• Pohádka
  • Rodinný

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Tento film se dá považovat jako nesmrtelný. Je to naprostá klasika před Vánoci, letos bohužel v televizi po Vánocích. Film se nadmíru povedl, děj je úžasný a nedovedu si představit, že by tam hrál někdo jiný. Je to zábava pro celou rodinu. První díl je vskutku vydařený a hned mě zaujal. Za celou dobu filmu jsem se nenudila a bavilo mě to. Kouzelnická atmosféra je opravdu úžasná.

Já, padouch 2 (2013)

Druhý díl jednoho z nejlepších animáků. Na druhý díl jsem očekávala, že to bude horší, ale byla jsem příjemně překvapená. Vtípky byly jako vždy velice zábavné a Gru mě bavil a líbilo se mi jeho chování. Agnes je strašně roztomilá a dodává tomuto filmu takovou dětskost. A nesmím zapomenout na Mimoně. Bez nich by film vůbec nebyl. Hodnotím jako jeden z nejlepších animovaných filmů.

Croodsovi (2013)

Myslím si, že tento film patří mezi velmi povedené animáky. Nápad na film byl velmi zajímavý, děj už o něco horší, chudší, ale pořád se mi líbil. Objevují se zde i velmi vtipné scény. Líbila se mi úvodní honička, ta opravdu měla grády. :) Každý si z tohoto filmu může odnést i pěkné ponaučení. Celkově si myslím, že film zaujme.

Legendární parta (2012)

Smíchat Santu Clause, velikonočního zajíčka, vílu Zuběnku, Jacka Frosta a další postavy byl za mě docela dost povedený nápad. Film mě zaujal a dívala jsem se na něj od začátku až do konce. Myslím si, že film mě skvěle vrátil do dětství, protože jako dítě jsem musela něčemu věřit. A tento pocit se při tomto filmu vrátil a já si myslím, že je hezké a důležité něčemu věřit. Film se mi velmi líbil.

Andělino vánoční přání (2020)

Druhý díl filmu s Angelou se mně líbil o něco víc než první. Může za to hlavně zajímavější děj příběhu. Animace jsou stejně pěkné jako v jedničce. Na naladění vánoční atmosféry je film super.

Vánoce s Angelou (2017)

Upřímná pohádka, jak pro děti, tak i pro dospělé. Pohodový příběh, hezká animace, ale více se mi líbí dvojka.

Emily in Paris (2020) (seriál)

Seriál se dle mého uvážení nemusí líbit všem, ale mě zaujal. Žánr je určitě spíš pro ženy, které jsou rády hezky upravené, romantické a mají smysl pro humor. Příjemně se na něj kouká a už dlouho jsem nic takového neviděla. Má v sobě zvláštní kouzlo, kterým mě zaujal. Na odreagování je naprosto dělaný. Hlavní role Emily je pro herečku jak ušitá, naprosto se k ní hodí. Vedlejší role jsou samozřejmě také skvěle. Nikdo by ani na okamžik nemusel uvažovat, kde se seriál natáčel. Paříž je tu naprosto jistě místo. Seriál je trochu naivní, ale druhá série skončila tak, že nevíme jak to dopadne. Jsem zvědavá co třetí série přinese.

Já, padouch (2010)

Tento animák bych určitě zařadila do nejlepších animáků, které jsem kdy viděla. Má v sobě určité kouzlo a hlavně skvělý nápad. Film je velice vtipný a roztomilý. Děti u tohoto filmu musí být naprosto unesené a myslím si, že se vydrží dívat celou dobu. Kladní hrdinové už jsou ve všech filmech, takže bylo na čase začít se zápornými. Myslím, že nikdo by nemohl lépe vymyslet příběh s hlavní zápornou postavou. Děj mě naprosto zaujal a dívala jsem se bez přerušení. Padouch dle mého nabízí naprosto všechno, co bych já očekávala, a to : dávku vtipů, zábavy, skvělého hlavního hrdinu a dobré zápletky. Holčičky jsou naprosto roztomilé, hlavně nejmenší a myslím si, že by rozněžnila snad úplně každého. Mimoni jsou samozřejmě také neodmyslitelnou části filmu. Film je pro mě naprosto dokonalý.

Sněžný kluk (2019)

Ze začátku mě film moc nezaujal, ale na konci jsem si řekla, že se to vyplatilo. Film má udělanou nádhernou vizuální stránku a také hudba je zde velice povedená. Tento film sází více na vizuální stránku než na humor, ale samozřejmě i zde se najdou úsměvné scény. Yetti je velice pěkně znázorněný, jak říkám, grafika se povedla. Filmu dodávaly správný dojem Yettiho kouzla a spojitost s hrou na housle, která mě velice zaujala. Vhodné jak pro dospělé, tak i pro nejmenší děti. Také je zde krásné ukázané, jak má rodina a přátelství fungovat a také jak někdy nefunguje.

Pyšná princezna (1952)

Krásná klasická pohádka, která se řadí do mých nejoblíbenějších. Kvalita filmu na tehdejší dobu je velice slušná a doplňuje ji naprosto skvěle obsazení. Pan král byl přímo zrozený pro tuto roli. Zaznívají tam skvěle hlášky, které si všichni budeme pamatovat hodně dlouho. Je to taky jediná princezna, u které mě zajímalo, jaká je pod povrchem, a jak se doopravdy chová. Na tuto pohádku nedám dopustit a dívám se na ni každé Vánoce.