Osm hrozných (2015)

Osm hrozných je osmý film jednoho z nejlepších režisérů na světě Quentina Tarantina.Tento film je o pár lidí zavřených kvůli blizardu v jednom hokynářství. Postavy jsou skvěle napsané a nejlepší podle mě je že každá postava je šedá. Žádný zlo a dobro. Prostě šedost. Film se odehrává v Americe po občanské válce, takže atmosféra mezi postavami z jihu a severu by se dala krájet a navzájem si všichni chtějí ublížit. Co se stalo majiteli hokynářství, jaká je šance že se tolik lidí setká na jednom místě v ten samý čas, kdo není ten, za koho se vydává a kdo první zaútočí na našeho hlavního hrdinu majora Warrena. Skvělé herecké výkony v čele se Kurtem Russelem, Samuel L Jacksonem, Timem Rothem a Jennifer Leigh. Tarantíno ubral u pro něj běžného násilí které se projeví až na konci, ale za to pořádně. Výborný scénář plný intrik a zvratů. Velmi se mi líbilo to, že to byla jaká si westernová detektivka. Skvělé herecké obsazení, kamera, a hlavně mistrovské dialogy Skvělý film, který už některý odradil jakožto jen další Tarantinovka, ale já v tom vidím něco víc. Pro mě srdcovka a dávám 9/10.

Gentlemani (2019)

Gentlemani se po prvních shlédnutí dostaly na první místo v oblíbených filmech. Film je o tom, jak velký drogový boss chce prodat svůj byznys a spustí se tím celá řada nečekaných událostí, tyto události jsou vyprávěny soukromým očkem Fletcherem, který tím vydírá bodyguarda toho bosse. Tento film má velmi kvalitní a nevídaně osvěžující kameru. Skvělý scénář, který jsem si zamiloval. Výtečné herecké výkony v čele je Matthew McConaughey jako Mickey Pearson, Collin Farell jako Coach a Hugh Grant jako slizký Fletcher se zaryjou do paměti. Skvělá akce, které není příliš, famózní dialogy, dobrá hudba, výborný humor, a ještě jednou ta výborná kamera. Fletcher jako vypravěč slouží skvěle a dost mě bavilo, když jsi naschvál něco vymyslel. Pokud bych měl něco opravdu vypíchnout jako celkem špatnou je, že v první půl hodině je hrozně moc expozice a znám lidi, kteří to nedokoukali kvůli tomu, že to vypli na začátku. Podle mě se jedná o nejlepší film Guye Ritcheho (ano podle mě lepší než Pod(f)uck) a vrací Ritchieho mezi špičku svého oboru. Guy vás pobaví vtipy, dialogy, scénami a mluvou postav, ale zároveň nakousne téma škoděni drog. Podle mě by tento film měl vidět každý. Pro mě rozhodně 9,5/10.