočeny dobře, z filmu sálá "nadšení" po úspěchu Zachraňte vojína Ryana (1998)   Nicméně hned ve 3. díle v čase 6:35 a v díle 9. v čase 9:25 člověk tak trochu ztrácí iluze o morálních hodnotách chrabrých Screaming Eagles...nu což, byla válka. Rovněž vzhled některé německé obrněné techiky patří do říše sci-fi, ale to se dá odpustit - funkčních originálních exemplářů už moc neexistuje. Problémem seriálu je, že po létech z mého pohledu už trochu vyčpěl, i přes sympatický casting.

S nasazením života (1993)

Film z kategorie "overrated". Je tady Dirty Harry v důchodu, který je jako agent na štíru s fyzičkou a který vyměnil velkorážní kolt Magnum za "malorážního" sig-sauera... bohužel se změnou ráže ubylo i zapamatovatelných hlášek a film nespasí ani Malkovich, který se celou dobu spíše tváří jako óchyl postávající u základní školy a jeho výkon je ne příliš uvěřitelný. Film má více méně standardní zápletku, kdy je život prezidenta v ohrožení, prostě nic moc originálního, co by tady už (stokrát) nebylo. Nabízí se srovnání se starším snímkem The Package aka Vězeň (1989) , který nabízí "v podstatě totéž", ale s mnohem větším drajvem a mnohem uvěřitelnějším rozsahem spiknutí, na kterém se podílí celý tým padouchů - prostě to není "job" pro jednoho vyšinutého individualistu.

Bez východiska (1987)

Asi je to víc "hackmanovka" než "costnerovka", protože podle všeho Costner ještě nezasahoval do režie, t.j. nemohl film zmrvit tak, jak se mu to dařilo později. Film má slušné tempo, které se postupně zrychluje až do překvapivého finále. Film ztvárněním odpovídá době vzniku a dnes se nemusí líbit všem. Podle mne ale patří k tomu lepšímu, v čem se Kevin Costner objevil a Gene Hackman je tradičně fenomenální.

Ovládací panel
16. nej uživatel Dánsko