Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Pokračovanie najlepšej fantasy trilógie, ktorú som mohol vďaka Bohu vidieť v kine a verte mi, bol to nezabudnuteľný zážitok. 90%

Rudý baron (2008)

Jednoznačne musím pochváliť i keď tam mohlo byť viac leteckých súbojov. Film dokáže zaujať a nenudí. Obľúbené prostredie, obľúbený žáner takže pod 4* ísť nemôžem. Záver som si predstavoval inak, ale čo už. 80%

Psi, chcete žít věčně? aneb Peklo u Stalingradu (1959)

Tento film je na svoju dobu, teda rok 1959 veľmi dobre natočený a mohol by sa kľudne porovnávať i s jeho mladšími súrodencami. Stalingrad je tentokrát sfilmovaný Západným Nemeckom čiže tu nemôžeme vydieť komunistický vplyv, čo mu určite prospieva. Spracovanie si zaslúži pochvalu, už len za verné predkladanie udalostí či za dejovú líniu nemeckého dôstojníka a mladej rusky. Záver príbehu je samozrejme veľmi silný a Peklo u Stalingradu si nemôže nechať újsť žiaden vojnový fanúšik. "Je to jen jedna armáda, postavte mi druhou." 90%

Oko dravce (2008)

Veľmi dobrá hi-tech akcia, ktorá zo začiatku šliapala na výbornú. Keď vysvitlo najavo kto za tým všetkým stojí tak sa z tohto thrilleru stala klasická pro-americká perfekcionistická naháňačka u ktorej viete ako to skončí. Všetko je to pekné, pekne natočené (nevadí mi že to nieje ani dosť reálne, ani som neočakával žeby to malo byť) no dúfal som v malom kútiku mojej duše že koniec mohol byť iný a skoro aj bol. Nakoniec si všetci zúčastnení môžu zakričať: "Hurá Amerika porazila počítač." 80%

Saw 4 (2007)

Keď už nič iné tak aspoň tie brutálne scény stáli za to, i keď dej je už riadne popletený. 50%

Saw 3 (2006)

Páčilo sa, takže bez debat. 65%

Saw 2 (2005)

Všade samá brutalita, tak to má byť. 75%

Vetřelec ³ (1992)

Čudná atmosféra ktorá sa nemôže v žiadnom prípade rovnať s predchodcami. Votrelcov som si obľúbil, ale toto ma veľmi nepotešilo. Nevýrazné, nudné prostredie a naozaj slabý odvar Votrelca ktorý vyšiel zo psa. Celá ta väzeňská komunita ma nepresvedčila. Ripleyová je ako vždy skvelá, ale celý film mi akosi nesedel. Musím povedať že ako tretí diel je to dobré, ale Fincher to podľa mňa nezvládol. 70%

JFK (1991)

Veľký film o veľkom mužovi. Začína sa to osudnou udalosťou v Dallase a celý priebeh trojhodinového eposu je vlastne vyšetrovanie a pokúšanie sa o zodpovedaní otázok Kto? a Prečo? Majstrovská réžia a scenár ( chcelo to Oscara ! ) Olivera Stonea, ktorý sa odvažil a zobral si nastarosť citlivú tému. Stone si vybral jednu z mnoha konšpiračných teórií a ja som mu to zožral celé aj s navijákom. S pokojom v duši som mu uveril a môžem mu veriť až do roku 2029 kedy budú odhalené spisy CIA a Warrenovej komisie. Silu filmu vyzdvihuje vynikajúci strih ktorý je spletencom autentických a čiernobielych záberov. Možno si niekto povie " nie su tie tri hodiny priveľa" a možno aj sú, ale tie tri hodiny sú podané veľmi dobre a na takúto tému to asi ani nestačí. Napätie sa stupňuje s pribúdajúcimi minútami a záverečný niekoľkominútový monológ Kevina Costnera ( ktorý je len jednou z hereckých hviezd: Bacon, Jones, Pesci, ale aj skvelý Gary Oldman ako Lee Harvey Oswald) je emociálne silný, zaujímavý a je to krásny koniec jedného skvelého filmu. 90%