• Fantasy

Hvězdná brána - Urgo (2000) (epizoda)

Odlehčená humorná epizoda, v níž se SG-1 setkává s otravnou mimozemskou verzí Čísla 5. Scénky členů SG-1 byly zábavné, ze začátku tomu nechybělo ani napětí, ale jsem fakt rád, že se Urga zbavili.

Xena - Klíč ke království (1999) (epizoda)

Xena téměř bez Xeny, zato hojně s Meg, Autolycem a Joxerem. A ani Joxer se zde výjimečně nechová jako totální šílenec. Takže za mě dobrý.

Xena - Nepěkná minulost (1999) (epizoda)

Xeně už asi totálně hrabe, protože vidí minulost i budoucnost zároveň. A výjimečně je to Gabriela, kdo se chová racionálně. Příběh samotné epizody zas tak závratný nebyl, ale další a hlubší pohled do Xeniny minulosti byl oohacující.

Xena - Křižák (1998) (epizoda)

Na scéně se objevuje tajemná džinoxena a holky musejí vyřešit, jak se k ní postaví. A co teprve, když se Xena s Gabrielou rozdělí? Silně tu opět rezonuje téma fanatismu a spravedlnosti.

Hvězdná brána - Záminka (2000) (epizoda)

Velice zajímavý náhled do myšlení goa'uldů a i vizuálně je tato epizoda poutavá.

Interceptor (2022)

Je to napínavý doslova do poslední vteřiny a hlavní hrdinka je drsná jak šmirgl papír. Zbraním tady dokonce i docházejí náboje, což je jev vskutku neobvyklý! Motivace a postup záporáků jsou každopádně... nesmyslné je asi nejlepší výraz. Hrozně mě taky štvaly ty americký kecy a neustálý prostřihy na Chrise Hemswortha, který neměly jinej smysl, než ukázat Chrise Hemswortha.

Hvězdná brána - Nouzová situace (1999) (epizoda)

Velice zajímavá epizoda, která výborně (alespoň po část stopáže) využívá problému, kdy nevíme, komu nebo čemu věřit. Nový druh mimozemšťanů je parádní. A Carterová je prostě největší borka, což je taky jediné štěstí celé SGC. :)

Rozhodnutí nebo život (2022)

Docela fajn jednohubka, která není nijak strašidelná, ale naštěstí se nebere moc vážně (Asa Butterfield tady hraje doslova úplně stejně jako v Sexuální výchově). Závěrečný boss fight je vtipný a zajímavý, samotný konec už o ničem.

Xena - Zamčení a svázaní (1998) (epizoda)

Xenu zas a znovu dostihuje její minulost a ona zas a znovu prokazuje svoji dobrotu. A i když po většinu času nemá svůj sexy obleček s kovovou podprdou, ale jen kus pytle, dokazuje, že i tak je pořád drsoňka nejvyššího kalibru. Neméně významnou roli tu má ale i Gabriela, která je pro svou přítelkyni schopná udělat a dát všanc všechno.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Pokud hledáte napínavý, strhující katastrofický film se spoustou působivých záběrů ničené Země a s postavami, na kterých vám bude záležet, pak tohle rozhodně není film pro vás! Spíš než o katastrofický film jde o pokus o thriller o vládní konspiraci, přičemž scénář postrádá jakoukoli logiku a hlavní postava je tak namyšlenej, sebestřednej a nesympatickej týpek, že mu už od začátku přejete jenom, aby ho ten slibovanej geostorm pořádně smetl a rozsekal na kusy. Párkrát už to vypadá nadějně, ale když se zachrání, je to vždycky veliké zklamání. Jednu hvězdičku dávám za vtipnost, protože to je to jediný, co se filmu povedlo (i když zřejmě ne záměrně).