Ocelová pěst (2011)

Nápad se mi líbí, provedení je taky velmi dobře udělané, bohužel je to celé tak přeslazené, uslzené a sladkobolné až se z toho jednomu dělá na nic. Proto jen 3*.

Miláček (2012)

Nuda, nuda, nuda, pořád jsem si říkal, že to třeba o něčem bude, ale opravdu není. Jedna hvězda jen za účast několika krásných a schopných hereček. Patizon je totální dřevo bez výrazu.

Bitevní loď (2012)

Je to zábavný, je to akční, má to spád a rychlost. Jasně jsou tam přiblblí amíci se svýma vlajkama a prezidentama a dokonalýma vojákama. Ale na to sere pes, je to akční film, kterej slušně odsejpá, řežou se tam emzáci co to jen jde a do toho hraje supr muzika od ac/dc.. Takže si otevřte pivo, nasypte si chipsy a nechte se unést tímhle pokleslým, přihlouplým ale veskrze zábavným filmem. Jasně, Bergman to není, ale to asi nikdo, kromě těch zoufalců co tomu dali sotva jednu hvězdu, nečeká.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Zoufalý pokus o akční, dobrodružný film, prostřednictvím atraktivní postavy mistra Holmese. V jedničce to ještě trochu fungovalo, tahle druhá hrůza je už jen chaotickou směsí postav a scén. Je to celé plytké, ničím zajímavé, člověk jen zírá, jak lze něco takového vůbec natočit. Režisér se bohužel příliš soustředil na akční scény a zpomalené záběry a lá Matrix. Bohužel zapomněl na to, že by se měl věnovat i příběhu, který se ve filmu děje pouze tak nějak mimochodem a ještě navíc v klasickém schématu zlosyn versus geniální detektiv, tedy nic převratného, objevného, natožpak zajímavého. Chtěl jsem dát odpad, jedna hvězda pak přece jen za několik působivých akčních scén.

Tomorrow, When the War Began (2010) odpad!

Jakýmsi omylem jsem tuto zrůdnost narazil na jednom slovenském tv kanále a zřejmě z jakési masochistické pohnutky jsem to dokoukal skoro až do konce - možná jsem doufal, že se některá z mladých, sympatických hereček trochu odhalí, ale i tady zůstalo mé přání nevyslyšeno. :) Naprosto stupidní scénář podtrhuje totální malomocenství zúčastněných herců, spolu s nedotaženou produkcí. nechce se mi o tom ani psát, bylo to fakt strašlivé, japončíci v terénních vozítkách pronásledující hlavní hrdinku, která jim ujíždí v popelářském kuka voze, no to se nedá ani popsat, ještě teď jdou na mě mdloby. :) Škoda, že nejdou dát hvězdičky do mínusu. Takhle tedy pochopitelně odpad a zatím můj letošní nejhorší filmový zážitek.

Počátek (2010)

První shlédnutí mě příliš neuchvátilo - tedy až na naprosto dokonalou hudbu, která mne v kině totálně zatloukla do sedačky. Není tedy žádný div, že dřív než blu-ray s filmem jsem si pořídil soundtrack. Po dalších zhlédnutí filmu, už ale musím konstatovat, že se jedná o skvěle vystavěný příběh, který v posledních nejméně deseti letech nemá konkurenci. Další slova jsou zbytečná.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ruku na srdce - zas taková bomba to není, i když příběh je to samozřejmě zajímavý. Ale mám raději jiný typ filmů, proto se na téhle vlně nekonečného zbožňování vézt nehodlám.

Vyměřený čas (2011)

Sorry hoši, ale na tohle se fakt nedalo koukat. Jak mám rád sci-fi, tak tohle nemělo vůbec nic, kromě zajímavého nápadu bohužel utopeného v socialistické agitce o moderním Jánošíkovi. K tomu se přidal sladkobolný příběh vzpurné holčičky, která se vzepře svému bohatému tatínkovi, aby se i ostatní měli dobře a Robinhoodtimberlake tomu všemu nasadil korunu. Shrnuto a sečteno - obrovské zklamání, zahozený nápad, nepochopitelný scénaristický omyl. Jedna hvězdička za slušný výkon Cilliana Murphyho.

Alois Nebel (2011)

Temné a depresivní. Hutná atmosféra působí poměrně dlouho. Nakonec ale zjistíte, že to bylo v podstatě o ničem, pouze jediný silný moment v celém filmu je prostě zoufale málo. Forma zvítězila nad obsahem a to je špatně.

Pavouci z vesmíru (2010)

Mám rád filmy s emzáky, mám rád sci-fi, mám rád pěkné triky a efektní scény.. A nejraději mám když to všechno má ještě nějaký příběh a pokud možno i myšlenku. Tady se to bohužel nepovedlo. Takže podívaná je to hezká, ale to je tak vše. Nebrat.