Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Sci-Fi
  • Komedie

plakát

Nico - víc než zákon (1988)

Jeden z povedenějších Seagalových filmů, kdy je ještě Seagal ve formě a předvede něco z aikida.

plakát

Ricochet: Odražená střela (1991)

Neslaná nemastná podívaná spíše na úrovni televizního filmu. Ice-T potěšil, Denzel Washington se ustavičně křenil jak idiot a John Lithgow si natáčení evidentně užil.

Boty mrtvého muže (2004)

Film, který dokáže vyrazit dech jak naprosto odpudivými lokacemi v Midlands, tak zejména závěrem.

Zvrácená sestrička (2013)

Hlavní hrdinka mi byla se svým ptakopyskem krajně nesympatická, film jako takový hodně velká bída, kterou nezachrání ani akční finále.

Texaský kat (2011)

Hype detektivka plná hype herců a hype hereček - Worthington je ale opravdu neskutečné nemehlo, jeho obsazení do Avatara prostě nikdy nepochopím - zápletka tak spletitá, že se v ní snad nemohl vyznat ani scénarista, a rozuzlení tak prostoduché, že to až zamrzelo a lokace tak odporné, že si člověk klade otázku - a to jsou ty Spojené státy, kde by chtěli všichni žít? Nezaujalo.

Big Bad Mama (1974)

Spousta prsů a nahých prdelek, přepadení a přestřelek a pár srandovních momentů s neschopnými policajty, kteří skončí v hromadě koňského hnoje. Bonnie a dva Clydeové a chvílema je to jak pořad "Šuká celá rodina", ale nakonec to neskončí happy endem, takže alespoň nějaké pozitivum.

Včelař (2024)

Jasná pětihvězdičková akční pecka. Mám takový pocit, že někteří už neví, co by chtěli. Film má aktuální téma - podvodná call centra okrádající důchoce, sympatického hlavního hrdinu, nesympatické záporáky a jasný tah na branku od začátku až do konce. Poprvé viděno v letadle mezi Manilou a Doha, pak jsem se na to musel podívat ještě jednou a líbilo se mi to stejně jako poprvé. A kdo nemá rád Jason Stathama, ať se na to nedívá...

Templář (2011)

Zde jde především o akci a masakrózní rubačku, která se však volně opírá o dobové události.

Johanka z Arku (1999)

Film to není špatný a Mila Jovovich se se svým éterickým vzezřením do role lehce zmatených holek (The Fifth Element) hodila. Středověká řežba a boojové scény jsou ztvárněné s přiměřenou brutalitou, a víc dokáže už nabídnout jen Kindgom of Heaven anebo komornější, ale o to brutálnější, Ironclad... Slušné jsou i snové a halucinatorní scény, stejně jako obrana Johanky před soudním tribunálem, než ji vězení a mučení zlomí. Tradičně skvělý je John Malkovich, který je slizský tak nějak  od přirození a je těžké si představit pro role proradného krále někoho jiného. Přesto se zdá, že k dosažení mety nejvyšší filmu něco chybí... možná je to divákova znalost toho, jak to celé dopadne, možná je to trochu zbytečně dlouhá stopáž snímku....

Ovládací panel
20. nej uživatel Dánsko