Pokání (2007)

Nazval by som to jedným, veľkým, pekným, romantickým zamyslením sa nad tým ako ľahko môžete niekomu pokaziť život. Skvelé ozvučenie (zvuk písacieho stroja) a scéna v Dunkerque ma uchvátili. Spomedzi hereckých výkonov si dovolím pochváliť najviac asi Romolu Garai ako sestru. Má takú zvláštnu charizmu ako celý film ktorý jednoznačne nieje len jednoduchou romantikou, ale má v sebe čosi viac. 85%

Horší už to nebude (2006)

Musím povedať že som čakal od tejto "komédie" netradičnú zábavú postavenú na nápaditom scenári. Dostal som len, presladenú, dá sa povedať tradičnú romantiku s fantasy prvkom, ktorá je v istých momentoch nudná a nezáživná. Ako tak to celé zachraňujú herecké výkony. Toto nieje nič pre mňa. 70%

Wrestler (2008)

Neviem či som to očakával či nie, ale mne sa to fakt páčilo. Áno dalo by sa povedať že je to tradičná športová dráma, ale má jednu sakra veľkú výhodu a tou je Mickey Rourke a jeho comeback. Hrá to ako keby bol skutočný wrestler, vydno že sa na túto rolu tvrdo pripravoval. Niesom žiadna citlivka, ale pri pohľade na Mickeyho tvár keď sa rozprával s dcérou tak sa mi aj tá slza tlačila von. Príbeh je napísany veľmi dobre (pre mňa tam neboli nejaké hluché miesta) pozeral som to so záujmom aj preto že Wrestling ma baví aj keď viem že športom sa toto divadlo nemôže nazývať. Dovolím si tvrdiť že aspoň tá nominácia na Oscara pre Rourkea je zaslúžená, pretože mi svojim herectvom urobil radosť.88%

6. Batalion (2005)

Nie najlepší ale ani najhorší vojnový film ktorý som videl. To hodnotenie ma zarazilo. Film je skutočne zaujímavý. 82%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Dvanásť mužov v jednej zamknutej miestnosti rozhoduje o osude mladíka obvineného z vraždy vlastného otca. Ako plynuli minúty tak sa stupňovala napätá, nervy drásajúca atmosféra dokreslená výbornými výkonmi všetkých predstaviteľov. Taký dramatický príbeh sa tak často nevidí. Základným kameňom bola miestnosť ktorá predstavovala akúsi komoru v ktorej sa to všetko muselo rozhodnúť a v ktorej sa rozliehala nemohúcnosť, depresia, hnev a iné duševné výlevy. Bál som sa (nudy), no po skončení filmu môžem s čistým svedomím povedať že bezdôvodne. Teraz naozaj chápem prečo sa toto dielo stalo klenotom svetovej kinematografie. 90%

Ďáblův advokát (1997)

Pozor Al tentoraz nieje žiadny Tony Montana, stal sa z neho rovno Satan. Zaujímavé a netradičné. 85%

Superman se vrací (2006)

Nikdy som ho nejak neobľuboval, hoci seriál som sledoval (bol som menší) a toto mi celkom padlo vhod ako také vymanenie sa z bežného života. 60%

Lovci pokladů (2004)

Príjemna napodobenina Indyho. Nikoho neurazí a do ničoho nenúti. 75%