• Hudební

Džungle rtěnek (2008) (seriál)

A opět nesouhlasím s ostatními komentáři. Nic jsem nečekala a Džungle rtěnek mě příjemně překvapila. Nepotřebuji se s postavami ztotožňovat, neztotožňuji se s žádnou postavou a nikdy nebudu. Kim Raver a Robert Buckley spolu vypadají opravdu dobře. Seriál je nejspíš založen na známé průpovídce - neštěstí ve hře, štěstí v lásce - i když zde je to spíš naopak. Dámy mají ve hře obrovské štěstí, zato v lásce... Nevím, zda to bylo nízkou sledovaností, nebo to tak bylo v plánu, každopádně seriál skončil po dvou sériích, šťastně, dřív než se to stačilo všechno zvrhnout v překombinovanou nekonečnou šerednost typu Ulice. Nicméně palec nahoru za to. Obsazení se mi přesně sedlo, tedy až na Brooke. Části zaměřené na ni jsem si příliš neoblíbila. Každopádně je Džungle rtěnek dobrou výplní (nejen) deštivých podzimních večerů.

Ve službách FBI (2009) (seriál)

Po zhlédnutí obou dvou (dosavadních) sérií musím říct, že se tento seriál opravdu povedl. Možná je to tím, že jsem narozdíl od jiných komentujících neviděla ani jediný díl často zmiňovaného seriálu Castle, dokonce nejsem ani fanynka Prison Breaku - možná právě proto jsem to pochopila jako pokračování filmu Catch me if you can, a ne jako nepovedenou kopii už natočených seriálů. 1. série: Mé pocity z pilotu byly poněkud smíšené, ale další díly mě naprosto pohltily. Je krásné, kolik milého humoru se do téhle netradiční kriminálky vleze. Mou oblíbenou postavou se nestal modrooký Neal, nýbrž plešatý Mozzie aneb Dante Haversham. Jeho repliky jsou prostě dokonalé. Doufám, že v budoucnu odhalí další kousky ze své sbírky vysloužilého ruského vojenského vybavení. Závěr 1. série mě docela překvapil. 2. série: Závěr předchozí série naznačil, čím se bude Neal zabývat dalších pár měsíců. A scénář nezklamal. Potěšilo mě, že se v této sérii (kromě hledání vraha Kate) scénáristé více zaměřili na vztah mezi Nealem a Mozziem. A přidávám malé plus za obsazení role Vincenta Adlera Andrew McCarthym. Skvělá volba! Už se těším na třetí sérii, kde nespíš budou vztahy mezi některými postavami (zejména mezi Nealem a Peterem) skřípat.

Procházka po Měsíci (1999)

Přiznávám, že jsem na konci brečela. Ne dojetím, ale zklamáním. Chtěla jsem, aby to dopadlo jinak. Když o tom ale přemýšlím, na místě Pearl bych udělala to samé. I ve filmech obvykle upřednostňuji věrnost manželovi, ale... tady byl milencem Viggo Mortensen!!!

Piráti na vlnách (2009)

Na tento film jsem šla do kina zejména kvůli spojení rock'n'roll+Rhys Ifans+Chris O'Dowd+Katherine Parkinson. To je přeci záruka vtipné podívané na úrovni. A přestože jsme v kině s přítelem byli úplně sami, odcházeli jsme naprosto nadšení a s pocitem, že jsme právě viděli nejpovedenější film roku 2009. Ani po několika dalších zhlédnutích mě to nepřestalo bavit, prostě úžasné!