• Pohádka

Já, padouch (2010)

Nemôžem si pomôcť, ale nech som robila, čo som robila, tento animáčik so mnou nijako nepohol... akýmkoľvek smerom.

Skrytá identita (2006)

Výrorné krimi, kvalitné herecké obsadenie, dej, ktorý cekom slušne "odsýpa". Užila som si to. No a Leonardo DiCaprio ma neprestáva prekvapovať.

Můj život v ruinách (2009)

Príjemná romantická komédia, so sympatickou hlavnou predstaviteľkou... príjemne som sa pobavila, aj keď na opakované vzhliadnutie to asi nie je.

Mary a Max (2009)

Dvaja osamelí, z opačnej strany sveta, ktorí by sa pravdepodobne nikdy nestretli, si na základe krásnej náhody začnú písať listy o svojich životoch. Miestami tak horkých.

Tichá bolest (1990)

"Píšu sem co si myslím, a myslím si co chcu, Janku..." tak tak pán Hrušinský. Ďakujem za výborný zážitok... s kvapkou tichej bolesti v končekoch prstov.

Vzhůru do oblak (2009)

Nádherný animovaný film, plný emócií, skvelého humoru a intelignetného deja. Dovolím si povedať, že Up sa pravdepodobne stal mojím najoblúbenejším animákom.

Předčítač (2008)

Ani na druhý deň mi nedokáže tento film vyprchať z hlavy. Niečo sa neustále vracia a kladie otázky, kto a čo mal urobiť inak, kto nesie na svojich pleciach tú "hlavnú" vinu a na ktorej strane váh má madam spravodlivosť svoje závažia, keď vyriekne ortiel... A čo všetko sa dá odpustiť.

Román pro muže (2010)

Niekoľko pekných momentov, ktoré sa mi naozaj páčili, mi ktosi následne záhadzal kopou zbytočných nezmyselností. Napriek tomu som si pri tomto románe príjemne oddýchla, a o to občas ide. Žiaľ všetko ostatné mi z hlavy vyprchalo akosi prirýchlo.

Psycho (1960)

Dokonalé. Vynikajúci filmový zážitok s krásne mrazivým pocitom v tele. Úžasná hudba, skvelý herci, výborná réžia. A okrem toho som si uvedomila, že by som milého Normana pokojne pozvala k sebe domov na šálku čaju. Veď mal tak krásne oči.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Nebudem hodnotiť koľko emocií mal či nemal tento film, bol totiž tak nádherne farebný a čistý, že tých pár posledných scén, plných smútku, beznádeje a horkej irónie, bolelo až kdesi v srdci.