• Fantasy

Koruna - Na území nikoho (2022) (epizoda)

Po epizodě o Charlesovi tu máme epizodu věnovanou Dianě. Výborně se tu pracuje s jejími pocity, myšlenkami i paranoiami, vše působí naprosto přirozeně a uvěřitelně a divák se do postav dokáže skvěle vcítit.

Koruna - Ipaťjevův dům (2022) (epizoda)

Začátek je pěkně dramatický. V další části se to jaksi zlomilo, že jsem si říkal, že to tentokrát na pět hvězd nebude, ale ve výsledku jde o epizodu opravdu emocionální a dojemnou, která člověka nenechá lhostejným, takže jsem nemohl jinak.

Koruna - Přípravy na budoucnost (2022) (epizoda)

V centru této epizody stojí Charles. Zpočátku je to hodně o jeho vztahu s Camillou a manželství s Dianou, nakonec to ale není jen o tomto - a je to dobře. Dozvídáme se tak spoustu informací o něm jako takovém, o jeho názorech a postojích. A mimo jiné se tu objeví i slavné revenge dress :D

Koruna - Annus horribilis (2022) (epizoda)

Jo, tak tohle bylo konečně podle mého gusta! Po předchozí nudné epizodě jsem měl zase pocit, že sleduju starou dobrou Korunu. Příběhově bohaté, emočně nabité. Vzpomínková pasáž s Vanessou Kirby potěšila.

Koruna - Mou Mou (2022) (epizoda)

Epizoda se točí především kolem Dodiho otce. A byť vím, že Dodi bude pro další dění ještě důležitý, moc mě to nebralo. V předchozích sériích byla centrem všeho královna, a teď máme být zjevně rádi, když se v epizodě aspoň mihne.

Koruna - Systém (2022) (epizoda)

Hlavní dějová linka této epizody se točí kolem vzniku knihy o Dianě a já zůstávám uchvácen Elizabetiným výkonem. Člověk jako by opravdu sledoval a poslouchal Dianu, emoce jsou naprosto uvěřitelné a člověka se opravdu dotknou. Druhá dějová linka s princem Philipem zas tak zajímavá není, ale ta první ji naprosto převyšuje a zastiňuje. Z páté série jsem zatím nadšený.

Koruna - Syndrom královny Viktorie (2022) (epizoda)

S pátou sérií se nám opět mění obsazení, a tak se tu seznamujeme se starými postavami v novém kabátě. Naprosto mě uchvátily a okouzlily Imelda a Elizabeth coby Alžběta a Diana. Jejich výkony jsou přesvědčivé a zcela uvěřitelné. Zajímavé v této epizodě byly i dvě dějové linky, které se obě odehrávají na vodě, i když každá v jiném koutu světa. Celkově vzato první epizoda pomalu rozjíždí rodinná i politická témata ohledně královské rodiny a perfektně vzbuzuje očekávání toho, co přijde a jak to zde bude pojato.

Hvězdná brána - Křehká rovnováha (2003) (epizoda)

Na základnu se vloupe patnáctiletý kluk, co tvrdí, že je O'Neill. Zpočátku to vypadá jako blbost, ale nakonec tato epizoda přinese i pár zajímavých momentů a jednu novou postavu. Každopádně mladý O'Neill mi naprosto učaroval a od začátku jsem mu to prostě věřil. Perfektní herecký výkon!

Sandman (2022) (seriál)

Sandman je rozhodně neobvyklý seriál s velice zajímavou a originální atmosférou. Herecké výkony jsou parádní, lokace neokoukané. Jednotlivé epizody jsou většinou nadprůměrné, ale mám problém vnímat to jako celek. Není to ani jeden ucelený příběh v několika epizodách, ani samostatné povídky ze života Sandmana, je to něco mezi - a to mě jako diváka mátlo a oslabovalo to můj zážitek. Pán snů je každopádně nesmírně zajímavá postava a za zhlédnutí to určitě stojí.