Zodiac (2007)

S veľkým záujmom som si konečne tento film pustil a musím povedať že ide o veľmi dobre odvedenú prácu a je to jeden z tých lepších thrillerov súčastnosti. Škoda tej stopáže mohla byť kľudne trošku kratšia ale aj tak to neuberá filmu na kvalite pretože po celý čas som bol v napätí . Kvalitu filmu vyzdvyhuje charizma Roberta Downeyho Jr. ktorému pekne sekunduje Jake Gyllenhaal. Ide o skutočný príbeh a preto záver je záverom ako sa patrí a dôstojne ukončuje celý film. 80%

Nový svět (2005)

Nový príbeh o Pocahontas a kapitánovy Smithovi plný lásky, nádherných exteriérov a príjemnej hudby. Bez tej zbytočnej dĺžky a bolo by to za 5*. 80%

Mechanik (2004)

No asi neopochopenie z mojej strany či atmosférický scenár. Film ma nenadchol ale ani neurazil 70%

Šifra mistra Leonarda (2006)

Zážitok z kina som si odniesol a aj som o tom celom premýšlal ale určite to nemá na knižnú predlohu ktorá je geniálna a film vynechal nejaké momenty, no asi to bolo v prospech príbehu. Celkovo príjemný až tajomný zážitok. 80%

Kung Fu Panda (2008)

Obrovský potenciál všelijakých kung fu filmov ostal nevyužitý. Celý film je akýsi pomalý a pomerne aj nudný no vtípkov ktoré mi prišli srandovné je sakramentsky málo, zo všetkého sa dalo vyťažiť viac, z tréningu, z postáv atď. Mal som pocit že to bude aj pre väčšieho diváka nie len pre najmenšiu kategóriu. No účel to splnilo oddýchol som si ale očakával som viac 69%

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Ďalšia výborna komédia režiséra Segala (Trestná Lavica) pri ktorej som sa schuti zasmial, film plný narážok na Bonda veľa originálnych vtipov bez trápnosti a príjemní herci. Scéna so švajčiarskym nožíkom v lietadle bola najlepšia. 80%

Terminál (2004)

Pekná romantická komédia o stratenom človeku ktorého držia na letisku. Vtipné ale i ľútosť vyvolávajúce scény + Tom Hanks. 85%

Trosečník (2000)

Moderný Robinson Crusoe, Tom Hanks schudol pre postavu stroskotanca 30 kg a dokázal že hci v tomto filme veľa nenahovorí patrí medzi najlepších hercov planéty ktorým keď sa dostane do rúk dobrý scenár tak to zahrajú bravúrne. Môže vôbec človek prežiť sám niekoľko rokov bez moderných výdobytkov civilizácie? V dnešnej dobe asi ťažko. Vyrezanie si zuba čepeľov korčule, alebo čakanie niekoľko hodín vo vode na rybu aby ste ju ulovili, by som osobne nezvládol. V závere filmu na tej párty je pekný moment keď vydí všetko to jedlo, zapaľovač a iné veci o ktoré on musel bojovať. Obľúbený film. 90%

Apollo 13 (1995)

Zaujímavé to bolo, vznik hlášky "Houstone máme problém" a neúspešná vesmírna misia. Takto má vyzerať Oscarový snímok. 85%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Spielberg komédie veľmi netoč,í ale ako vždy sa mu to podarilo. Zaujímavý skutočný príbeh, plný zvratov a dômyselného humoru. Hlávná dvojica, ale aj všetci herci sú výborní, no tentokrát ma najviac udivuje Dicaprio ako dokonale sa zhostil svojej role. Od šestnástich rokov utiec z domova a vypracovať sa na najlepšieho podvodníka na zemi. 88%