• Rodinný

Jak se stát tyranem - Přivlastněte si pravdu (2021) (epizoda)

Ale jo ! Zde se ukazuje že i když se epizody pohybují mezi třemi a čtyřmi hvězdy tak je tu šance že padne těch pět. Výborně udělaná epizoda, velké + je že se něco přiučíte. 9/10

Lidice (2011)

Lidice. Vážně téma naší České historie a musím říct že jsem rád že tento film vznikl. Jsem rád že film nebyl nijak uspěchaný, nemám rád když začne film a hned se děje hlavní téma filmu. Ukazuje se naprosto skvělý příběh který nemůže nijak uškodit filmu. Smutný začátek kdy Šíma zavraždil omylem jeho syna je dobře udělaná a ukazuje se zde i ponaučení které které dokazuje že i když někoho nemáte rádi tak se někdy nevyplatí ho mlátit protože někdy může mít u sebe něco, co by vám mohlo ublížit. Šíma jde do vězení, téma které do filmu naprosto zapadá, prostředí naprosto skvěle udělané a řekl bych že se to opravdu hodně podobalo starému vězení a to je velké + protože nějaké filmy to tak nemají. Příbuzní a rodina chodí za Šímou mu dávat nějaké jídlo a cigarety, vždy zde padne nějaká dojemná věta. Když teď obecně shrnu tuhle část tak je velice povedená a na to že to není ještě to hlavní co se má ve filmu dít tak super! Blíží se na atentát na Heydricha, celkem už opotřebené téma ale zde opět v jiném kabátku a to se musí ocenit. Po smrti Heydricha se nacistické Německo hodně naštve a jde se mstít. Řekl bych že to mají opravdu přesně podle historie a i když je tam někdy ve filmu něco vymyšlené tak je to vymyšlené tak dobře že se nedá za to trestat ale zpět k tématu. Vrátíme se na chvíli zpět do vězení kde Šíma a jeho spolupracovníci tisknout plakáty a poslouchají rádio koho popravili, jde že všeho strach. Další scénky jako Fiala byl s tou Aničkou byli opět povedené a všechny byli naprosto úžasné. Po tom všem bych chtěl okomentovat to vypálení Lidic. Nacistické jednotky se chystají na vypalení Lidic, nikdo zatím nic moc neví ale začínají se shromažďovat lidi a říkají si co se děje? Proč jsem před vesnici vojáci? Zase se opakuji ale prostě musím, naprosto výborně udělané scénky. Je noc a paní Vaňková jede pro syna Šímy a jeho manželky, vezme je k sobě a mají večeři, všichni ví co se děje a pomalé brečí. Zde to vše funguje naprosto skvěle a ukazuje se tu strach který byl ve 2. Světové válce. Nacisti vběhnou a zničí vše co se jim vplete do cesty. Hlavní téma je zde a tak něco neuvěřitelně udělaného hlavně po emoční stránce jsem opravdu dlouho neviděl. Chlapy starší 16ti let jsou na popravu, děti někam odvezou a ženy jsou sloužit do koncentračního tábora, Lidice jsou na popel a po těchto smutných scén může ukápnout slza. Je tam poté pár scén z koncentračního tábora a také z poprav ale nejvíce smutné jsou samozřejmě ty popravy. Šíma vidí své známé jak trpí a jsou popraveni. Tolik smutných témat proběhlo a ještě proběhne, vynechal jsem totiž pana Vlčka který musel nacistům pomáhat a jak Šímu propustí tak jde za ním. Tak nějak bych to popsal, Šíma se s ním odstehuje do nějakého baráku a dojde ku smutný dopis. Jeho žena umřela v koncentračním táborů, emoce opět neuvěřitelně povedené a scénka výborně zahraná. Pak následuje osvobození Prahy a všichni jsou propuštění, zdálo by se tě už bude veselo ale nijak ne. Šíma dojde za nějakými řekl bych že kapitány a navrhne jim jestli by stát mohl postavit Lidice tak aby vypadali jako dřív ukáže jim mapu ale pošlou ho pryč, prý že to už nikoho nezajímá. Vlček spáchá sebevraždu po tom co vše udělal a vracíme se na místo kde film začínal. Na pole, opět tam leží Šíma a opět tam přijde paní Vaňková. Naprosto vše bylo úžasné natočené, historicky trefné, emočně výborně udělané, prostředí působilo úžasné. Když tohle všechno sečtu tak nám vyjde naprosto skvěle povedené historické drama které když jsem si pustil již už po 3x tak jsem se nenudil a Karel Roden, Zuzana Fialová a moje velice oblíbená herečka Zuzana Bydžovská společně s ostatními herci pod režisérem Petrem Nykolaevem stvořili naprosto úžasné dílo za které by se nemuseli ani o 0,0001% nemuseli absolutně stydět, taky proč by se za takovéto dílo měli stydět. Dále bych podotknul že nesouhlasím s hodnocením pod 4 hvězdy protože tohle dílo si to nezaslouží. Ještě bych se chtěl omluvit za neustále opakování ale prostě.... Tohle je naprosto povedené dílo. Smekám klobouk, 9,5/10 a to se u novějších českých filmů u mne nestává!

Vymítač Boner - Piekielna prohibicja (2020) (epizoda)

Hrozná animace pobavila ve starém South Parku, zde to už není dobré. Naprosto nefungující humor posílá epizodu pro jednu hvězdu

U tebe nebo u mě? (2023)

Chtěl jsem dát Netflixu šanci, dal jsem a zase jsem na to doplatil. Naprosto příšerná romantická "komedie" která upadá na všem co se v ní objeví. Už jenom začátek mi řekl že tohle bude naprostá kravina a to že tam dávali šipky trapná kšiltovka atd... bylo tak hrozně trapné a nevtipné že jsem se na to nemohl dívat. Obrovské zklamání. 2,5/10

Mimi šéf: Kde je mimi? (2020)

Zas tak hrozné to není ale je to 100% mířeno pro děti, celkem domotaný příběh ale nějak mi to sedlo. 5/10